Povinné zmluvné poistenie pre autá Fiat

Logo Fiat

Automobilka Fiat patrí k najstarším v Európe. Autá vyrába už od roku 1900. Tento dnes najväčší výrobca automobilov v Taliansku sa do histórie zapísal nezmazateľne hneď niekoľkými modelmi.   

Od histórie po súčasnosť 

Značka Fiat je skratkou  prvých písmen názvu Fabbrica Italiana Automobili Torino. Spoločnosť vznikla v talianskom Turíne, kde sídli ešte dodnes. Bolo to v roku 1899, kedy vznikol aj prvý model 3½ HP.   

Spočítať ceny PZP

V ďalších rokoch sa meno automobilky Fiat spája s konštruktérom menom Dante Giacosa, ktorý sa zaslúžil o vytvorenie svetoznámeho Fiatu 600. Bol predstavený v roku 1955 a súčasť produktového portfólia automobilky tvoril až do roku 1969. Ďalším úspešným modelom tohto návrhára je Fiat 500 z roku 1957, ktorý sa stal skutočne ľudovým vozidlom.   

Okrem nich samozrejme v priebehu histórie vzniklo množstvo úspešných modelov od malého Topolina cez Uno a X1/9 po nový roadster 124 Spider.  V súčasnosti si zákazníci môžu vybrať z viacerých modelov áut, ktoré sú pre značku Fiat typické a nemožno si ich pomýliť so žiadnou inou značkou. Je to napr. Nová 500, ktorú je aj vo verzii Hybrid, Panda či Tipo.  

Nemenej populárne sú však aj väčšie úžitkové vozidlá Fiat. Patrí k nim Ducato, Talento, Doblo a Fiorino. Vozidlá možno využiť na prepravu osôb alebo tovaru. Zároveň automobilka ponúka aj špeciálne prestavby, napríklad so skriňou, s flexibilným a modulárnym upevňovacím systémom či rôzne typy sklápačov a valníkov. 

V roku 2011 prešla automobilka veľkou reorganizáciou a stala sa súčasťou Fiat Group. Materský závod v Turíne tak zastrešuje nielen automobily značky Fiat, ale aj nemenej známe Alfa Romeo, Maserati či Ferrari. 

PZP Fiat 

Chcete vedieť, ako a kde získať najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše vozidlo Fiat? Práve u nás ste tu správne. Najlepším spôsobom, ako získať najlepšie PZP, je totiž porovnanie ponúk jednotlivých poisťovní. A to vám umožní naša online kalkulačka. Stačí, ak zadáte základné údaje o svojom vozidle a môžete si vyberať z ponúk jednotlivých poisťovní.  

Spočítať ceny PZP

Pozor však, najlacnejšie poistenie nemusí byť zároveň aj to najvýhodnejšie. Pri výbere sa teda  neorientujte iba podľa ceny. Prihliadajte tiež na to, aké služby sú v cene obsiahnuté a zohľadnite tiež možné pripoistenia. Prípadne zvážte uzavretie havarijného poistenia pre vaše auto Fiat v rovnakej poisťovni. Poistenie navyše môžete priamo cez internet aj uzavrieť.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7