Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Citroën

Logo Citroen

Počiatky spoločnosti Citroën siahajú do obdobia tesne po prvej svetovej vojne. V roku 1919 André-Gustave Citroën založil automobilku, ktorá sa stala jedným z pilierov francúzskeho priemyslu, a dodnes sa teší veľkej obľube po celej Európe. Prvý model značky – Citroën Type A - bol predstavený už v roku 1918, hoci prví zákazníci sa na ňom mohli previezť až v roku 1919. André-Gustave Citroën mal skvelé marketingové zmýšľanie a vedel, ako urobiť svojim autám reklamu. V roku 1924 Citroën Type C Torpedo prešlo po obvode celú Austráliu, čím si značka získala reputáciu pre špičkovú vydrž svojich vozidiel.

Spočítať
ceny

V roku 1934 získala kontrolu nad Citroënom spoločnosť Michelin. Po 2. svetovej vojne začala automobilka Citroën produkovať aj dodávky a nákladné vozidlá. Medzi najpopulárnejšie modely patril Citroën 2CV, ktorý sa vyrábal aj ako dodávka, aj ako osobný automobil. Produkoval sa nepretržite v rokoch 1948 až 1990. Od roku 1976 je Citroën súčasťou skupiny PSA Peugeot Citroën. Automobily Citroën si značnú obľubu získali aj medzi športovými pretekármi, napríklad na populárnych pretekoch Rally Dakar boli nejeden raz na stupni víťazov.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Citroën

Ak ste vlastníkom auta Citroën, zo zákona pre vás vyplýva povinnosť uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie. Z množstva ponúk rôznych poisťovní je niekedy ťažké vybrať si to najvýhodnejšie. Skvele vám poslúži online kalkulačka, pomocou ktorej si nájdete všetky relevantné ponuky. Nezabudnite ani na havarijné poistenie, ktoré je takisto dôležité. Havarijné poistenie pre Citroën nájdete takisto pomocou online kalkulačky. Poistite si svoje auto Citroën a jazdite bezpečne.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2