Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Jeep

Logo Jeep

Pre terénne a off-roadové automobily sa aj v slovenčine zaužívalo všeobecné pomenovanie džíp. Nie každý džíp je ale Jeep. Na rozdiel od mnohých iných značiek za Jeepom nestojí žiaden geniálny zakladateľ, ale skôr spoločné úsilie. Americká armáda totiž pred vstupom do druhej svetovej vojny potrebovala dodať spoľahlivé terénne vozidlo s pohonom na všetky štyri kolesá. Prvé džípy tak začali vyrábať viaceré spoločnosti – American Bantam Car Company, Willys a Ford. Pomenovanie Jeep vzniklo pravdepodobne zo skratky GP – General Purpose, čo označovalo všeobecné využitie týchto vozidiel.

Spočítať
ceny

Už počas vojny existoval Jeep vo viacerých modeloch. Každá zo spomínaných spoločností vyrábala vlastnú verziu, hoci sa líšili len minimálne. V roku 1950 bola značka Jeep prisúdená spoločnosti Willys, tá sa totiž ako jediná kontinuálne venovala výrobe tohto vozidla. Registrovaná značka Jeep počas nasledujúcich rokov ale až pričasto menila svojich majiteľov. V súčasnosti spadá do portfólia Fiat Chrysler Automobiles. Jeepu sa podarilo to, o čom sníva asi každý automobilový gigant. Názov značky sa stal synonymom pre celú triedu automobilov. Slovom džíp zvykneme označovať takmer každé terénne vozidlo.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Jeep

Ak ste aj vy podľahli túžbe vlastniť poriadne terénne auto, možno ste si zaobstarali vozidlo značky Jeep. Zabezpečte sa proti všetkým možným škodám. Povinné zmluvné poistenie je prikázané zákonom, na vás ale je, ktorej poisťovni prejavíte svoju dôveru. Porovnajte si jednotlivé ponuky v online kalkulačke na našej stránke a vyberte si poistenie, ktoré je pre vás skutočne to najvýhodnejšie. Rovnakým spôsobom si vyhľadajte aj havarijné poistenie. Dobré havarijné poistenie zabezpečí váš Jeep aj pred prírodnými živlami, čo sa vám pri terénnom vozidle určite zíde. Uzatvorte si výhodné poistenia čo najskôr a jazdite bez zbytočného rizika!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2