Porovnanie PZP

Ak ste práve investovali peniaze do nového auta a ešte ste neuzatvorili povinné zmluvné poistenie, neunáhlite sa. Možno máte suseda alebo kamaráta, ktorý vám už stihol poradiť, kde by sa vám uzatvorenie PZP mohlo najviac vyplatiť. Hoci to určite myslia dobre, nemali by ste ich počúvať bez toho, aby ste si ich odporúčania skontrolovali. Pre každého sa totiž vypočítava PZP inak.

Porovnať ponuky povinných zmluvných poistení všetkých poisťovní, ktoré túto službu na Slovensku ponúkajú, je pre bežného človeka nad jeho sily. Je ich pomerne dosť – 11 – a každá si segmentuje poistencov a ich vozidlá podľa vlastných kritérií. V dnešnej internetovej dobe by bolo zvláštne, keby ste získavali informácie o možnom PZP v každej poisťovni zvlášť. Porovnanie PZP sa totiž dá urobiť rýchlo, jednoducho a presne aj z pohodlia vášho domova.

Výhodou je, že porovnanie PZP priamo nadväzuje na samotné uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. To znamená, že to najlepšie PZP z nášho porovnania si môžete pár jednoduchými krokmi hneď aj uzatvoriť. Celý proces je maximálne intuitívny a jednoduchý.

 

Naše porovnanie berie do úvahy všetky faktory

Pri ponukách poisťovní je treba brať do úvahy aj rôzne zľavy a bonusy. Tie môže poisťovňa ponúkať v určitom časovom období alebo v určitom regióne, poprípade môže mať výhodnú ponuku pre zákazníkov, ktorí už služby danej poisťovne využívajú. Všetky tieto úľavy a výhody je potrebné zarátať do výslednej cenovej ponuky. Porovnanie PZP berie tieto faktory do úvahy, takže údaje, ktoré sa vám zobrazia, sú relevantné a aktuálne.

Nie je náhoda, že PZP sa vo väčšine prípadov neuzatvára na dlhšie obdobie, ako je jeden rok. Keďže do rovnice, na základe ktorej sa ráta cena PZP, vstupuje priveľa premenných, táto cena sa často mení. Zmeníte auto, presťahujete sa, nabúrate alebo len „ťuknete“, zvládnete ďalší úspešný rok bez dopravnej nehody alebo priestupku, či si poistite ďalšie auto. To všetko môže vplývať na cenu vášho PZP. Nebojte sa preto využiť porovnanie PZP po každej takejto udalosti. Minimálne však raz ročne. Môžete tak ušetriť zaujímavú sumu.

  Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2