Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Mazda

Logo Mazda

Japonská spoločnosť Mazda existuje už od roku 1920, avšak výrobe automobilov sa počas svojej histórie nevenovala vždy. Jej začiatky sa spájajú najmä s výrobou rôzneho náradia a strojov. Až v roku 1931 prišla s prvým automobilom – legendárnym trojkolesovým nákladným vozidlom Mazda-Go. Počas druhej svetovej vojny spoločnosť presedlala na výrobu zbraní pre japonskú armádu. Po prehranej vojne sa dokázala vzchopiť a vrátiť sa k výrobe nákladných vozidiel. Prvý osobný automobil značky Mazda prišiel na trh až v roku 1960. Bol to model Mazda R360, nasledovaný v roku 1962 Mazdou Carol.

Spočítať
ceny

V 70. rokoch začala mať japonská spoločnosť finančné problémy, čo vo svojej prospech využil automobilový gigant Ford Motor Company a odkúpil 27 % akcií Mazdy. Podiel FMC v Mazde sa počas nasledujúcich rokov síce značne kolísal, ale Američanom sa podarilo udržať v japonskej automobilke až do roku 2015, kedy Ford odpredal Mazde aj zvyšné akcie. V súčasnosti Mazda operuje na všetkých významných trhoch. Vyrába rodinné automobily, SUV, ale aj športové modely. Kultové sú najmä modely Cosmo (1967), športová séria RX a najmä obľúbená Mazda MX-5, ktorá sa vyrába od roku 1989 a dnes je najpredávanejším roadsterom všetkých čias.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Mazdu

Či už vám vo vašej garáži odpočíva športová Mazda MX-5 alebo SUV CX-5, musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Ak nechcete porušovať zákon, nevyhnete sa mu, ale môžete si vybrať, v ktorej poisťovni PZP pre Mazdu uzavriete. Ponuky si môžete porovnať v našej PZP kalkulačke. Rovnakým spôsobom si môžete vybrať aj najvýhodnejšie havarijné poistenie. To sa vám zíde v prípade poškodenia alebo odcudzenia vašej Mazdy. S uzatvorenými poisteniami bude váš čas strávený na cestách omnoho bezpečnejší.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2