Povinné zmluvné poistenie pre autá Suzuki

Logo Suzuki

Suzuki patrí medzi najväčšie automobilky sveta. Založil ju Michio Suzuki v roku 1909 v Japonsku. Prvých tridsať rokov sa orientovala na výrobu kvalitných krosien. Michio mal však túžbu zmeniť svoju spoločnosť na automobilku. Jeho predstavy narušila druhá svetová vojna, kedy ľudia o nové autá záujem nemali.  

Po skončení druhej svetovej vojny začala spoločnosť vyrábať dvojtaktný motorový bicykel. Ten však úspech nezaznamenal. Naopak, motocykle Hayabusa doslova ovládli športový trh. Suzuki sa v 50. rokoch pokúsila vytvoriť svoje prvé vozidlo. Model Suzulight disponoval predným pohonom a množstvom ďalších moderných funkcií. A síce pritiahol pozornosť, spoločnosť nemala automobilovú divíziu až do roku 1961.  

Spočítať ceny PZP

Suzuki je dnes úspešnou automobilkou, ktorú pozná snáď každý. V rámci svojej výroby sa však neorientuje len na autá. Vyrába taktiež prívesné lodné motory, bicykle či dokonca invalidné vozíky. K najobľúbenejším modelom vozidiel sa radí Ignis, Swift, Vitara a S-Cross.  

Suzuki PZP 

Povinné zmluvné poistenie, známe pod skratkou PZP, je dôležitou súčasťou každého vozidla. Nemali by ste na ňu zabúdať. Povinné je zo zákona, čo znamená, že ak ho nebudete mať uzatvorené, hrozí vám pokuta. Tá sa môže vyšplhať do výšky 3320 €. Na preukázanie platného PZP slúži zelená karta.  

Suzuki PZP ochraňuje najmä vás ako vodiča pred platením škôd spôsobených napríklad dopravnou nehodou. Všetky náklady poškodenému vyplatí poisťovňa.  

Cena Suzuki PZP  

Cena Suzuki PZP je rôzna. Každá poisťovňa vám ponúkne inú ponuku. Všetko závisí najmä na motorizácii vášho auta. Čiže na objeme a výkone motora. Silnejšie a výkonnejšie auto spraví omnoho viac škôd. Práve preto zaň zaplatíte viac.  

Ďalšie parametre sú už na samotných poisťovniach. Niektoré zohľadňujú hmotnosť vozidla a ich celkovú veľkosť. Platí tu to isté, čo pri výkone. Väčšie a ťažšie modely spôsobia viac škôd ako tie menšie.  

Dôležitý je rok výroby. Nové autá sú z pohľadu poisťovní lacnejšie, pretože vodič si dáva pozor a sú bezpečnejšie. Cena rastie s vekom. Po určitej dobe sa zastaví. Odhaduje sa, že s viacročným autom už nebudete chodiť na dlhé trasy. Prípadne ho nebudete používať tak často.  

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7