Povinné zmluvné poistenie pre autá Mercedes-Benz

Logo Mercedes

Mercedes-Benz patrí k najobľúbenejším nemeckým výrobcom automobilov. Ak vás zaujíma, či sú Mercedesy bezpečné a prečo by ste mali mať uzatvorené PZP, čítajte ďalej.

  • Karl Benz, považovaný za vynálezcu moderných automobilov, dostal prvý oficiálny vodičský preukaz na svete
  • vozidlá Mercedes-Benz sa vyrábajú v 30 krajinách sveta
  • spoločnosť Mercedes-Benz začala v roku 1924 ako prvá montovať brzdy na všetky štyri kolesá
  Porovnať PZP pre Mercedes-Benz

Vedeli ste o značke Mercedes-Benz, že…

...jej športová divízia Mercedes-AMG pôsobí na trhu už viac ako 50 rokov?

Ide o divíziu nemeckej automobilky, ktorá chce bežným vodičom priniesť kúsok pretekárskeho zážitku. Autá s označením AMG sú známe vyšším výkonom, lepšou dynamikou jazdy, vysokovýkonnými brzdami, nenapodobiteľným zvukom a hlavne jedinečným pocitom z jazdy. Modely AMG neslúžia iba na presun z bodu A do bodu B. Vďaka nim si vodič vychutnáva každú sekundu jazdy.

Ide o milisekundy

Bezpečnosť vodiča a posádky je pre Mercedes-Benz prioritou. Preto v modeloch Mercedesu nájdete jedny z najlepších bezpečnostných systémov. Môžete si vďaka nim môže jazdu viac užívať s pocitom bezpečia.

Množstvo systémov už určite poznáte aj z ostatných áut. Napríklad adaptívny tempomat alebo udržiavanie vozidla v pruhu nie sú žiadnymi novinkami.

Mercedes-Benz ale posunul svoje bezpečnostné systémy ďalej. Inžinieri automobilky vyvinuli technológie, ktoré urobia niekoľko zásahov tesne pred nehodou. Zatvorenie okien, utiahnute pásov, alebo spustenie šumu, ktorý ochráni sluch pred hlukom z nárazu sú len niektoré z nich.

Porovnať PZP

Vážne zdravotné následky nehôd ubúdajú

Ročne sa na slovenských cestách stanú tisícky dopravných nehôd. Každá nehoda majiteľa auta zamrzí. Väčšinou vznikne iba škoda na nárazníku auta a práve vtedy vám pomôže vhodné poistenie. Oveľa horšia situácia je, keď sa vážne poškodí zdravie účastníka nehody.

Našťastie, tieto prípady v posledných rokoch ubúdajú. Podľa štatistík sa od v roku 2020 stalo 900 nehôd s ťažkou ujmou na zdraví. V porovnaní s rokom 2018 je to o 388 menej. Aj to je jedným z dôkazov, že autá sú čoraz bezpečnejšie. Preto môžete byť radi, že ste si vybrali práve Mercedes-Benz. Bezpečnostné technológie v modeloch tejto automobilky sa dajú pokojne označiť za špičkové.

Ako rýchlo uzatvoriť PZP?

Vybavovanie poistky mnohí považujú za zbytočne komplikované a časovo náročné. Treba ale myslieť na to, že práve PZP vám bude pokrývať náklady na škody, ktoré v prípade nehody spôsobíte. Preto je jednou zo zákonných podmienok používania vozidla v premávke. Zbytočné teda rozhodne nie je a v dnešnej dobe sa aj uzatvára pomerne jednoducho.

Základom je kvalitné online porovnanie ponúk. Každá poisťovňa ponúka iné služby za iné ceny. Ak by ste sa mali postupne informovať o každej ponuke, určite by to zabralo veľa času.

Ak ale chcete PZP pre váš Mercedes-Benz vybaviť rýchlo, stačí si poistenia porovnať online.

Porovnať PZP pre Mercedes-Benz

 

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7