destinace na dovolenou.

Obľúbené destinácie digitálnych nomádov

12. 12. 2020
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Cestovať a pritom zarábať je snom mnohých ľudí. Aj napriek tomu, že táto predstava znie príliš dobre, na to, aby bola skutočná, mnohí sa ňou vydali. Sú digitálnymi nomádmi. Ak premýšľate, že by ste sa jedným stali aj vy, mali by ste vedieť o miestach, kde sa vám bude pracovať najlepšie.

Podľa čoho si vybrať?

Digitálny nomád potrebuje spravidla niekoľko základných vecí na to, aby mohol nerušene pracovať. Tou prvou je dobré pripojenie na internet. Bez neho nemôžete komunikovať s klientmi, zamestnávateľom či s ostatnými ľuďmi. Nehovoriac o tom, že samotná práca si často pripojenie vyžaduje.

Druhým faktorom sú životné náklady. Tie by nemali byť príliš vysoké, aby ste pri cestovaní viac neprerobili ako zarobili. Plus ďalšie veci ako počasie, samotné ubytovanie, dostupnosť služieb a množstvo ďalšieho.

Podľa týchto parametrov vyberáme niekoľko destinácií, ktoré by ste, ako digitálny nomád, mali zvážiť.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Bali

Bali je pre digitálnych nomádov raj na zemi. Krásne miesta priťahujú ľudí z celého sveta. Aj napriek tomu, že to tak nevyzerá,  náklady na život tu nie sú tak vysoké. Práve naopak. Vo väčších mestách, ako napríklad Ubud či Denpasar, nájdete okrem lacného ubytovania aj skvelé pripojenie na internet a množstvo co-working miest. Stretnite sa s desiatkami ďalších ľudí, ktorí vykonávajú podobnú prácu ako vy.

Výhodou Bali je najmä teplé počasie počas celého roka. Taktiež vám poskytuje desiatky voľnočasových aktivít, ktorým sa môžete venovať, keď svoju prácu dokončíte.

Ceny sa líšia mesto od mesta, no v porovnaní s inými krajinami vás jedlo či ubytovanie vyjde omnoho lacnejšie.  Za pokrm v reštaurácií nezaplatíte viac ako 10 €, a s podobnými sumami sa stretnete aj v kaviarňach.


bali

Thajsko

Podobne ako Bali, aj Thajsko sa pýši krásnou prírodou, ktorou ťahá nielen turistov, ale aj digitálnych nomádov. Ak by ste chceli vyskúšať život na tomto mieste, nič vám v tom nebráni. Okrem dobrého internetu v mnohých kaviarňach, môžete navštíviť aj co-working miesta. Samozrejmosťou je lacné ubytovanie a príjemné ceny za potraviny.

Medzi najlepšie destinácie sa radí  Bangkok, Chiang Mai a Pai. V prípade, že by vám nevadilo byť na ostrove, pokojne stavte na Koh Lanta alebo Koh Samui.

Maďarsko

Ak chcete zostať blízko domova, stačí vám zájsť k našim susedom do  Budapešti. Mnohí digitálni nomádi nedajú na toto mesto dopustiť. Dôvodom je skvelé internetové pripojenie v takmer každej kaviarni a veľké zastúpenie podobne pracujúcich ľudí.

Budapešť sa radí medzi najlacnejšie “nomádske” mestá v Európe. Pri výbere ubytovania si nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka. Cenovo sú na tom veľmi podobne aj služby verejnej dopravy.

Argentína

Na rozdiel od prírodných krás na Bali či v Thajsku, Argentína ponúka nomádom krásnu architektúru a veľkú rozmanitosť. Nikoho asi neprakvapí, že najobľúbenejším mestom v tejto krajine je  Buenos Aires. Rovnako ako mestá pred ním, aj toto má skvelé pripojenie a množstvo služieb.

Na druhej strane, v prípade Argentíny je dobré počítať s vyššími výdavkami. Za to všetko, čo však krajina poskytuje, sú mnohí ochotní platiť aj vyššie sumy.

argentina

Mexiko

Mexiko je známe množstvom  zaujímavých ponúk, ktoré sa vám hneď po príchode naskytnú. Inšpirujte sa pôvabnou atmosférou, krásnou architektúrou a multikultúrou. Využite co-working miesta, kde sa stretnete s ďalšími nomádmi, a bezplatné internetové pripojenie v reštauráciách a kaviarňach.

