Allianz – Slovenská poisťovňa

História spoločnosti Allianz – Slovenská poisťovňa a.s., siaha do roku 1919.

Povinné zmluvné poistenie

Allianz – Slovenská poisťovňa poskytuje poistnú ochranu na rôzne oblasti života. Poistné produkty Allianz – Slovenskej poisťovne zahŕňajú oblasti pre povinné zmluvné poistenie PZP, havarijné poistenie motorových vozidiel, poistenie majetku osôb a poistenie firiem, priemyselné poistenie, úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti a životné poistenie.­­­

Pri výpočte ceny PZP Allianz zohľadňuje nasledujúce údaje:

  • typ poistníka (muž, žena, živnostník a spoločnosť)

  • objem a výkon motora

  • miesto registrácie vozidla

  • rok výroby automobilu

Pri výpočte výšky poistky sa berie do úvahy 20 kritérií – vek, región, počet vozidiel v domácnosti a pod. Allianz poisťovňa poskytuje vernostnú zľavu pre členy Allianz Club. Zmluvná zľava do výšky 5% a ďalšie zľavy za uzatvorenie poistky cez telefón alebo internet. Zvýhodnené poistné v Allianzi v ďalších rokoch poistenia v závislosti od obdobia bezškodového priebehu poistenia.

Povinné zmluvné poistenie PZP je v poisťovni Allianz poskytované v štyroch variantoch

  • Variant Comfort - PZP

  • Variant Plus - PZP + poistenie živlu a zvere

  • Variant Extra - PZP + poistenie živlu, zvere, krádeže, vandalizmu a skiel

  • Variant MAX - PZP + poistenie živlu, zvere, krádeže, vandalizmu, skiel havárie a GAP (pre nové vozidla)

Allianz PZP variant

Súčasťou všetkých variantov sú asistenčné služby, právnu pomoc a úrazové poistenie vodiča. S variantmi Plus, Extra a MAX sa výrazne rozširuje rozsah krytia asistencií a úrazové poistenie kryje aj posádku vozidla.

Varianty Plus a Extra zároveň čiastočne nahrádzajú havarijné poistenie, pretože kryjú riziká, ktoré sú doménou najmä havarijného poistenia, ale pri porovnaní s havarijnom poistení sú lacnejšie. Tento typ poistenie sa oplatí najmä ak nemáte obavy z nehody, ale iba z vandalov, stretu sa zverou alebo odlitnutého kamienka do čelného skla.

Variant Max je plnohodnotné havarijné poistenie, ktoré navyše pre všetky nové vozidlá do 6 mesiacov veku poisťuje aj tzv. GAP. Toto poistenie kryje rozdiel medzi novou cenou vozidla aktuálnou trhovou cenou. Napr. vozidlo ste kúpili za 20 000 €, po dvoch rokoch už má hodnotu len 15 000 € a zlodej Vám vozidlo ukradne. Bez GAP poistenia by ste dostali iba 15 000 €, s poistením GAP Vám poisťovňa vyplatí cenu za ktorú ste vozidlo zakúpili, tj. 20 000 €

Allianz


Pribinova 19
811 09 Bratislava


  • 0800 122 222, +421 249 615 677 (zo zahraničia)

allianzsp@allianzsp.sk

Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.