Ako eliminovať riziko krádeže svojho motocykla

Krádeže automobilov sú bohužiaľ stále pomerne častou záležitosťou. V prípade motocyklov je však krádež omnoho ľahšie realizovateľná. Predsa len sú omnoho menej kryté a dokonca nastali aj prípady, že aj zabezpečenú motorku páchatelia rovno chytili a odniesli. Existuje našťastie mnoho spôsobov, ako znížiť pravdepodobnosť krádeže motocykla na minimum.

Spočítať ceny havarijného poistenia

Krádeži nezabránite

Ak začnete motorku používať a nebudete ju mať nielenže neustále zamknutú, ale zamknutú bezpečnostnými dverami pancierovej garáže, vždy sa vystavujete riziku, že sa jej zmocní niekto nepovolaný. Správnou starostlivosťou a zabezpečením však môžete znížiť riziko, že o motorku prídete. Existujú špeciálne zaistenia proti odcudzeniu a tým je inštalácia vyhľadávača. Lacnejšie varianty používajú signál, ktorý možno vyrušiť, alebo sa spustí až v momente, kedy krádež oznámite. Drahšie typy majú vlastné rádiovú sieť, ktorú nemožno rušiť. Prístroj navyše sám prevádzkovateľovi zabezpečovacieho systému nahlási, že došlo ku krádeži.

Čo všetko pomôže

Zamknúť motorku nestačí. No silná oceľová reťaz s pevným zámkom uzamknutá o motocykel a pevnú zábranu už za niečo stojí. Možno ju zničiť len použitím tekutého dusíka, ktorý spôsobí, že oceľ skrehne. Imobilizéry fungujú tak, že vodič potrebuje poznať určitý kód, mať konkrétne čip, bez ktorého motorku nenaštartuje. Zlodeji svoje metódy ale vždy zdokonaľujú spolu s novými bezpečnostnými systémami. Vaše peniaze tak často môže zachrániť len bezpečná garáž a dobrá poistka.

Kotúčové zámky

Jednou z možností, ako eliminovať možnosť, že vám nikto skúter či motorku, ukradne sú zámky na brzdový kotúč. Tieto zámky sú veľmi praktickým a nenáročným riešením. Sú kompaktné, majú nízku hmotnosť a ľahko sa prenášajú. Sú ideálne na prípady, ak plánujete nechať motocykle zaparkované dlhšie na jednom mieste. Napríklad na parkovisku alebo počas dovolenky pred hotelom. Tento zámok je vhodné kombinovať aj s reťazovým zámkom, čím zabránite tomu, aby motocykel prípadní páchatelia odniesli.

Majte motocykel pod dohľadom

Dnes nie je žiadnym problémom zvoliť aj pasívnu ochranu motocykla, v podobe v podobe kamery, ktorá môže byť statická. Použiť môžete aj WiFi kamery, ktoré si dokonca so sebou môžete zobrať aj na dovolenku. Potom kameru už stačí len umiestniť do priestoru, odkiaľ máte výhľad na motocykel a obraz môžete sledovať online. Prípadne ho nechať nahrávať na záznam a následne môžete vinníkov veľmi rýchlo odhaliť a záznam ponúknuť polícii. V takomto prípade sa môžete k ukradnutej motorke znovu dostať.

Havarijné poistenie motocykla

Ak zlyhajú všetky opatrenia zobudíte sa do dňa, keď motorka nebude na mieste, kde ste ju nechali, bude potrebné kontaktovať políciu. Ak vám motorku skutočne ukradli, tak v takomto prípade vám minimálne tú finančnú stratu môže suplovať havarijné poistenie . Pravda je taká, že motorkári majú k svojim motorkám osobný hlboký vzťah, ale aspoň finančnú stratu dokáže pokryť poistenie.

Chcem uzavrieť havarijné poistenie

Rozsah havarijného poistenie pre motocykle sa nelíši v princípe od rozsahu poistenia od automobilu. Istí vám chrbát v prípade krádeže, vandalizmu, živelnej udalosti, ale aj lúpeže. Prirodzene tak ako pri každej poistnej udalosti však bude poisťovňa zisťovať, aké zabezpečenie ste na ochranu motocykla použili.

Ak necháte motocykel len tak niekde stáť s kľúčikmi v zapaľovaní, tak sa poistného krytia ani dočkať nemusíte. Naopak pri vyššej miere zabezpečenia motocykla nielenže sami znižujete možnosť krádeže, ale aj poisťovňa nebude mať problém s poistným krytím.

Nemáte ešte havarijné poistenie pre váš motocykel? Využite našu online kalkulačku, kde si môžete porovnať mnoho ponúk. Stačí kliknúť nižšie a vybrať si to pravé havarijné poistenie pre váš motocykel.

Havarijné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 8

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením