žena za počítačom

Ako si porovnať ponuky PZP?

3. 8. 2017
|
Dĺžka čítania: 4 min.

Ak ste práve investovali peniaze do nového auta a ešte ste neuzatvorili povinné zmluvné poistenie, neunáhlite sa. Možno máte suseda alebo kamaráta, ktorý vám už stihol poradiť, kde by sa vám uzatvorenie PZP mohlo najviac vyplatiť. Hoci to určite myslia dobre, nemali by ste ich počúvať bez toho, aby ste si ich odporúčania skontrolovali. Pre každého sa totiž vypočítava PZP inak.

Porovnať ponuky povinných zmluvných poistení všetkých poisťovní, ktoré túto službu na Slovensku ponúkajú, je pre bežného človeka nad jeho sily. Je ich pomerne dosť – 11 – a každá si segmentuje poistencov a ich vozidlá podľa vlastných kritérií. V dnešnej internetovej dobe by bolo zvláštne, keby ste získavali informácie o možnom PZP v každej poisťovni zvlášť. Porovnanie PZP sa totiž dá urobiť  rýchlo, jednoducho a presne aj z pohodlia vášho domova.

Výhodou je, že porovnanie PZP priamo nadväzuje na samotné uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. To znamená, že to najlepšie PZP z nášho porovnania si môžete pár jednoduchými krokmi hneď aj uzatvoriť. Celý proces je maximálne intuitívny a jednoduchý.

Naše porovnanie berie do úvahy všetky faktory

Pri ponukách poisťovní je treba brať do úvahy aj rôzne zľavy a bonusy. Tie môže poisťovňa ponúkať v určitom časovom období alebo v určitom regióne, poprípade môže mať výhodnú ponuku pre zákazníkov, ktorí už služby danej poisťovne využívajú. Všetky tieto úľavy a výhody je potrebné zarátať do výslednej cenovej ponuky. Porovnanie PZP berie tieto faktory do úvahy, takže údaje, ktoré sa vám zobrazia, sú relevantné a aktuálne.

Nie je náhoda, že PZP sa vo väčšine prípadov neuzatvára na dlhšie obdobie, ako je jeden rok. Keďže do rovnice, na základe ktorej sa ráta cena PZP, vstupuje priveľa premenných, táto cena sa často mení. Zmeníte auto, presťahujete sa, nabúrate alebo len „ťuknete“, zvládnete ďalší úspešný rok bez dopravnej nehody alebo priestupku, či si poistite ďalšie auto. To všetko môže vplývať na cenu vášho PZP. Nebojte sa preto využiť porovnanie PZP po každej takejto udalosti. Minimálne však raz ročne. Môžete tak ušetriť zaujímavú sumu.


Porovnajte si ceny PZP online

 • Porovnanie ponúk viacerých poskytovateľov na jednom mieste
 • Všetky zľavy a bonusy uvedené v kalkulačke
 • Úspora až 50 %
Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • 26. januára 2024|Martina Pisarčíková
  Aké sú najčastejšie pripoistenia k PZP?

  Poisťovne v súčasnosti k svojim základným balíkom poistenia poskytujú aj tzv. pripoistenia. Tieto pripoistenia rozširujú krytie zvoleného poistenia a prinášajú množstvo ďalších výhod. Kedy je vhodné si ich zvoliť a prečo by ste to mali urobiť?

 • ruka na volante
  Máte najlacnejšie PZP?

  Ako naznačuje samotný názov, povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho musí mať každý majiteľ motorového vozidla. A čo vy, platíte za PZP málo alebo veľa? Odpoveď na túto otázku nemusí byť jednoznačná. Cena PZP sa totiž odvíja od množstva parametrov.

 • výstražný trojuholník
  03. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v roku 2024: Máte všetko?

  Pri otázke povinnej výbavy mnohí vodiči len pokrčia ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Požiadavky na ňu sa dokonca odlišujú aj v jednotlivých štátoch. Preto si preverte, či vám pri cestách po Slovensku i do zahraničia v aute naozaj nič nechýba. 

 • Peniaze a autíčko
  29. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zdražovanie povinného zmluvného poistenia 2024

  Poisťovne avizujú zvyšovanie cien PZP pre rok 2024. Čo je príčinou zdražovania? O koľko viac si za povinné zmluvné poistenie priplatíme? Koho sa zvýšenie cien dotkne najviac a koho najmenej? Na všetky tieto otázky odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

 • Vodič šoféruje auto
  05. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Tipy, ako si zľavniť PZP

  Povinné zmluvné poistenie je síce povinné, no sumu, ktorú zaň budete platiť, si môžete efektívne znížiť. Najčastejšie sa dá znížiť vďaka miestu bydliska, bezškodového priebehu či modelu vozidla.

 • kúpa vozidla z druhej ruky
  30. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri prepise vozidla?

  Od 1. januára 2023 došlo k zrušeniu dvojkrokového prepisu vozidla. Pri zmene majiteľa nie je potrebné meniť evidenčné číslo. Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste. Ako teda postupovať pri prepise auta? V nasledujúcich riadkoch vám prinášame podrobný návod.

 • biele auto na ceste
  16. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako zmeniť poisťovňu PZP?

  Uzavretie PZP je síce povinné, ale v prípade, že vám nevyhovuje cena poistného alebo nie ste spokojný s riešením škodovej udalosti poisťovňou, na zmenu poisťovne máte, samozrejme, právo. Tento krok však nemôžete urobiť kedykoľvek. Pri prechode do inej poisťovne musíte dodržať určité pravidlá a predovšetkým termíny. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • zimne-pneumatiky
  27. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

  Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy.

 • papier - podpis
  23. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kedy môžem vypovedať poistnú zmluvu a ako ju napísať?

  Ak nie ste spokojní so službami svojej poisťovne, prípadne ste si našli oveľa výhodnejšie poistenie, východiskom bude podanie výpovede aktuálnej poistnej zmluvy. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, kedy môžete podať výpoveď poistnej zmluvy a ako ju napísať.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?