Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Dacia

Logo Dacia

Značka Dacia má svoj pôvod v Rumunsku. Jej história je pomerne krátka – začína sa písať až v roku 1966, kedy bola založená spoločnosť Uzina de Autoturisme Pitești. O dva roky neskôr bola v mestečku Mioveni postavená automobilová továreň. Prvý model niesol názov Dacia 1100, čo bol v podstate premenovaný Renault 8. Spoločnosť Renault totiž poskytla Dacii technologické aj dizajnové know-how. Omnoho populárnejšia bola séria 1300. Okrem pôvodnej „tisíctristovky“ tu patrili aj modely 1301, 1310, 1302 a 1304. Posledný z nich bol pick-up a vyrábal sa až do roku 2006.

Spočítať
ceny

V roku 1999 bola Dacia odkúpená spoločnosťou Renault Group. Tá sa chcela pomocou rumunskej automobilky dostať na trhy východnej a strednej Európy. Z tohto dôvodu Renault do Dacie investoval nemalé peniaze. Odrazilo sa to najmä na nových modeloch. Zďaleka najúspešnejší z nich bol Dacia Logan, ktorý sa stal najúspešnejším modelom značky od prvej Dacie 1300, a v strednej a východnej Európe sa stal jedným z najpredávanejších automobilov. Obľúbený je najmä pre svoju prijateľnú cenu.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre autá Dacia

Aj pre automobily značky Dacia platí povinnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia. Ak takéto auto vlastníte, využite našu online kalkulačku, prostredníctvom ktorej nájdete všetky relevantné ponuky. Ľahko si tak vyhľadáte a vyberiete tú najlacnejšiu. Nezabudnite ani na havarijné poistenie. Hoci nie je povinné zo zákona, určite sa zíde. V prípade poškodenia vášho vozidla Dacia bude na poisťovni, aby preplatila škodu. Nájdite si najvýhodnejšie havarijné poistenie pre Daciu v našej kalkulačke a jazdite bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2