Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Land Rover

Logo Land Rover

Britská ikona Land Rover bola prvýkrát predstavená v roku 1948. Rovnako ako Jeep, aj Land Rover počas svojej histórie často menil majiteľov. Ako samostatná spoločnosť s názvom Land Rover Company existovala značka až od roku 1978, hoci bola vždy vlastnená väčšími korporáciami. V súčasnosti je značka včlenená do spoločnosti Jaguar Land Rover, ktorú vlastní indická megakorporácia Tata Motors.

Spočítať
ceny

Séria I bola predstavená na výstave v Amsterdame v roku 1948, Séria II až o desať rokov neskôr. V roku 1970 prišiel na trh Range Rover, ktorý bol pohodlnejší, rýchlejší a priestrannejší ako originálne autá Land Rover. Už na konci osemdesiatych rokov sa Land Rover stiahol z amerického trhu, kde čelil silnej konkurencii domáceho Jeepu a japonských 4x4 terénnych automobilov. Približne v tom období bol predstavený populárny model Discovery, v deväťdesiatych rokov zase Freelander. V súčasnosti je v ponuke už tretia generácia modelu Discovery s posledným modelom Discovery 5.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Land Rover

Nadšencov off-roadovej a terénnej jazdy je aj na Slovensku dostatok. V ťažkom teréne sú Land Rovery dobrou voľbou, práve preto ich je na Slovensku celkom slušný počet. V prípade, že aj vo vašej garáži parkuje jeden (alebo viacero) automobil tejto značky, nezabudnite si ho poistiť. Uzatvorte si výhodné povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie, ktoré bude zodpovedať vašim potrebám. Havarijné poistenie je pri terénnych autách jazdiacich v ťažkých podmienkach prakticky nevyhnutnosť. Nájdite si to najlepšie poistenie v našej online kalkulačke a zdolávajte terén bez ťažkostí.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2