Povinné zmluvné poistenie pre autá Jeep

Logo Jeep

Off roadová klasika, ktorá nehrdzavie. Až na pár detailov vyzerá terénna verzia rovnako už 80 rokov. Zdá sa, že sa to tak skoro nezmení.

  • prvý model Jeepu sa pôvodne volal Willis Quad, potom MA a neskôr MB, no verejnosť ho aj tak poznala ako Jeep
  • Jeep bol pôvodne určený na vojenské účely
  • Jeep ponúka svojim pasažierom maximálny pocit bezpečia a dôvery aj napriek tomu, že zostáva verný svojim drsným koreňom
  Porovnať PZP pre Jeep

Vedeli ste o značke Jeep, že…

...meno, pod ktorým ju poznáme dnes, nemá jednoznačný pôvod

Niektorí sa prikláňajú k názoru, že slovo Jeep vzniklo spojením písmen GP, čo je vojenská skratka pre General Purpose, teda viacúčelové. 

Táto teória znie uveriteľne. Je to preto, že slovo viacúčelové sa k Jeepu tak nejak hodí. Je to všestranný stroj , ktorý zvládne silné mrazy aj tropické letá. 

Ďalší milovníci Jeepu s úsmevom oponujú. Presadzujú názor, že Jeep dostal svoje pomenovanie podľa postavičky Eugene Jeep z ikonickej rozprávky Pepek Námorník

V konečnom dôsledku nezáleží na tom, ktorý tábor má pravdu. Jeep je meno s veľkým M, ktoré je zvučné aj samo o sebe. Nie je človek, čo by aspoň raz v živote nepovedal slovo “džíp”. 

Bezpečnosť

Jeep je vybavený viac než 65 prvkami bezpečnosti. Jeho silnou stránkou je karoséria umiestnená na rámovej konštrukcii, vďaka čomu je veľmi odolný. 

Samozrejmosťou sú aj predné a zadné parkovacie senzory. Parkovanie v mestách je čoraz komplikovanejšie. Jeep preto prišiel s geniálnym riešením. Je ním zadná parkovacia kamera ParkView s dynamicky sa meniacou virtuálnou mriežkou. 

Systém kontroly trakcie monitoruje činnosť kolies a má v prípade núdze oprávnenie zasahovať do brzdového systému. Okrem klasického ABS vám asistuje aj pri jazde po šmykľavom povrchu. 

Porovnať PZP pre Jeep

Nehodovosť

Šoféri robustných tereňákov alebo SUV z času na čas zabúdajú na to, že masívne plechy a silná konštrukcia ešte nie sú 100% zárukou bezpečnosti

Ani Jeep nie je výnimkou. Má síce množstvo bezpečnostných prvkov, ktoré rapídne znižujú riziko havárie, neeliminujú ju však úplne. 

V roku 2020 sa na slovenských cestách odohralo takmer 12-tisíc dopravných nehôd. 46 % z nich bolo zapríčinených nedostatkom pozornosti. Druhou najčastejšou príčinou (14 %) bola nedovolená rýchlosť jazdy. 

PZP

Prosím Zapnite si Pásy. Finito? Výborne. Teraz môžeme prejsť k tomu, čo skratka PZP predstavuje naozaj. 

Je to povinné zmluvné poistenie. Povinné preto, lebo ho musí uzavrieť každý majiteľ motorového vozidla. Áno, aj majiteľ Jeepu. 

Každá poisťovňa ponúka PZP za inú cenu. Tá sa môže odvíjať od viacerých parametrov. 

Najčastejšie sú nimi:

  • úroveň motorizácie auta
  • hmotnosť a rozmery auta
  • značka auta
  • model auta
 

Spravte si online porovnanie a kúpte si to najvýhodnejšie PZP

Porovnať PZP pre Jeep
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17