Záujem motoristov o porovnanie cien povinného zmluvného poistenia prostredníctvom internetu rastie.

Zo štatistík portálu Superpoistenie.sk vyplýva, že kým v roku 2007 využilo službu porovnania cien PZP takmer 85 tisíc záujemcov, v minulom roku ich počet stúpol na viac ako 170 tisíc a v tomto roku sa už počet výpočtov PZP medziročne viac ako zdvojnásobil na 355 470.


Takmer trom štvrtinám záujemcov o PZP, ktorí na internete porovnali svoju sadzbu s cenami všetkých poisťovní v internetovej kalkulačke, vyšli nižšie ceny zákonných poistiek. Napríklad pri osobných autách si môžu motoristi uzatvoriť poistenie podľa kritérií poisťovní za cenu od 70 do 250 eur.


Portál Superpoistenie.sk očakáva rastúci záujem motoristov o porovnanie cien PZP aj v ďalšom období. Už od začiatku júla tohto roka budú totiž poisťovne povinné 10 týždňov pred výročím informovať klientov o výške poistného pri PZP na ďalšie poistné obdobie a poskytnúť aj informáciu dokedy môžu podať výpoveď zmluvy. Superpoistenie.sk tento servis už pre svojich klientov robí od začiatku roka. Upozorní ich na blížiace sa výročie zmluvy a poskytne výpočet a porovnanie cien veľmi rýchlo a jednoducho. Zároveň je na stránke možné vygenerovať si výpoveď PZP zmluvy, ktorú klient už len pošle do poisťovne, ak sa rozhodne zrušiť súčasné poistenie.


Počet uzatvorených PZP zmlúv prostredníctvom portálu Superpoistenie.sk vzrástol v roku 2011 v porovnaní s rokom 2008 o 123 %. V medziročnom porovnaní zaznamenal náš portál vlani nárast počtu PZP zmlúv o 19 %. Poradie uzatvorených zmlúv podľa značky a modelu vozidla za rok 2011 vedie automobilka Škoda s modelmi Octavia, Fabia a Felicia. Štvrtou najúspešnejšou značkou bol Volkswagen s modelom Golf.