luxusné auto značky Ferrari

Toto sú najdrahšie autá na trhu: Viete koľko stoja?

26. 5. 2021
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Na trhu sa stretneme s viacerými autami. Niektoré sú vhodné na bežné používanie, iné zas na to úžitkové. Následne je tu ešte jedna kategória luxusných áut, ktorá je charakteristická viacerými faktormi. Tým najvýraznejším je vysoká cena. Viete, aké autá sa zaraďujú k tým najdrahším na trhu?

1963 Ferrari 250 GTO 

Najdrahším vozidlom na svete sa stalo Ferrari 250 GTO z roku 1963, keď sa v júni 2018 predalo za neuveriteľných 70 miliónov dolárov.  Ide o jedinečný model, jeden z 36, ktoré boli vyrobené. Spája sa s ním jedno víťazstvo z roku 1964, keď vyhralo Tour de France Automobile. 

S maximálnou rýchlosťou približne 280 km/h a zrýchlením z 0 na 100 za 6,1 sekundy pritiahne pozornosť mnohých. A síce dnes nie je najrýchlejším autom, v 60. rokoch im kraľoval. 

Ferrari 250 GTO teda obsadzuje prvé priečky najdrahších áut. A s veľkou pravdepodobnosťou sa tento fakt ešte dlho nezmení. 

V súčasnosti ho vlastní napríklad známy módny návrhár Ralph Lauren či bubeník skupiny Pink Floyd Nick Mason. 

Bugatti La Voiture Noire 

Bugatti La Voiture Noire vyzerá na prvý pohľad ako vozidlo známeho superhrdinu, Batmana. Minimalistické, no pritom elegantné a štýlové auto nadchne hneď viacerými silnými stránkami. Má výkon 1500 koní a z 0 na 100 dokáže zrýchliť za 2,4 sekundy. Maximálna rýchlosť je 420 km/h. 

S cenou 18,7 milióna dolárov sa Bugatti La Voiture Noire radí k najdrahším autám na trhu. Suma sa môže zdať prehnaná. Vozidlo si však po krátkom čase našlo svojich majiteľov.

Pagani Zonda HP Barchetta 

17,6 milióna dolárov. Aj to vidia niektorí namiesto názvu Pagani Zonda HP Barchetta. Vysokej cene sa však netreba ani čudovať. Zonda bola prvým vozidlom automobilky Pagani Automobili. Po čase sa však prestala vyrábať a spoločnosť sa začala orientovať na vozidlá Huayra. 

V roku 2018 sa Zonda vrátila späť, a to hneď v plnom štýle. Rám vozidla je vyrobený z uhlíkových vlákien. To zabezpečuje ľahkú konštrukciu celého tela. Okrem toho poteší aj výkon. Z 0 na 100 dokáže auto zrýchliť za 3,4 sekundy. Celkovo vie Zonda dosiahnuť rýchlosť až 355 km/h. 

Ak by ste o toto vozidlo mali záujem, sklameme vás. Vyrobené boli len tri modely, ktoré sa už stihli predať. 


Vedeli ste, že...

… Pagani Zonda HP Barchetta dostala názov, ktorý v preklade znamená “malý čln”? Horaciovi Paganimu, zakladateľovi značky, auto pripadalo ako menšia loď. Preto do mena zakomponoval slovo “barchetta”

Bugatti Centodieci 

Bugatti sa v rebríčku objavuje už druhýkrát. Ide o značku luxusných áut charakteristickú vysokými cenami a skvelými vozidlami. K nim sa radí aj Bugatti Centodieci za 9 miliónov dolárov. 

Vozidlo sa začalo vyrábať v roku 2019. Na trh bolo uvedené o pár mesiacov, v roku 2020. S výkonom 1500 koní a motorom quad-turbo síce nepatrí k najrýchlejším, no rozhodne patrí medzi najvýkonnejšie autá. Spoločnosť tvrdí, že zrýchlenie z 0 na 100 predstavuje len 2,4 sekundy. Maximálna rýchlosť je zas 379 km/h. 

