Povinné zmluvné poistenie pre autá Peugeot

Značka Peugeot patrí medzi veľmi obľúbené na slovenskom trhu. Ide o francúzsku značku, ktorá je súčasťou Groupe PSA. Založená bola v roku 1810, no svoj prvý automobil, parnú trojkolku Serpollet-Peugeot, vyrobila až v roku 1889. Hneď o rok na to bola para vymenená za benzín a vznikla prvá benzínová štvorkolka Peugeot: Type 2 s motorom Daimler.  

Peugeot bol hneď od svojich začiatkov pokrokový. Prinášal novinky, ktoré priťahovali pozornosť a robili z neho jednu z najlepší značiek. Veľkým krokom vpred bolo partnerstvo s Fordom a BMW, vďaka ktorému sa vyrobili výkonné motory s nízkymi emisiami CO2. Partnerstvo s výrobcami Dongfeng a Chagan otvorilo značke dvere na ďalšie trhy.  

Spočítať ceny PZP

V súčasnosti sa Peugeot orientuje na výrobu štýlových a komfortných mestských SUV. Veľmi obľúbenými sú modely 208, 308, 508, 3008 a 5008. Model 3008 bol piatym Peugeotom, ktorý získal v roku 2016 ocenenie “Auto roka”.  

Autá sa vyrábajú vo viacerých krajinách, vrátane Česka a Slovenska. U nás nájdete automobilový závod pri Trnave.  

Peugeot PZP 

Vlastnenie vozidla Peugeot so sebou prináša množstvo výhod. Vysoký komfort, skvelý pocit z jazdy a štýlový vzhľad sú len začiatkom. Po jeho kúpe však nezabúdajte na jednu z dôležitých povinností. Je ňou PZP.  

Povinné zmluvné poistenie, skrátene PZP, musí mať každé vozidlo premávajúce po cestách. Je dôležité, pretože uhrádza všetky náklady spojené s nehodami a inými škodami.   Povinné zmluvné poistenie je povinné zo zákona. Poistnú zmluvu musíte uzatvoriť čo najskôr. Najlepšie hneď po kúpe vozidla.  

Cena Peugeot PZP  

Cena Peugeot PZP sa nedá všeobecne určiť. Odvíja sa od množstva parametrov. Tým najdôležitejším je motorizácia vozidla. Čím je vyššia, tým viac zaplatíte.  

Veľmi podobne je to aj pri roku výroby. PZP nového auta bude lacnejšie ako staršieho. Predpokladá sa, že novšie modely sú bezpečnejšie. Plus, samotný šofér je opatrnejší. Následne cena rastie s vekom, no nie navždy. Po určitom čase sa zastaví a znova klesá. Poisťovne predpokladajú, že staršie autá sa používajú menej.  

Plus, niektoré poisťovne sledujú ešte ďalšie parametre, ako napríklad hmotnosť vozidla, výrobcu či model. Pri modeli platí priama úmera. Väčšie auto vás pri platení PZP vyjde drahšie. Dôvodom je spravidla fakt, že veľké modely spôsobujú rôzne škody pri parkovaní alebo v menších uličkách.  

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17