Nestíhate? Cestovné poistenie vybavíte aj na poslednú chvíľu

Ak si naplánujete zájazd pri mori napríklad pár mesiacov dopredu, tak je samozrejmé, že si k nemu prirodzene objednáte aj cestovné poistenie v dostatočnom predstihu. Lenže dnes je doba rýchla. Využijete akciu na letku alebo ubytovanie a zrazu sedíte na letisku. Za hodinu máte letieť na vysnívanú dovolenku a zrazu zisťujete, že ste zabudli na cestovné poistenie. Dobrou správou je, že poisťovne sa prispôsobili dobe a cestovné poistenie online sa dá uzatvoriť do pár minút. Je to jedno z najrýchlejšie uzatvoriteľných poistení.

Spočítať ceny

Vždy na Slovensku

Bez ohľadu na to, ako neskoro poistenie uzatvoríte, je nutné, aby ste to urobili pred tým, ako prekročíte hranice. Pokiaľ na to zabudneme a poistenie si uzatvoríme až v zahraničí, začne plynúť ochranná 72-hodinová lehota a až potom je poistenie platné. A pozor, poistenie musí byť nielen objednané, ale aj zaplatené. Našťastie dnes sa aj internetové platby dajú veľmi dobre realizovať mobilom.

O tom, že uzatváranie cestovného poistenia online je na vzostupe hovorí aj Helena Kanderková z poisťovne Allianz: „Spomedzi všetkých poistných produktov si klienti najčastejšie uzatvárajú online práve cestovné poistenie, keďže je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob. Prostredníctvom smartfónu, tabletu či PC si tak klient môže uzatvoriť poistenie aj tesne pred odchodom, napríklad na letisku.

Pred odchodom si dobre overte krytia

Dnes je mnoho krajín, kde Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča vycestovať. Do tých vás samozrejme nepoistí ani žiadna poisťovňa. Sú však aj krajiny, kde hrozí vyššie riziko teroristického útoku a to nemusíte ísť ani na blízky východ. Niekedy stačí vyraziť na potulky Európou, preto hoci aj na poslednú chvíľu radí Dalibor Mihalkin z Komunálnej poisťovne dobre si overiť, či máte v krytí terorizmus:

Pri výbere cestovného poistenia odporúčame si overiť, či poistenie kryje terorizmus, ako aj to, do akej výšky a za akých podmienok poisťovňa hradí poistné plnenie. Pred vycestovaním do zahraničia by si mali klienti na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí zistiť, či vybraná destinácia nie je v zozname rizikových krajín. Ak slovenské úrady neodporúčajú vycestovať do danej krajiny, treba cestu zvážiť, pretože poisťovňa má právo zamietnuť poistné plnenie z dôvodu avizovaného rizika.

Ako na to?

Ak ste už zmeškali možnosť vyraziť do poisťovne, nezúfajte. Stačí vám PC alebo mobil a pripojenie do internetu. Aj z bezpečnostných dôvodov, keďže zadávate citlivé údaje, je lepšie využívať dátový paušál ako verejné wifi. Poistiť sa však príliš veľa dát nestojí. Cestovné poistenie možno uzavrieť online prostredníctvom formulára na webovej stránke poisťovne. Po jeho vyplnení začína poistenie platiť v priebehu niekoľkých minúť za predpokladu, že bolo uhradené. Po uzavretí poistenia dostane klient mailom návrh poistnej zmluvy, postup, čo robiť pri poistnej udalosti a tiež asistenčnú kartu, ktorou sa preukáže u lekára. Nájde na nej aj všetky potrebné kontakty v prípade riešenia poistnej udalosti.

Choďte byť v zahraničí dlhšie? Aj to sa dá

Ak sa rozhodnete svoj pobyt v zahraničí predĺžiť a ste si vedomí toho, že cestovné poistenie vám vyprší skôr, opäť si ho môžete jednoducho predĺžiť, respektíve uzavrieť nanovo od potrebného dátumu prostredníctvom e-formulára,“ hovorí Mihalkin. Je možné poistenie uzavrieť aj tak, aby začalo platiť ihneď po vyplnení formulára. Podmienkou je okamžité zaplatenie, ktoré klient môže realizovať prostredníctvom kartovej platobnej služby.

Možností je viac

Cestovné poistenie môžete môžu uzatvoriť osobne, telefonicky, ale aj online prostredníctvom web stránky. Najčastejšie si však vyberajú klienti možnosť online. To potvrdzuje Aj Katarína Kukurová z Generali: „Online formulár pre uzatvorenie poistenia je vytvorený tak, aby klient jednoducho, rýchlo a intuitívne uzatvoril poistenie podľa svojich potrieb, pričom krytie a dôležitosť jednotlivých poistných rizík popisujeme klientovi prístupnou formou. Rovnako na našej webstránke nájde aj porovnanie cestovného poistenia a krytí jednotlivých balíčkov. Klient si tak prostredníctvom formulára za pár sekúnd vyberie najvhodnejší balík a uzatvorí poistenie.

Dnes má už každá poisťovňa webstránky optimalizované aj pre mobilné telefóny a tak si klienti môžu uzavrieť poistenie aj cez svoj smartfón.

Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2