Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autáCitroën

Logo Citroen

Automobily značky Citroën vám určite netreba špeciálne predstavovať. Slovenské cesty brázdi množstvo modelov tejto značky. Viete však, aká je história automobilky a najlepšie možnosti poistenia vozidiel Citroën?  

Autá Citroën predbiehali dobu 

Píše sa rok 1919 a z fabriky na parížskom pobreží vychádza vozidlo 10 HP Type A úplne novej značky Citroën. Predávalo sa za výnimočne nízku cenu a stalo sa skutočným predajným trhákom - za dva roky opustilo brány automobilky až 24 tisíc kusov. Automobilka sa zakrátko stala najväčšou vo Francúzsku a tiež druhou najväčšou automobilkou na svete.  

Spočítať ceny PZP

Za tento úspech spoločnosť vďačila svojmu zakladateľovi, ktorého meno aj nesie. Bol to André Gustave Citroën, muž, ktorý do Európy priniesol metódu masovej výroby Henryho Forda. Veľa investoval aj do reklamy a na tú dobu mal skutočne originálne marketingové nápady.  

Prioritou však ostávala výroba automobilov, a tie skutočne dlhú dobu udávali trend v inováciách. V roku 1926 to bol napríklad model B10, prvé európske sériové vozidlo s celokovovou karosériou. V roku 1934 zas vznikol model Citroën Traction Avant s extra dávkou moderných riešení - pohon predných kolies, samonosná karoséria, hydraulické brzdy na všetkých kolesách a ďalšie.  

Za viac ako sto rokov existencie značky Citroën vyšlo z automobilky množstvo modelov, z ktorých dnes medzi najobľúbenejšie patria Citroën C1, C3, C4 vrátane špeciálnych typov Aircross a SpaceTourer, a tiež úžitkový model Berlingo. Dnes je automobilka súčasťou koncernu Groupe PSA, do ktorého patria aj spoločnosti Peugeot, DS Automobiles, Opel a Vauxhall Motors.    

PZP Citroën 

Obzeráte sa práve po možnostiach, kde uzavrieť najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše vozidlo Citroën? Potom ste už určite ste zistili, že PZP pre vozidlá Citroën v súčasnosti ponúka viacero poisťovní. Ako si teda vybrať?  

Jednotlivé poisťovne ponúkajú produkty PZP, ktoré sa medzi sebou značne odlišujú. A to nielen v cene, ale aj v rozsahu poistného krytia, poistných limitoch a ďalších parametroch. Cena by teda nemala byť jediným kritériom, podľa ktorého by ste sa mali rozhodovať.  

Ponuky poisťovní si môžete jednoducho porovnať, a to prostredníctvom našej online kalkulačky. Tá vám jednotlivé produkty PZP a vy si následne vyberiete ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašim predstavám.  

Spočítať ceny PZP

Pri jednotlivých poistných produktoch si všímajte aj prípadné doplnkové pripoistenia, ktoré vám poisťovne ponúkajú. V niektorých prípadoch môže byť kombinácia pripoistení k PZP totiž ešte výhodnejšia ako uzavretie samostatného havarijného poistenia

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7