Povinné zmluvné poistenie pre autá Land Rover

Logo Land Rover

Džentlmen medzi monštrami. Terénny Land Rover má za sebou rušnú minulosť. Ako sa vyrovnáva s rušnou premávkou súčasnosti? 

  • po druhej svetovej vojne boli autá Land Rover vyrábané z leteckého plechu
  • z 48 kusov prvého Land Roveru, ktorý sa dostal do výroby v nových povojnových podmienkach, údajne stále jazdí 19
  • prvý model Land Roveru mohol spoľahlivo nahradiť traktor, pretože bol vybavený vývodovými hriadeľmi vpredu, vzadu aj za prednými sedadlami
  Porovnať PZP pre Land Rover

Vedeli ste o značke Land Rover, že…

… je tak úspešná, že prežila svojho zakladateľa

Dnes spadá Land Rover pod vlastníctvo indickej korporácie Tata Motors

V súčasnosti je najpopulárnejším modelom značky Land Rover model Range Rover, ktorý debutoval v roku 1970. Okamžite sa stal hitom pre svoje výborné jazdné vlastnosti a priechodnosť terénom. 

Dnes sú veľké SUV, kombinujúce luxus s úžitkom, bežné. Pred 50 rokmi boli nevídané a zaujímavé.

Bezpečnosť Land Roveru

Bezpečnostný a asistenčný systém v autách Land Rover poskytuje ich posádke optimálnu ochranu.

Vďaka senzorom s pokrytím 360° je manévrovanie na parkovisku zábava. Parkovací asistent vás spoľahlivo navedie do parkovacieho boxu. Keby sa na ceste objavilo čokoľvek, čo uniká dosahu senzorov, odhalí to systém sledovania slepého uhla

Inteligentný bezpečnostný systém neexceluje len na parkovisku. Svoje kvality predvedie aj v hustej premávke. Tam oceníte predovšetkým funkciu asistenta núdzového brzdenia. Dlhú jazdu vám spríjemní adaptívny tempomat a asistenčná funkcia na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu

Porovnať PZP pre Land Rover

Nehodovosť na cestách

Zo štatistík vyplýva, že stúpajúca bezpečnosť našich áut nie je priamo úmerná bezpečnosti v doprave. V čom robíme chybu? 

Problémom nie sú naše autá. Či už Land Rover alebo iná luxusná značka, bezpečnostné systémy sú štandardom a sú stále dokonalejšie.  Chyba je v nás. Až 46 % dopravných nehôd v roku 2020 bolo zavinených nedostatočným sústredením sa na vedenie vozidla. 

Možno sa dokonca technológie obracajú proti nám. Asistenčné systémy za nás odpracujú väčšinu rutinných záležitostí, čo nám dáva veľa času na oddych. Spohodlneli sme, stratili sme ostražitosť a reflexy. Nenechávajte všetko na bezpečnostné systémy, spoliehajte sa primárne na seba. 

PZP

PZP je skratka pre povinné zmluvné poistenie. Ako už z názvu vyplýva, je zo zákona povinné.  Veľa šoférov robí chybu v tom, že uzatvorí PZP v prvej poisťovni, ktorá mu spraví ponuku. To, že je PZP povinné, ešte neznamená, že si nemôžete porovnať a vybrať. 

Online prieskum vám zaberie iba pár minút, ale môžete nájsť to najvhodnejšie pre vás. Poisťovne majú vlastné kritériá na stanovenie ceny PZP. K najčastejším patrí motorizácia vozidla, jeho hmotnosť a rozmery, model, značka, prípadne aj rok výroby. 

Spravte si online porovnanie výhodnosti PZP. 

Porovnať PZP pre Land Rover
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7