Povinné zmluvné poistenie pre autá Honda

Logo Honda

Automobilová značka Japonca Soičira Hondu už 73 rokov láme celosvetové rekordy. Buďte súčasťou tohto príbehu čo najdlhšie. Jazdite bezpečne.

  • Honda ako prvá japonská automobilka založila špeciálnu luxusnú značku Acura (1986)
  • obľúbená Honda Civic sa najprv vyrábala ako dvojdverová limuzína
  • Honda NSX (1990) sa stala prvým super automobilom značky Honda a rýchlo sa postavila do čela svetovej pretekárskej elity
 
Spočítať
ceny

Vedeli ste o značke Honda, že...

...nevyrába len automobily? V skutočnosti začala autá vyrábať až omnoho neskôr, než bola založená.

Prvotnou Hondovou víziou bolo vyrobiť lacné, ale funkčné motocykle, vďaka ktorým by sa mohlo vojnou poznačené Japonsko opäť rozhýbať.

Prvé auto značky Honda uzrelo svetlo sveta až v roku 1963. Išlo o malý pick-up. Volal sa T360.

Málokto vie, že Honda je tiež jedným z najväčších vývozcov sóje. Okrem áut a motocyklov vyrába aj vodné skútre, solárne panely, generátory, lodné motory, záhradné príslušenstvo a horské bicykle.

Asi zatiaľ najrevolučnejším počinom vývojárskeho oddelenia Hondy je v humanoidný robot ASIMO.

Honda prišla s inteligentným balíkom pokročilých asistenčných technológií Sensing, ktorý zvyšuje bezpečnosť pri riadení vozidla. 

Adaptívny tempomat s funkciou asistenta pre pomalú jazdu v kolóne ocenia všetky “ranné vtáčatá”, ktoré počas cesty do práce bojujú o životný priestor s ostatnými šoférmi. 

Achillovou pätou všetkých vozidiel je mŕtvy uhol. Teda, skoro všetkých. Bezpečnostný systém Sensing si s ním hravo poradí. Varuje vás svetelnou signalizáciou na vonkajšom spätnom zrkadle, keď sa v mŕtvom uhle objaví nejaké auto. 

Užitočný je aj systém, ktorý udržiava Hondu v jazdnom pruhu. Zážitok z jazdy je tak ešte príjemnejší. 

Porovnať PZP pre moju Hondu

Nehodovosť

V roku 2020 bolo na slovenských cestách takmer 12-tisíc dopravných nehôd. Najhoršie na tom bol Prešov a okolie, potom Žilina a Bratislava, v tesnom závese s Košicami.  Usmrtenia v niektorých krajoch, ako napríklad v Žilinskom a Trnavskom, oproti roku 2019 rapídne vzrástli. Celkovo však výskyt dopravných nehôd so smrteľným zranením v roku 2020 o malé percento klesol

Ako vidíte, napriek tomu, že veľa Slovákov jazdí na autách vybavených modernými bezpečnostnými systémami, akým je aj Sensing, nehodovosť sa ani zďaleka nepribližuje k nule.  Šťastie praje pripraveným (a na cestách aj zodpovedným). Jazdite rozumne a dodržiavajte predpisy.

PZP

PZP je povinné zmluvné poistenie. Uzatvoriť ho musí bezpodmienečne každý majiteľ motorového vozidla na každé vozidlo, ktoré vlastní. 

Funguje to nasledovne. Z účtu vám pravidelne (väčšinou ročne) odchádza predom dohodnutá čiastka, ktorou poisťovňa vyplatí škody na majetku a zdraví poškodeným účastníkom cestnej premávky, s ktorými ste sa dostali do kolízie. 

Poisťovňa pri určovaní ceny PZP vychádza z motorizácie vozidla, roku výroby, hmotnosti vozidla, značky a prípadne i modelu. 

Uzatvoriť PZP môžete aj online bez starostí a čakania. Jednoducho a hneď. 

Porovnať PZP pre moju Hondu
 
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17