Povinné zmluvné poistenie je povinné nielen pre majiteľov súkromných osobných automobilov, ale aj pre prevádzkovateľov podnikania – taxislužby, autopožičovne alebo autoškoly. Z mnohých ďalších povinností vyplývajúcich zo zákona je práve PZP jedno z najdôležitejších. Predmet ich podnikania totiž úzko súvisí s automobilmi a cestnou premávkou, preto štát uzatvorenie PZP v autoškolách často kontroluje.

PZP je pre autoškoly len jedna z povinností?

Povinnosť uzatvoriť PZP leží na pleciach majiteľa alebo prevádzkovateľa podnikania, v tomto prípade autoškoly. Každé výcvikové vozidlo musí byť poistené. Plnenie škodovej udalosti spôsobenej výcvikovým vozidlom sa tak presúva na poisťovňu a žiak autoškoly sa môže učiť šoférovať bez stresu, že v prípade incidentu bude musieť niečo platiť.

Autoškoly sú veľmi špecifický segment, čo si uvedomujú aj poisťovne. Na jednej strane auto šoférujú začiatočníci bez šoférskych návykov a znalostí, často neovládajúci stopercentne ani samotné vozidlo a náchylní konať unáhlene alebo nepremyslene. Na druhej strane ich kontroluje a usmerňuje skúsený inštruktor, ktorý musí stopercentne zvládať nielen pravidlá cestnej premávky, ale aj riadenie motorového vozidla. Tak či tak, škodová udalosť môže nastať, a to nielen na cudzom, ale aj na samotnom výcvikovom vozidle. Okrem PZP pre autoškoly je teda dôležité aj havarijné poistenie.

Kde si PZP pre autoškoly uzavrieť?

PZP pre autoškoly poskytuje viacero poisťovní. Cena výsledného poistenia sa bude odvíjať od viacerých faktorov. Veľmi zaváži miesto prevádzkovania autoškoly. V Bratislave alebo Košiciach bude cena vyššia ako v menších mestách s redšou premávkou. Zaváži aj typ výcvikových vozidiel. Určitú cenovú úľavu je možné dosiahnuť flotilovým, tzn. skupinovým poistením. Dobrým spôsobom, ako si porovnať všetky relevantné ponuky PZP pre autoškoly, je využitie našej online kalkulačky. V nej nájdete tie najvýhodnejšie ponuky a tú, ktorá vás zaujme, môžete hneď aj uzavrieť.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.