Poisťovne zverejnili nové sadzby pre nasledujúci rok

Väčšina majiteľov a držiteľov áut má uzatvorené poistenie auta na takzvaný technický rok (cca. 75%). Teda na obdobie 365 dní od začiatku poistenia. Všeobecne platí, že poistnú zmluvu je potrebné uzavrieť najneskôr v prvý deň použitia vozidla v cestnej premávke. Bez predloženia potvrdenia o uzatvorení poistnej zmluvy PZP  vám polícia nezaregistruje vozidlo do evidencie.

Žiadne veľké zmeny

Nové sadzby, ktoré poisťovne zverejnili do 31. októbra sa netýkajú vodičov, ktorí uzatvorili alebo majú platnú zmluvu PZP na technický rok. Príslušné sadzby vyžaduje zákon zverejniť vždy pre ďalšie poistné obdobie – kalendárny rok. Sú to ale len základné sadzby, ktoré nám nepovedia akú výšku poistného možeme získať v tej ktorej poisťovni.

K ozajstnej ponuke sa dostanete cez výpočet ceny pzp a to presne pre vás a vaše auto, po započítaní všetkých zliav a bonusov, ktoré vám poisťovne umožnia získať.

Poisťovne menia viac ráz ročne sadzby PZP, prípadne si vyberú istý segment vodičov a áut, o ktorý majú záujem a priznajú im vyšiu zľavu. čo im zákon nezakazuje. Môžu tak upraviť menej výhodné sadzby oproti konkurencii. Plati to aj naopak, a môžu takto aj zvýšiť ceny PZP.

Je preto dobré, si priebežne porovnať aktuálnu cenu poistenia a podľa toho sa rozhodnúť či dáte na ďalšie poistné obdobie výpoveď alebo ste s cenou spokojný.