cestovní pojištění na poslední chvilk

Nestíhate? Cestovné poistenie vybavíte aj na poslednú chvíľu

29. 4. 2019
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Ak si naplánujete zájazd pri mori napríklad pár mesiacov dopredu, tak je samozrejmé, že si k nemu prirodzene objednáte aj cestovné poistenie v dostatočnom predstihu. Lenže dnes je doba rýchla. Využijete akciu na letku alebo ubytovanie a zrazu sedíte na letisku. Za hodinu máte letieť na vysnívanú dovolenku a zrazu zisťujete, že ste zabudli na cestovné poistenie. Dobrou správou je, že poisťovne sa prispôsobili dobe a cestovné poistenie online sa dá uzatvoriť do pár minút. Je to jedno z najrýchlejšie uzatvoriteľných poistení.

Vždy na Slovensku

Bez ohľadu na to, ako neskoro poistenie uzatvoríte, je nutné, aby ste to urobili pred tým, ako prekročíte hranice. Pokiaľ na to zabudneme a poistenie si uzatvoríme až v zahraničí, začne plynúť ochranná 72-hodinová lehota a až potom je poistenie platné. A pozor, poistenie musí byť nielen objednané, ale aj zaplatené. Našťastie dnes sa aj internetové platby dajú veľmi dobre realizovať mobilom.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.O tom, že uzatváranie cestovného poistenia online je na vzostupe hovorí aj Helena Kanderková z poisťovne Allianz: „Spomedzi všetkých poistných produktov si klienti najčastejšie uzatvárajú online práve cestovné poistenie, keďže je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob. Prostredníctvom smartfónu, tabletu či PC si tak klient môže uzatvoriť poistenie aj tesne pred odchodom, napríklad na letisku.

Pred odchodom si dobre overte krytia

Dnes je mnoho krajín, kde Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča vycestovať. Do tých vás samozrejme nepoistí ani žiadna poisťovňa. Sú však aj krajiny, kde hrozí vyššie riziko teroristického útoku a to nemusíte ísť ani na blízky východ. Niekedy stačí vyraziť na potulky Európou, preto hoci aj na poslednú chvíľu radí Dalibor Mihalkin z Komunálnej poisťovne dobre si overiť, či máte v krytí terorizmus:

Pri výbere cestovného poistenia odporúčame si overiť, či poistenie kryje terorizmus, ako aj to, do akej výšky a za akých podmienok poisťovňa hradí poistné plnenie. Pred vycestovaním do zahraničia by si mali klienti na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí zistiť, či vybraná destinácia nie je v zozname rizikových krajín. Ak slovenské úrady neodporúčajú vycestovať do danej krajiny, treba cestu zvážiť, pretože poisťovňa má právo zamietnuť poistné plnenie z dôvodu avizovaného rizika.

Ako na to?

Ak ste už zmeškali možnosť vyraziť do poisťovne, nezúfajte. Stačí vám PC alebo mobil a pripojenie do internetu. Aj z bezpečnostných dôvodov, keďže zadávate citlivé údaje, je lepšie využívať dátový paušál ako verejné wifi. Poistiť sa však príliš veľa dát nestojí. Cestovné poistenie možno uzavrieť online prostredníctvom formulára na webovej stránke poisťovne. Po jeho vyplnení začína poistenie platiť v priebehu niekoľkých minúť za predpokladu, že bolo uhradené. Po uzavretí poistenia dostane klient mailom návrh poistnej zmluvy, postup, čo robiť pri poistnej udalosti a tiež asistenčnú kartu, ktorou sa preukáže u lekára. Nájde na nej aj všetky potrebné kontakty v prípade riešenia poistnej udalosti.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

  • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady


  • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu


  • Za pár centov na deň


Byť v zahraničí dlhšie? Aj to sa dá

Ak sa rozhodnete svoj pobyt v zahraničí predĺžiť a ste si vedomí toho, že cestovné poistenie vám vyprší skôr, opäť si ho môžete jednoducho predĺžiť, respektíve uzavrieť nanovo od potrebného dátumu prostredníctvom e-formulára,“ hovorí Mihalkin. Je možné poistenie uzavrieť aj tak, aby začalo platiť ihneď po vyplnení formulára. Podmienkou je okamžité zaplatenie, ktoré klient môže realizovať prostredníctvom kartovej platobnej služby.

Možností je viac

Cestovné poistenie môžete môžu uzatvoriť osobne, telefonicky, ale aj online prostredníctvom web stránky. Najčastejšie si však vyberajú klienti možnosť online. To potvrdzuje Aj Katarína Kukurová z Generali: „Online formulár pre uzatvorenie poistenia je vytvorený tak, aby klient jednoducho, rýchlo a intuitívne uzatvoril poistenie podľa svojich potrieb, pričom krytie a dôležitosť jednotlivých poistných rizík popisujeme klientovi prístupnou formou. Rovnako na našej webstránke nájde aj porovnanie cestovného poistenia a krytí jednotlivých balíčkov. Klient si tak prostredníctvom formulára za pár sekúnd vyberie najvhodnejší balík a uzatvorí poistenie.

Dnes má už každá poisťovňa webstránky optimalizované aj pre mobilné telefóny a tak si klienti môžu uzavrieť poistenie aj cez svoj smartfón.

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

  • letenka a cestovný pas
    20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

    Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

  • luxusné auto značky Ferrari
    29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
    Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

    Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

  • prípojka na vozík
    22. augusta 2023|Daniel Výcha
    PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

    Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

  • zver na ceste
    18. augusta 2023|Daniel Výcha
    Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

    Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

  • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
    15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
    5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

    Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

  • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
    11. augusta 2023|Daniel Výcha
    Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

    Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

  • obdobi-destu-bali
    07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
    Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

    Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

  • autodoplnky - držiak na mobil
    31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
    6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

    Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

  • vlny na pláži
    25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
    Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

    Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

  • dovolenka v Tatrách
    19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
    Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

    Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.