Povinné zmluvné poistenie pre autá Daewoo

Logo Daewoo

Značka Daewoo označuje názov juhokórejskej automobilky, ktorá dnes patrí koncernu General Motors. Hoci na slovenských cestách ešte stále vidíme vozidlá tejto značky, postupne upadá do zabudnutia.    

Od Daewoo po Chevrolet 

Juhokórejský koncern Daewoo bol založený v roku 1967 v Soule. Spočiatku sa zameriaval na výrobu lodí a textilu. Produkcii automobilov sa začal venovať až neskôr, keď prevzal firmu Shinjin Motor, ktorá vyrábala vozidlá Toyota a licenčné modely GM.  

Spočítať ceny PZP

Z automobilky Daewoo vyšlo v priebehu histórie viacero známych i menej známych modelov. Prvým z nich bol Daewoo LeMans v roku 1986, nasledovaný modelom Daewoo Espero z roku 1990 a minivozidlom Daewoo Tico z roku 1991. V 90. rokoch nasledovali napríklad ešte modely Lanos, Nubira, Leganza, Matiz, Magnus a Rezzo.  

V roku 1999 automobilka Daewoo v dôsledku ázijskej ekonomickej krízy zbankrotovala. K jej obnove došlo až so vstupom spoločnosti General Motors. Tá automobilovú divíziu Daewoo odkúpila a premenovala ju na GM Korea. Z jej dielne vyšli napríklad modely Espero, Lanos, Leganza či Nubira, ktoré sa predávali v Európe.  

V roku 2005 došlo k rebrandingu značky na Chevrolet. Dôvodom mala byť väčšia sila globálnej značky Chevrolet, ktorá podľa GM disponovala vyšším potenciálom preniknúť na zahraničné trhy. Vozidlá pod pôvodnou značkou Daewoo sa následne predávali už len na vybraných ázijských trhoch. 

PZP Daewoo 

Vlastníte niektorý z modelov Daewoo aj vy? Potom to bude pravdepodobne vozidlo staršieho ročníka. Ani takéto vozidlá však nemajú z povinného zmluvného poistenia výnimku. Vybrať si však môžete konkrétny produkt PZP konkrétnej poisťovne.  

Ceny a podmienky povinného zmluvného poistenia sa u jednotlivých poisťovní odlišujú. Je to preto, lebo poisťovne berú do úvahy množstvo premenných, akými sú napríklad značka a model vozidla, jeho motorizácia, rok výroby a mnohé ďalšie. 

Aby ste získali tú najvhodnejšiu ponuku PZP pre vaše Daewoo, použite našu kalkulačku a porovnajte si ponuky jednotlivých poisťovní online.  

Spočítať ceny PZP

Pri rozhodovaní o tom, ktorý produkt PZP si vyberiete, však neberte do úvahy len cenu poistného. Zvážte tiež rozsah poistného krytia a prípadné možné pripoistenia, ktoré môžu byť v určitých prípadoch dokonca výhodnejšie ako uzatvorenie samostatného havarijného poistenia. Práve v prípade starších modelov, akými vozidlá Daewoo nepochybne sú, si môžete vytvoriť balík pripoistení k PZP. K dispozícii sú napríklad pripoistenie čelného skla, stretu so zverou, živelnej udalosti, úrazu vodiča a posádky, výtlku, rozšírené asistenčné služby a mnohé ďalšie.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7