Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Honda

Logo Honda

Automobilka Honda patrí medzi najznámejšie japonské firmy. Okrem výroby áut má neotrasiteľnú pozíciu aj v motocyklovej produkcii, kde dominuje už od roku 1959. Honda Motor Company založil v roku 1948 Soichiro Honda, prvý produkt bol predstavený už o rok neskôr. Nebol to automobil, ale motorka Dream D-type. Prvý automobil značky Honda uzrel svetlo sveta až v roku 1963 a bol to mini pick-up T360. Hneď na to nasledoval športový model S500. Na americký trh vstúpila značka modelom N600, ale najväčšiu dieru do sveta urobil jeho nástupca, Honda Civic. Vyrába sa od roku 1972 v rôznych obmenách a v desiatej generácii dodnes.

Spočítať
ceny

Ďalšie známe modely sú napríklad Fit, Accord, Insight, CR-V, CR-Z alebo Legend. V roku 1986 bola v USA predstavená značka Acura, ktorou sa Honda snažila vstúpiť na trh luxusných osobných automobilov. Honda bola od začiatku spoločnosťou, ktorá sa výrazným spôsobom usilovala zmierniť vplyv svojej činnosti na životné prostredie. Keď Americká agentúra na ochranu životného prostredia vyhlásila rebríček desiatich najúspornejších automobilov v rokoch 1984 až 2010, polovica modelov patrila Honde. Spoločnosť Honda dnes okrem automobilov a motocyklov vyrába aj záhradnú techniku, motory do člnov alebo inú spotrebnú elektroniku.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Hondu

Zopár modelov tejto japonskej značky si našlo cestu aj na slovenský automobilový trh. Zákon je zákon, platí aj pre japonské autá, to znamená, že musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Havarijné poistenie je takisto niečo, čo sa vám na slovenských cestách určite zíde. Najvýhodnejšie poistenia si nájdete pomocou našej online kalkulačky. Zadáte údaje o sebe a svojej Honde a už si len vyberiete poistenie, ktoré vám vyhovuje najviac. S takto poisteným automobilom môžete jazdiť pokojnejšie. Preto neváhajte a uzatvorte si výhodné poistenie čo najskôr!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2