Nižší výkon, v porovnaní s drahšími modelmi, znižuje cenu modelu Centodieci o niekoľko miliónov. Na porovnanie s La Voiture Noire ide o viac ako 9-miliónový rozdiel.

Bugatti

Bugatti Divo 

S autami od Bugatti pokračujeme. Jej model Divo sa na trhu predáva za 6 miliónov dolárov. Vozidlo mierne kopíruje staršiu generáciu s názvom Chiron. Tá bola tak obľúbená, že si z nej Divo vzalo rovno viacero vlastností. Samozrejme, automobilka ich v tejto sfére vylepšila a zmodernizovala. Budúcim majiteľom tak poskytla úplne iný pocit z jazdy. 

Lepšie odpruženie, ľahký rám a nadčasový dizajn robia z Divo príťažlivé vozidlo. Výkon 1500 koní a zrýchlenie z 0 na 100 za 2,4 sekundy poteší ešte viac. 

Bugatti Divo nie je žiadnou novinkou. Na trhu sa objavilo v roku 2018 a po veľmi krátkej dobe bolo hneď vypredané. Dôvod bol najmä ten, že spoločnosť sa rozhodla vyrobiť len 40 exemplárov. 


Vedeli ste, že …

… do zoznamu najdrahších áut sa radí aj Rolls-Royce Sweptail za 12,8 milióna dolárov? Problém je však ten, že značka nikdy oficiálne cenu nepotvrdila. Práve preto sú jednotlivé odhady nepresné. 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ stojí síce “len” 5,7 milióna dolárov, no cena pôjde určite vyššie. Dôvodom je skutočnosť, že bolo vyrobených len 30 kusov. Štýlový a športový dizajn, vysoký výkon a rýchlosť priťahujú nejedného milovníka áut. 

A čo všetko Bugatti Chiron Super Sport 300+ poskytuje? 1577 koní a zrýchlenie z 0 na 100 za 2,4 sekundy. So svojou rýchlosťou, ktorá má hodnotu 490,48 km/h čaká automobilka na zápis do Guinessovej knihy rekordov. Vozidlo by sa malo zapísať ako najrýchlejšie na trhu. 

Gordon Murray T.50 

Pri vozidle Gordon Murray T.50 sa stretávame so sumou 3,08 milióna dolárov. Vozidlo poteší nadčasovým dizajnom a najvyššou rýchlosťou 354 km/h. Svojimi silnými stránkami však neprekvapí tak ako drahšie vozidlá. 

Gordon Murray T.50 sa pýši výkonom 663 koní a manuálnou prevodovkou. Vozidlo je ľahké a má len 986 kg. Poteší tak všetkých, ktorí by túžili po športovom aute, no nechcú zaň zaplatiť viac ako “len” 3 milióny.

Ďalšie drahé vozidlá 

Luxusných vozidiel dnes nájdete na trhu veľké množstvo. Väčšina z nich sa môže pýšiť moderným dizajnom a vysokým výkonom. K ďalším drahým modelom sa radia: 


 • Koenigsegg Jesko - 3 milióny dolárov 

 • Mercedes AMG One - 2,7 milióna dolárov 

 • Aston Martin Valhalla - 1,3 milióna dolárov 

 • Ferrari SF90 Stradale: 625-tisíc dolárov 

 • Rolls Royce Ghost - 315-tisíc dolárov 

Zhrnutie 

Celý rebríček najdrahších áut na svete naznačuje, že existuje zopár značiek, ktoré sú známe vysokými cenami. To však nie je všetko. Na vozidlách je dôležitý aj výkon, dizajn a bezpečnosť. Pri kúpe vozidla je preto potrebné pozerať aj na tieto parametre.


Nezabúdajte na poistenie

Buďte pripravení na všetko, a to aj na situácie, ktoré sa nedajú predvídať. Nezabudnite preto uzatvoriť výhodné povinné zmluvné poistenie, ktoré je zo zákona povinné. Okrem toho si môžete zvoliť aj havarijné poistenie s vysokým krytím určené na krytie vášho zdravia a majetku. Porovnajte si jednotlivé ponuky  slovenských poisťovní a zvoľte tú najlepšiu.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.