Povinné zmluvné poistenie pre autá SEAT

Logo Seat

Automobilka Seat bola založená v roku 1950 v Španielsku. Prvým autom, na ktorom pracovala, bol model SEAT 1400. Závod spočiatku vyrábal len 5 áut denne. Aj to však stačilo na to, aby krajinu dokázal postaviť na kolesá. Prvý export nastal v roku 1960, kedy značka vyviezla niekoľko stoviek áut do Kolumbie. Týmto krokom začala rozširovať pôsobenie, ktoré dodnes neskončilo. V súčasnosti ju nájdete v 75 krajinách sveta, vrátane štátov ako Nový Zéland či Francúzska Guyana.  

Sedemdesiat rokov prinieslo množstvo inovácií. K nim sa radí napríklad zrýchlenie výroby. Seat dnes dokáže vyprodukovať za 3 minúty toľko áut ako na začiatku svojej púte za deň. Rýchlosť umožnila vyrábať nie jeden, ale rovno niekoľko modelov. Za celé obdobie fungovania ich uviedla automobilka 75. K obľúbeným a legendárnym sa radia SEAT Arona, Tarraco či Ateca. V portfóliu nechýbajú ani elektromobily. Prvý vznikol v roku 2019 pod názvom SEAT Mii electric.  

Spočítať ceny PZP

Seat patrí medzi známe automobilky na slovenskom trhu. Ľudia na ne nedajú dopustiť najmä vďaka skvelým cenám a spoľahlivosti. Väčšina modelov je vhodná pre rodiny i jednotlivcov.  

Seat PZP 

Rozhodli ste sa, že si zakúpite automobil od Seat? V tom prípade nezabúdajte na jednu dôležitú vec. Je ňou povinné zmluvné poistenie. Zo zákona ho musí mať uzatvorené každé vozidlo pohybujúce sa po pozemných komunikáciách. Ak by ste tak neurobili, hrozí vám pokuta vo výške 3320 €.  

Povinné zmluvné poistenie sa uzatvára z dôvodu krytia škôd, napríklad pri nehode. Finančné náklady uhrádza poisťovňa. Sami nemusíte doplácať nič.    Uzatvorenie PZP je jednoduché. Na slovenskom trhu ho poskytuje viacero poisťovní. Vybrať si môžete na základe poskytovaných služieb alebo ceny.  

Cena Seat PZP  

Cena Seat PZP je rôzna. Každá poisťovňa vám vytvorí inú ponuku. Suma sa vypočítava na základe niekoľkých parametrov. Tým najhlavnejším je motorizácia vozidla. Auto so silnejším motorom dokáže spraviť omnoho viac škody ako bežné modely s nižším.  

Ďalšie parametre sú už na poisťovniach. Zohľadniť ich môžu, ale aj nemusia. K nim sa radí rok výroby. Čím je auto novšie, tým menej platíte. Rovnako je to aj pri starších modeloch, ktoré majú viac ako 10 rokov. Počíta sa s tým, že ich už nebudete toľko využívať. Hlavne nie na dlhé trasy.  

Okrem toho netreba zabúdať ešte na hmotnosť a model vozidla. Veľké autá spravia viac škody ako malé. Plus, niekedy si priplatíte aj za výrobcu.  

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7