Rovnako ako Buenos Aires, aj Mexiko sa považuje za drahšiu oblasť. Investícia do ubytovania, potravín či služieb sa však rozhodne oplatí. To, čo vám môže Mexiko dať, nezískate nikde inde.

Nezabúdajte na cestovné poistenie

Je jedno, či cestujete do zahraničia ako turista alebo ako digitálny nomád, na cestovné poistenie by ste nemali zabúdať. Môže vám pomôcť v mnohých nešťastných udalostiach, ktoré sa, bohužiaľ, predvídať nedajú. Pred výberom jedného z poistení si všetky porovnajte a zistite, čo všetko vám poskytujú.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • Chorvátsky Split
  28. júna 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestujete do Chorvátska? Myslite na cestovné poistenie

  Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií. Letné dovolenky v nej trávi aj množstvo Slovákov. Len niekoľkohodinová cesta, čisté more, krásna príroda, chutné jedlo – to všetko sú výhody, ktoré lákajú mladších i starších cestovateľov. Ak nad touto dovolenkovou destináciou premýšľate aj vy, prečítajte si to najdôležitejšie o cestovnom poistení do Chorvátska.

 • motorkár sediaci na svojej motorke
  26. júna 2023|Martina Pisarčíková
  Dovolenka na motorke: Na čo si dať pozor?

  S vetrom vo vlasoch je dovolenka jednoducho krajšia. Prežijete skvelé okamihy plné dokonalého adrenalínu a navyše objavíte aj kus sveta. Jazda na motorke je dobrodružstvo, zážitok, niečo, čo treba zažiť, ale so všetkou opatrnosťou.

 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • Chorvatsko-dalnice
  22. marca 2023|Daniel Výcha
  Aké sú diaľničné poplatky v Chorvátsku

  Pri ceste do Chorvátska treba počítať s tým, že klasickú diaľničnú známku ako u nás alebo v Rakúsku si nekúpite. V Chorvátskej republike sa mýto, čiže diaľničný poplatok, platí podľa dĺžky použitého úseku diaľnice a typu vozidla. Môžete však ušetriť niekoľkými spôsobmi.

 • Žena na letisku s počítačom, mobilom a batožinou
  21. januára 2023|Martina Pisarčíková
  Ako vám na dovolenke pomôže cestovné poistenie?

  Chystáte sa vycestovať? Ak áno, určite sa nezabudnite poistiť. Nezáleží na tom, aký je účel vašej cesty, vždy na vás číha nejaké riziko. Spoliehať sa na to, že vaša dovolenka alebo služobná cesta je len krátka, by bolo veľmi nezodpovedné. Ak ste sa nikdy predtým o túto problematiku nezaujímali, môže vás prekvapiť bohatá ponuka a konkurencia na poisťovníckom trhu. Nestraťte hlavu a vyťažte z tejto situácie maximum. Využite porovnanie cestovného poistenia, vďaka ktorému si nájdete ponuku ako šitú na mieru.

 • 05. augusta 2020|Marek Mittaš
  Zažite dobrodružstvo v Južnej Amerike

  Ak sa rozhodnete cestovať do Južnej Ameriky, čakajú vás hodiny na letiskách, v lietadle, trmácanie sa miestnou dopravou, ale nakoniec si poviete, že to aj tak stálo zato. Teda ak si vychutnáte tie najzaujímavejšie miesta, ktoré jednoducho inde nenájdete. A knihy, fotky ani dokumentárne filmy nedokážu preniesť tú atmosféru, ktorú na nich zažijete osobne.

 • duha nad morom
  03. februára 2020|Marek Mittaš
  Exotika v zime: Ktoré krajiny navštíviť?

  Niekedy príde jednoducho chuť vyraziť v zimnom alebo sychravom období za teplým počasím. Možno práve nemáte možnosť odletieť za exotikou hneď, ale vždy je dobré mať poruke ťahák, ktorý vám poradí letovú dráhu do lepších miest.

 • Bali a jeho krásne prostredie
  16. septembra 2019|Kristína Haljaková
  Exotika v zime: Toto sú TOP destinácie

  V zime do tepla. To je sen asi každého, kto si oblieka čiapku a vydáva sa zo studených ulíc. Mnohí z vás sa možno pýtajú kam v zime na dovolenku a ak nie ste práve fanúšikmi snehu, ľadu a zjazdoviek, máme pár tipov, kde vás aj pot obleje.