PZP kalkulačka

Výdavky spojené s kúpou nového auta sa nekončia vyplatením samotnej ceny. Ďalšia vec, ktorej sa určite nevyhnete, je povinné zmluvné poistenie. Neobíde vás preto, lebo povinnosť uzatvoriť PZP je ukotvená v zákone č. 381/2001 Z. z. Samozrejme, môžete sa uzatvoreniu PZP vyhýbať, ale pokuta až do výšky 3320 € by vás od takéhoto konania mala rozhodne odstrašiť.

Samozrejme, každý z nás by cenu PZP najradšej stlačil čo najnižšie. Dá sa to – pre každého vodiča a každé auto existuje povinné zmluvné poistenie, ktoré je výhodnejšie, ako tie ostatné. Ako ho nájsť? Výborne poslúži naša PZP kalkulačka, ktorá je vytvorená presne na tento účel.

 

Prečo je PZP kalkulačka výhodná?

Výhod PZP kalkulačky je viacero. Poďme si zhrnúť:

  • Šetrí čas – určite jeden z najpádnejších dôvodov, prečo PZP kalkulačku použiť. Nemusíte si zisťovať informácie o PZP v každej poisťovni zvlášť. PZP kalkulačka vám v priebehu pár sekúnd poskytne všetky relevantné ponuky.
  • Šetrí aj peniaze – tým, že vám nájde najvýhodnejšie PZP, vám dokáže ušetriť ročne značnú sumu.
  • Je presná – údaje o PZP jednotlivých poisťovní sú aktuálne a presné. Nejde o žiadne kamarátske rady typu „počul som, že tam majú lacnejšie…“
  • Je len krok od uzatvorenia poistenia – nemusíte sa obávať, že si pomocou PZP kalkulačky nájdete výhodné poistenie a potom budete musieť celý proces opakovať na stránke poisťovne, alebo nebodaj na pobočke. Po tom, ako si nájdete najlacnejšie PZP, ste už len krok od jeho uzatvorenia.

Na to, aby ste v PZP kalkulačke našli čo najpresnejšie informácie, musíte najprv presné údaje zadať vy. Tieto údaje sa týkajú samotného motorového vozidla a sú pomerne podrobné, takže na ich vyplnenie budete potrebovať technický preukaz. Ďalšie informácie budete musieť poskytnúť o sebe. Na výšku PZP majú vplyv najmä tie, ako dlho ste vodičom, a kedy naposledy, ak vôbec, ste zapríčinili dopravný priestupok.

Keďže sa tieto informácie časom menia, nezabudnite použiť PZP kalkulačku každý rok. Možno nájdete v inej poisťovni lacnejšie PZP, ako v tej súčasnej.

  Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2