Povinné zmluvné poistenie pre autá Subaru

Logo Subaru

Majitelia vozidiel Subaru tvoria na Slovensku pomerne malú komunitu. Tejto japonskej značke sa však u nás veľmi dobre darí a čísla predajnosti za posledné roky sú rekordné.  

Niečo z histórie značky Subaru 

História značky Subaru siaha ďaleko do minulosti. Jej vznik sa spája so vznikom leteckého laboratória ešte v roku 1917, ktoré sa už ako spoločnosť pod názvom Nakajima Aircraft Company počas druhej svetovej vojny stalo najväčším japonským výrobcom vojenských lietadiel. Reorganizáciou spoločnosti vznikla v roku 1946 spoločnosť Fudži Sangyo, ktorá vyrábala skútre a v roku 1954 uzrel svetlo sveta konečne aj prvý model Subaru pod názvom Subaru 1500

Spočítať ceny PZP pre Subaru

Odvtedy prešla značka významným rozvojom a vyvinula desiatky modelov. Postupne expandovala do USA a Európy, kde si získala popularitu najmä vďaka odolnosti vozidiel, pohonu všetkých štyroch kolies a uznávanému motoru typu boxer. V roku 2017 sa koncern Fuji Heavy Industries po sto rokoch od založenia premenoval na Subaru Corporation. 

Populárne modely Subaru 

Hoci značka Subaru má na Slovensku stále pomerne malý podiel, čísla predajnosti za posledné obdobia stále rastú. Medzi najobľúbenejšie modely značky Subaru na Slovensku patrí jednoznačne model Subaru XV, a to najmä posledná generácia tohto kompaktného crossoveru.  

Veľmi populárny je aj Subaru Outback - jedinečný crossover, ktorý sa etabloval ako vlajková loď značky Subaru. Popularitu tohto modelu na Slovensku dosvedčujú štatistiky predajnosti z roku 2020, podľa ktorých je Subaru Outback je už tretí rok po sebe najpredávanejším benzínovým kombi v strednej triede na Slovensku. 

Medzi ďalšie súčasné modely patria napríklad aj Subaru Forester, Impreza, Crosstreck, Legacy, Ascent, WRX, BRZ, STI a ďalšie.  

PZP Subaru 

Vlastníte niektorý z modelov značky Subaru aj vy? Potom vás iste zaujíma, ako si vaše auto môžete čím najvýhodnejšie poistiť. Medzi produktmi povinného zmluvného poistenia jednotlivých poisťovní existujú určité rozdiely. Tie sa týkajú ceny poistného, ale aj rozsahu poistného krytia, poistných limitov a ďalších dôležitých parametrov.  

Ak sa chcete v ponukách poisťovní čím najlepšie zorientovať, využite online kalkulačku pre PZP. V porovnávači nájdete vždy aktuálne ceny jednotlivých poisťovní vrátane rôznych zliav a akcií.  

Vypočítať cenu PZP pre Subaru
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17