žena za počítačom

porovnanie-pzp-aktualita

3. 8. 2017
|
Dĺžka čítania: 4 min.

Ak ste práve investovali peniaze do nového auta a ešte ste neuzatvorili povinné zmluvné poistenie, neunáhlite sa. Možno máte suseda alebo kamaráta, ktorý vám už stihol poradiť, kde by sa vám uzatvorenie PZP mohlo najviac vyplatiť. Hoci to určite myslia dobre, nemali by ste ich počúvať bez toho, aby ste si ich odporúčania skontrolovali. Pre každého sa totiž vypočítava PZP inak.

Porovnať ponuky povinných zmluvných poistení všetkých poisťovní, ktoré túto službu na Slovensku ponúkajú, je pre bežného človeka nad jeho sily. Je ich pomerne dosť – 11 – a každá si segmentuje poistencov a ich vozidlá podľa vlastných kritérií. V dnešnej internetovej dobe by bolo zvláštne, keby ste získavali informácie o možnom PZP v každej poisťovni zvlášť. Porovnanie PZP sa totiž dá urobiť  rýchlo, jednoducho a presne aj z pohodlia vášho domova.

Výhodou je, že porovnanie PZP priamo nadväzuje na samotné uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. To znamená, že to najlepšie PZP z nášho porovnania si môžete pár jednoduchými krokmi hneď aj uzatvoriť. Celý proces je maximálne intuitívny a jednoduchý.

Naše porovnanie berie do úvahy všetky faktory

Pri ponukách poisťovní je treba brať do úvahy aj rôzne zľavy a bonusy. Tie môže poisťovňa ponúkať v určitom časovom období alebo v určitom regióne, poprípade môže mať výhodnú ponuku pre zákazníkov, ktorí už služby danej poisťovne využívajú. Všetky tieto úľavy a výhody je potrebné zarátať do výslednej cenovej ponuky. Porovnanie PZP berie tieto faktory do úvahy, takže údaje, ktoré sa vám zobrazia, sú relevantné a aktuálne.

Nie je náhoda, že PZP sa vo väčšine prípadov neuzatvára na dlhšie obdobie, ako je jeden rok. Keďže do rovnice, na základe ktorej sa ráta cena PZP, vstupuje priveľa premenných, táto cena sa často mení. Zmeníte auto, presťahujete sa, nabúrate alebo len „ťuknete“, zvládnete ďalší úspešný rok bez dopravnej nehody alebo priestupku, či si poistite ďalšie auto. To všetko môže vplývať na cenu vášho PZP. Nebojte sa preto využiť porovnanie PZP po každej takejto udalosti. Minimálne však raz ročne. Môžete tak ušetriť zaujímavú sumu.


Porovnajte si ceny PZP online

 • Porovnanie ponúk viacerých poskytovateľov na jednom mieste
 • Všetky zľavy a bonusy uvedené v kalkulačke
 • Úspora až 50 %
Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

 • Rakúske hory.
  27. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava na dovolenku do Rakúska

  Chystáte sa na dovolenku do Rakúska? Ak cestujete vlastným autom, preverte si, či v ňom máte všetko z povinnej výbavy. Povinná výbava auta v Rakúsku sa totiž od tej slovenskej mierne odlišuje. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Spolu s ďalšími pravidlami, ktoré musíte dodržiavať, aby vaša dovolenka v Rakúsku bola bezproblémová. 

 • Chorvatsko-dalnice
  22. marca 2023|Daniel Výcha
  Aké sú diaľničné poplatky v Chorvátsku

  Pri ceste do Chorvátska treba počítať s tým, že klasickú diaľničnú známku ako u nás alebo v Rakúsku si nekúpite. V Chorvátskej republike sa mýto, čiže diaľničný poplatok, platí podľa dĺžky použitého úseku diaľnice a typu vozidla. Môžete však ušetriť niekoľkými spôsobmi.