Fiat

Najvýkonnejšie, najstaršie a s najväčším motorom na Superpoistenie.sk

29. 10. 2013
|
Dĺžka čítania: 1 min.

Keďže pracujeme každý deň s autami a sme ich veľkými fanúšikmi, zvedavosť nás doviedla k preskúmaniu našej databázy, aby sme zistili naj v troch kategóriach poistených vozidiel cez našu stránku  Superpoistenie.sk.

Motorom s brutálnym objemom 8194 cm3 v našom portfóliu poistených vozidiel disponuje úžasný Cadillac Eldorado z roku 1978.  Na druhom mieste je Rolls-Royce Phantom s 6749 cm3 a na treťom Oldsmobile Ninety Eight z roku 1964 s objemom motora 6466 cm3. Dalšie miesta obsadili limuzíny rôznych značiek ako Audi A8, Mercedes Benz S600, Porsche Panamera a rôzne rakety ako Corvette, BMW M5 a všetkými milovaný Ford Mustang z roku 1964.

Na veľký objem motora je väčšinou viazaný vysoký výkon. Tu je poradie nasledovné:

1. Fiat Punto = 5500 kW

Ale nie naozaj, to sme iba pri testovaní systému omylom zadali skutočný výkon 55 kW plus dve nuly :)

Takže reálne výsledky zastupuje na prvom mieste Bentley Continental GT s výkonom 412 kW. Druhé miesto patrí tvrdému športovcovi Nissan GT-R o výkone 404 kW. Na treťom mieste je luxusom prešpikovaný Mercedes Benz CL 63 AMG s výkonom rovných 400 kW . Ďalšie mašiny sú od BMW, Jaguaru, Audi, Lexusu.

Vedeli ste, že Jawa niekedy vyrábala aj autá ? Jedno také máme v portfóliu a je hneď “naše” tretie najstaršie. Je to nádherná Jawa Minor z roku 1939. Na druhom mieste je skvostná Tatra 75 z roku 1936 a prvé miesto obsadila legendárna “aerovka” Aero 30 z roku 1935. Ďalej nemôžeme nespomenúť skvosty ako Porsche 356, Renault Alpine, Renault Floride, Škoda Felicia a 1000 z roku 1966,  Triumph Spitfire, vojenský Ford Mutt a ďalšie prekrásne a vzácne exponáty.

Ak práve máte chvíľočku a relaxujete po obednej káve, vypočítajte si, koľko stojí PZP na auto, ktoré by ste z týchto skvostov brali práve Vy. Mňa by stál Ford Mustang 1964 iba 33 Eur, keďže je to historické vozidlo, resp. 17, ak by malo zvláštne EČ s písmenom H.

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • autá na parkovisku bez EČV
  20. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  EČV na Slovensku: Zmeny v roku 2023

  V roku 2023 vstúpili do platnosti nové pravidlá pre evidenčné čísla vozidiel na Slovensku. Okrem iného sa zaviedli prenositeľnosť a nový formát značky. V nasledujúcich riadkoch si tieto zmeny rozoberieme bližšie. Pozrieme sa aj na to, čo môžeme v oblasti EČV očakávať v budúcom roku.

 • dálnice-Slovensko
  13. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Všetko, čo potrebujete vedieť o diaľničnej známke pre rok 2024

  Diaľničné známky sú jednou z povinností, ktoré musíte splniť, ak chcete využívať určité spoplatnené cestné úseky. Okrem Slovenska sa s nimi stretnete aj v mnohých ďalších krajinách, ako sú napríklad Česko, Maďarsko a Rakúsko. Koľko stoja pre rok 2024 jednotlivé diaľničné známky u nás a v zahraničí a aká je ich platnosť?

 • čierne auto neznámej značky
  14. novembra 2023|Daniel Výcha
  Viete, ako na odhlásenie auta bez zošrotovania?

  Auto môžete odhlásiť z evidencie aj v prípade, že ho neplánujete zošrotovať. Postup je mierne odlišný, ale nemusíte sa ničoho obávať. Ak viete, ako na to, príliš veľa času vám to nezaberie. Pre zjednodušenie odhlásenia sme pre vás pripravili prehľadný návod, ktorý vám krok za krokom vysvetlí všetko.

 • ridicI
  05. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Na dovolenku služobným autom: Na čo si dať pozor?

  Možnosť využívať služobné auto na súkromné účely patrí dnes rozhodne medzi najobľúbenejšie benefity poskytovaných zamestnancom. Ak vám ju zamestnávateľ ponúkol, rátajte s tým, že s touto výhodou sa spája aj prebratie čiastočnej zodpovednosti za firemné vozidlo. Dá sa táto zodpovednosť nejakým spôsobom poistiť? A akým spôsobom môžete riešiť menej bežné situácie, ako sú napríklad dovolenky?

 • zimne-pneumatiky
  27. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

  Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy.

 • Plácnutie rukou ako znak dohody pri kúpe auta z druhej ruky
  25. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako kúpiť ojazdené auto? Postup krok za krokom

  Nový automobil stráca v prvom roku až tretinu svojej hodnoty. Z finančného hľadiska môže byť preto výhodnejšie kúpiť si ojazdené auto. Aj staršie autá totiž dokážu poskytnúť dostatočne kvalitný úžitok, musíte si však vybrať správne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak kupujete auto z druhej ruky?

 • 04. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Čo je akontácia a od čoho závisí jej výška?

  Akontácia je mimoriadna alebo prvá splátka, ktorú zaplatíte z dohodnutej ceny za predmet lízingu, resp. hypotéky či iného úveru. Vo väčšine prípadov ju musíte zaplatiť ešte predtým, ako predmet dostanete a jej výška závisí od samotného vozidla, prenajímateľa aj nájomcu.

 • preberanie kľúčov od auta
  30. septembra 2023|Martina Pisarčíková
  Dovoz auta zo zahraničia: Aké sú riziká?

  Pri kúpe ojazdeného auta je často lákavým variantom dovoz zo zahraničia, ktorý vás môže prilákať dobrým a širším výberom. Za zahraničnými inzerciami sa často skrýva premyslená pasca pre kupujúcich, ktorí nedávajú pozor. Medzi najčastejšie riziká patria zavádzajúce údaje o cene, stočené kilometre, horší technický stav a iné.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?