Povinné zmluvné poistenie pre autá Ford

Logo Ford

Spoločnosť Ford Motor Company je dnes najstaršou automobilkou v USA. Jej zakladateľ Henry Ford nepochybne patrí k najzaujímavejším osobnostiam minulého storočia. 

Z histórie masovej produkcie 

Automobilku Ford založil Henry Ford v roku 1903. Spoločnosť preslávil najmä model Ford T -  jej prvé vozidlo produkované masovo prostredníctvom pásovej výroby. Zaujímavosťou je, že inšpiráciou pre pásovú výrobu bola výroba v mäsopriemysle. Ford tak preslávil masovú a pásovú výrobu, hoci nebol prvý, kto s ňou začal.  

Spočítať ceny PZP

Vďaka úsporám vo výrobe sa podarilo znížiť cenu Fordu T natoľko, že sa stal jedným z prvých automobilov dostupným pre širokú verejnosť. Ďalším zrýchľovaním výroby sa jeho cena ešte znižovala.  

Firma postupom času začala vyrábať aj ďalšie modely a dodnes patrí k najväčším výrobcom automobilov na svete. V súčasnosti nájdete v jeho produkcii najmä tieto modely.  

Súčasné modely značky Ford 

V súčasnosti disponuje značka Ford skutočne širokou škálou osobných i úžitkových vozidiel. Osobné automobily reprezentujú predovšetkým: 

  • mestské vozidlá (Puma, Fiesta, Ecosport, Mondeo), 
  • SUV a crossover vozidlá (Focus Activ, Kuga, Ranger, Ranger Raptor), 
  • rodinné vozidlá (Focus, C-Max, S-Max, Galaxy, Tourneo), 
  • športové vozidlá (Fiesta ST, Mustang, Focus ST), 
 

Z úžitkových vozidiel tvoria flotilu Ford rôzne produktové modely Ford Transit a Ford Tourneo. Špeciálnu skupinu vozidiel tvoria hybridy a elektrické vozidlá, ktoré sú dostupné pre modely nový Ford Puma, Focus, Fiesta, nový Ford Kuga a Transit Custom. 

PZP Ford 

Vyberáte práve najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše vozidlo Ford? Potom ste na tom správnom mieste. Zadajte potrebné údaje do našej online kalkulačky pre PZP a získajte prehľad poisťovní, v ktorých si môžete svoj Ford nechať poistiť. 

Spočítať ceny PZP

Už na základe základného prehľadu zistíte, že ceny PZP v poisťovniach sú rôzne. Poisťovne totiž používajú pri naceňovaní PZP rôzne premenné, ktoré ovplyvnia jeho celkovú výšku. Zohľadňujú najmä motorizáciu a hmotnosť vozidla - čím sú vyššie, tým je vyššia aj cena PZP. Čím silnejšie a ťažšie auto máte, tým väčšiu škodu totiž môžete spôsobiť. Ďalšími parametrami sú aj rok výroby vozidla, značku a model či výrobcu. Premenných, ktoré vstupujú do výpočtu ceny PZP, je však ešte oveľa viac.  

Pri porovnávaní poistných produktov si však nevšímajte len cenu, ale aj rozsah poistenia či poistné limity. Až potom zvážte, ktoré je najvhodnejšie poistenie práve pre vás. Následne môžete PZP cez internet aj uzavrieť, a celý proces vybavovania PZP, prípadne i havarijného poistenia pre vaše auto Ford, sa tak výrazne zjednoduší.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7