Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Peugeot

Francúzska spoločnosť Peugeot stihla osláviť už svoje dvojsté narodeniny. Založená bola totiž v roku 1810. Samozrejme, spočiatku vyrábala iné produkty, keďže do vynálezu automobilu bolo ešte vcelku ďaleko. Preslávila sa najmä mlynčekmi na kávu. Automobilmi sa v Peugeote začali zaoberať „až“ koncom 19. storočia. Prvý model s benzínovým motorom bol Type 2 z roku 1890. Peugeot sa už od začiatku angažoval aj v automobilových pretekoch, kde sa mu podarilo dosiahnuť niekoľko významných úspechov. Zlom nastal v roku 1929, kedy spoločnosť prešla na pásovú výrobu a predstavila model 201. Bol to prvý model s klasickým označením, ktoré Peugeot používa dodnes – tri číslice s nulou uprostred.

Spočítať
ceny

Medzi najpopulárnejšie povojnové modely patril Peugeot 403. Počas siedmich rokoch, kedy sa vyrábal, sa ho predalo viac ako milión kusov, a na jednom jazdila aj populárna televízna postava, detektív Columbo. V roku 1975 Peugeot prevzal automobilku Citroën, ktorá bola vo finančných problémoch. Rok 1983 priniesol Peugeotu ďalší zlatú baňu – model 205 supermini, ktorý v domácom Francúzsku musel mať doslova každý. Aj súčasné modely tejto francúzskej automobilky sú veľmi obľúbené a dajú sa nájsť na cestách po celom svete.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Peugeot

Stretnúť na slovenských cestách Peugeot nie je vôbec žiadny problém, spoločnosť má silné zázemie aj v strednej Európe. Ak aj vy patríte medzi vlastníkov auta s levom na kapote, určite si ho nezabudnite poistiť. Povinné zmluvné poistenie nariaďuje zákon, ale výber poisťovne je na vás. Ak chcete mať istotu, že máte najvýhodnejšie PZP pre Peugeot, použite našu online kalkulačku. Z dostupných ponúk si ľahko výberiete tú najvýhodnejšiu. Nezabudnite ani na havarijné poistenie. Jazdiť bez neho v cestnej premávke je vyslovene nezodpovednosť. Jednotlivé ponuky havarijného poistenia si takisto môžete porovnať v kalkulačke. Poistite si svoj Peugeot čo najskôr a užívajte si bezstarostnú jazdu!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2