Povinné zmluvné poistenie pre autá Volvo

Logo Volvo

Volvo je švédska automobilka, ktorá bola založená v roku 1927. Vznikla ako divízia firmy SKF. Patrila jej do roku 1999, kým ju nekúpil americký výrobca Ford. Ten ju následne v roku 2010 predal čínskej automobilke Geely. Volvo sa dnes vyrába vo Švédsku, Belgicku, USA a Číne.  

Automobilka má vo svojom portfóliu rôzne modely áut. K ním sa radia úžitkové vozidlá, hatchbacky, sedany a kombi. Základom všetkých je vysoká bezpečnosť, na ktorej si Volvo dáva záležať už od svojho založenia. Prvé vozidlo uzrelo svetlo sveta v roku 1927. Jeho názov bol Volvo ÖV 4. Hneď za ním nasledovali ďalšie modely, ako napríklad Volvo PV650, TR670 či PV 36 Carioca.  

Spočítať ceny PZP

Prvé Volvo sa do Spojených štátov dostalo až v roku 1955. V tomto čase ho v Kalifornii začal distribuovať obchodník Leo Hirsh. Ku Kalifornii sa neskôr pridal Texas a v roku 1956 začala automobilka dovážať autá sama.  

Volvo PZP 

Automobilka Volvo si dáva záležať na bezpečnosti svojich vozidiel. Aj napriek tomu by ste však nemali zabúdať na povinné zmluvné poistenie, známe pod skratkou PZP. Ako už z názvu vyplýva, je povinné zo zákona.  

Na preukázanie o platnom PZP slúži zelená karta. Tú musíte mať pri sebe neustále. V prípade neplatného poistenia vám hrozí pokuta vo výške 3320 €.   Uzatvorte Volvo PZP hneď, ako si vozidlo zakúpite. Zbytočne nečakajte. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Pri nehode alebo iných škodách za vás zaplatí všetko poisťovňa. 

Cena Volvo PZP  

Cena Volvo PZP sa odvíja od množstva faktorov. Nedá sa stanoviť všeobecne. Každá poisťovňa vám vypočíta inú sumu. To, čo však konečnú čiastku ovplyvní najviac, je motorizácia vozidla. Výkonné autá sú nebezpečnejšie ako menej výkonné. Dokážu urobiť omnoho viac škôd, a preto si za ne priplatíte.  

K ďalším parametrom sa radí rok výroby. Za niekoľkoročné auto zaplatíte viac ako za novšie. Poisťovne počítajú s tým, že vodiči si pri nových autách dávajú pozor. Plus, mali by byť bezpečnejšie ako staršie.  

Zabúdať netreba ani na hmotnosť či veľkosť vozidla a samotného výrobcu. Drahšie značky navyšujú sumu poistenia o niekoľko desiatok eur.  

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7