Povinné zmluvné poistenie pre autá Ferrari

Logo Ferrari

Jednou z najznámejších športových značiek áut na svete je jednoznačne Ferrari. Je súčasťou Fiat Motors Group a sídli v talianskom meste Maranello. 

Ferrari - symbol rýchlosti a luxusu 

Áno. Práve rýchlosť a luxus reprezentuje značku Ferrari asi najvýstižnejšie. Firma vznikla ešte v roku 1929 a jej zakladateľom bol pretekár Enzo Ferrari.  

Spočítať ceny PZP

Všeobecne známym symbolom značky Ferrari je čierny žrebec na žltom štíte, často aj s iniciálami SF čiže Scuderia Ferrari a troma pásikmi talianskej národnej vlajky - zelená, biela a červená. Symbol predstavuje poctu talianskemu hrdinovi 1. svetovej vojny - grófovi menom Francesco Baracca. Tento si na bok svojho lietadla maľoval červeného žrebca. Keďže však tragicky zahynul, na znak úcty Enzo Ferrari zmenil farbu na čiernu a pridal žlté pozadie, čo je typická farba jeho domovského mesta Modena.  

Známi jazdci Ferrari 

Ferrari je historicky najúspešnejším tímom Formuly 1. Jednoznačne najznámejším jazdom tejto značky bol Michael Schumacher. V šľapajách otca kráča aj jeho syn, ktorý tiež túži jazdiť pod značkou čierneho žrebca.  

Z ďalším slávnych jazdcov môžeme spomenúť aspoň niektorých: Juan Manuel Fangio, Alberto Ascari, Niki Lauda, Kimi Raikkonen, Fernando Alonso, Sebastian Vettel a ďalší.  

V minulom roku 2020 sa pilotom Ferrari príliš nedarilo, skončili “až” na piatom mieste. Pre fanúšikov to bolo veľké sklamanie. A to ich má stajňa Ferrari požehnane, nakoľko neoficiálne štatistiky hovoria, že až polovica všetkých priaznivcov Formule 1 fandí práve Ferrari. Tak im držme do budúcnosti palce. 

PZP Ferrari 

Málokomu z nás sa pošťastí na Ferrari jazdiť, a tobôž ho vlastniť. Ak však patríte k týmto šťastlivcom aj vy, potom určite myslite na to, že aj pre tento vzácny kúsok musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.  

Keďže však autá Ferrari patria medzi luxusné športové vozidlá a ich nadobúdacia cena je mimoriadne vysoká, súvisí s tým aj vyššia cena za PZP. Tá sa zároveň odvíja aj od vyššej motorizácie Ferrari. Pre takýto luxusný kúsok budete chcieť zrejme to najlepšie PZP. Porovnajte si teda ceny a poistné podmienky poisťovní, ktoré ho poskytujú.  

Spočítať ceny PZP

A ešte niečo. Ak vlastníte jazdené Ferrari, potom by ste mali vedieť, že vozidlá sa na Slovensku poisťujú na novú cenu - to znamená, že vaše Ferrari bude poistené na sumu, za akú sa predávalo ako nové v danom roku. A určite nezabudnite, že jeho hodnotu najlepšie ochránite prostredníctvom kvalitného havarijného poistenia.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7