Povinné zmluvné poistenie pre autá Chrysler

Logo Chrysler

Chrysler je výnimočné auto pre výnimočných ľudí. Má na všetko vlastný názor a rád ide proti prúdu. To isté vyžaduje aj od jeho majiteľa. 

  • prvý prototyp Chrysler vznikol ešte predtým, než bola oficiálne založená spoločnosť Chrysler Corporation
  • v čase vzniku prvého prototypu išlo o jediné auto s hydraulickými brzdami všetkých 4 kolies a 6 valcovým motorom na trhu
  • zakladateľ značky Walter Chrysler nedostal povolenie predstaviť svoj prototyp na autosalóne v roku 1924, no on ho napriek zákazu zaparkoval v hale, aby si jeho prácu mohli návštevníci obzrieť
  Porovnať PZP pre Chrysler

Vedeli ste o značke Chrysler, že…

...v 70. rokoch takmer zanikla? Dôvodom bolo embargo uvalené na ropu na Blízkom východe. To výrazne zasiahlo automobilový priemysel v USA. 

Chrysler Corporation stagnovala a prognózy nasvedčovali, že do niekoľkých rokov zmizne z trhu. Opak sa však stal pravdou. 

Nádej na znovuzrodenie začala stúpať od roku 1978, kedy sa prezidentom spoločnosti stal Lee Lacocca

O dva roky na to vyrobila spoločnosť Chrysler svoj prvý kabriolet. Volal sa Lebaron. 

Začala sa zlatá éra mestských limuzín a kompaktných stredných vozidiel, v ktorých Chrysler exceloval

Neskôr sa značky ujal taliansky koncern Fiat

Bezpečnosť 

Elektronický stabilizačný program (ESP) a brzdového asistenta (BAS) nájdeme v štandardnej výbave áut Chrysler. Bezpečnostný systém vám pomáha udržať si kontrolu nad vozidlom v rizikových situáciách. 

  • Zlepšuje stabilitu v zákrutách a asistuje vám pri jazde cez nerovný terén, ľad alebo sneh. 
  • Vysoko citlivé senzory bez prestávky monitorujú činnosť kolies a v prípade núdze zasahujú do činnosti brzdového systému. 
  Porovnať PZP pre Chrysler

Nehodovosť na cestách

Mali by ste vedieť, že až 59 % všetkých usmrtených účastníkov z takmer 12-tisíc dopravných nehôd, ktoré sa v roku 2020 na Slovensku stali, sedelo pri náraze v aute. 

Auto, hoci aj masívne, vám nikdy neposkytne 100 % ochranu. Havárii predídete jedine tak, že sa budete plne sústrediť na vedenie vozidla a budete dodržiavať stanovenú rýchlosť

Porušenie týchto dvoch podmienok, ktoré by mal každý šofér dodržiavať, viedlo v minulom roku k 60 % všetkých dopravných nehôd. Až 73 % nehôd sa odohralo v obci, najčastejšie (30 %) s idúcim vozidlom. 

PZP

PZP si musí uzatvoriť každý majiteľ motorového vozidla. Je to skratka pre povinné zmluvné poistenie, kde hrá slovo POVINNÉ prvé husle. PZP sa vám vyplatí vo chvíli, keď spôsobíte inému účastníkovi cestnej premávky fyzickú škodu na majetku

Keby ste PZP uzatvorené nemali, nielenže by odškodnenie išlo z vášho vrecka, ale za porušenie zákona by ste dostali ešte aj pokutu. Takto sa o to postará poisťovňa

Cena, za ktorú môžete PZP uzavrieť, je rôzna. Odvíja sa od nárokov danej poisťovne, ale aj parametrov vyplývajúcich z vášho auta.  Čím je vaše auto ťažšie, väčšie, má vyšší objem motora, tým bude cena vyššia. 

Spravte si rýchle porovnanie cien PZP z pohodlia domova. 

Porovnať PZP pre Chrysler
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7