cestovní pojištění na poslední chvilk

Nestíhate? Cestovné poistenie vybavíte aj na poslednú chvíľu

29. 4. 2019
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Ak si naplánujete zájazd pri mori napríklad pár mesiacov dopredu, tak je samozrejmé, že si k nemu prirodzene objednáte aj cestovné poistenie v dostatočnom predstihu. Lenže dnes je doba rýchla. Využijete akciu na letku alebo ubytovanie a zrazu sedíte na letisku. Za hodinu máte letieť na vysnívanú dovolenku a zrazu zisťujete, že ste zabudli na cestovné poistenie. Dobrou správou je, že poisťovne sa prispôsobili dobe a cestovné poistenie online sa dá uzatvoriť do pár minút. Je to jedno z najrýchlejšie uzatvoriteľných poistení.

Vždy na Slovensku

Bez ohľadu na to, ako neskoro poistenie uzatvoríte, je nutné, aby ste to urobili pred tým, ako prekročíte hranice. Pokiaľ na to zabudneme a poistenie si uzatvoríme až v zahraničí, začne plynúť ochranná 72-hodinová lehota a až potom je poistenie platné. A pozor, poistenie musí byť nielen objednané, ale aj zaplatené. Našťastie dnes sa aj internetové platby dajú veľmi dobre realizovať mobilom.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.O tom, že uzatváranie cestovného poistenia online je na vzostupe hovorí aj Helena Kanderková z poisťovne Allianz: „Spomedzi všetkých poistných produktov si klienti najčastejšie uzatvárajú online práve cestovné poistenie, keďže je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob. Prostredníctvom smartfónu, tabletu či PC si tak klient môže uzatvoriť poistenie aj tesne pred odchodom, napríklad na letisku.

Pred odchodom si dobre overte krytia

Dnes je mnoho krajín, kde Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča vycestovať. Do tých vás samozrejme nepoistí ani žiadna poisťovňa. Sú však aj krajiny, kde hrozí vyššie riziko teroristického útoku a to nemusíte ísť ani na blízky východ. Niekedy stačí vyraziť na potulky Európou, preto hoci aj na poslednú chvíľu radí Dalibor Mihalkin z Komunálnej poisťovne dobre si overiť, či máte v krytí terorizmus:

Pri výbere cestovného poistenia odporúčame si overiť, či poistenie kryje terorizmus, ako aj to, do akej výšky a za akých podmienok poisťovňa hradí poistné plnenie. Pred vycestovaním do zahraničia by si mali klienti na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí zistiť, či vybraná destinácia nie je v zozname rizikových krajín. Ak slovenské úrady neodporúčajú vycestovať do danej krajiny, treba cestu zvážiť, pretože poisťovňa má právo zamietnuť poistné plnenie z dôvodu avizovaného rizika.

Ako na to?

Ak ste už zmeškali možnosť vyraziť do poisťovne, nezúfajte. Stačí vám PC alebo mobil a pripojenie do internetu. Aj z bezpečnostných dôvodov, keďže zadávate citlivé údaje, je lepšie využívať dátový paušál ako verejné wifi. Poistiť sa však príliš veľa dát nestojí. Cestovné poistenie možno uzavrieť online prostredníctvom formulára na webovej stránke poisťovne. Po jeho vyplnení začína poistenie platiť v priebehu niekoľkých minúť za predpokladu, že bolo uhradené. Po uzavretí poistenia dostane klient mailom návrh poistnej zmluvy, postup, čo robiť pri poistnej udalosti a tiež asistenčnú kartu, ktorou sa preukáže u lekára. Nájde na nej aj všetky potrebné kontakty v prípade riešenia poistnej udalosti.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady


 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu


 • Za pár centov na deň


Byť v zahraničí dlhšie? Aj to sa dá

Ak sa rozhodnete svoj pobyt v zahraničí predĺžiť a ste si vedomí toho, že cestovné poistenie vám vyprší skôr, opäť si ho môžete jednoducho predĺžiť, respektíve uzavrieť nanovo od potrebného dátumu prostredníctvom e-formulára,“ hovorí Mihalkin. Je možné poistenie uzavrieť aj tak, aby začalo platiť ihneď po vyplnení formulára. Podmienkou je okamžité zaplatenie, ktoré klient môže realizovať prostredníctvom kartovej platobnej služby.

Možností je viac

Cestovné poistenie môžete môžu uzatvoriť osobne, telefonicky, ale aj online prostredníctvom web stránky. Najčastejšie si však vyberajú klienti možnosť online. To potvrdzuje Aj Katarína Kukurová z Generali: „Online formulár pre uzatvorenie poistenia je vytvorený tak, aby klient jednoducho, rýchlo a intuitívne uzatvoril poistenie podľa svojich potrieb, pričom krytie a dôležitosť jednotlivých poistných rizík popisujeme klientovi prístupnou formou. Rovnako na našej webstránke nájde aj porovnanie cestovného poistenia a krytí jednotlivých balíčkov. Klient si tak prostredníctvom formulára za pár sekúnd vyberie najvhodnejší balík a uzatvorí poistenie.

Dnes má už každá poisťovňa webstránky optimalizované aj pre mobilné telefóny a tak si klienti môžu uzavrieť poistenie aj cez svoj smartfón.

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • nádherné mesto Krumlov v Českej republike
  15. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Pamiatky v Česku: Tieto by ste rozhodne mali navštíviť

  Túžite cestovať, ale na dlhé cesty nemáte čas alebo chuť? Susedná Česká republika ponúka množstvo krásnych cieľov, ktoré si užijete vo dvojici alebo v podobe rodinného výletu. Podobný jazyk, priateľský susedný národ, skvelá strava – to všetko robí z Česka mimoriadne obľúbenú destináciu Slovákov.

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.