Povinné zmluvné poistenie pre autá Chevrolet

Logo Chevrolet

Všestranný americký tátoš s kórejským pôvodom a prímesou švajčiarskej krvi. Má svoju históriu, na ktorú môžete byť právom hrdý.

  • prvým autom značky Chevrolet bol päťmiestny sedan Classic Six (1912)
  • pri návrhu loga bol vraj zakladateľ značky William Durant inšpirovaný vzorom tapety v parížskom hoteli
  • vďaka veľkému úspechu, ktorý Chevrolet po svojom debute zožal, si mohol Durant kúpiť množstvo akcií v spoločnosti GM, z ktorej ho predtým prepustili
  Porovnať PZP pre Chevrolet

Vedeli ste o značke Chevrolet, že…

...švajčiarska divízia Chevrolet Europe predávala autá Daewoo od GM pod označením Chevrolet. 

Bolo to tak až do roku 2005. Chevrolet Europe sa snažila pokryť potreby európskeho obyvateľstva. Privážala autá z USA a upravovala ich na mieru európskym pomerom. 

Medzi modely upravované a predávané cez Chevrolet Europe patrili Camaro, Blazer, TrailBlazer, Corvette, Alero, Venture, Trans Sport a niektoré ďalšie. 

Od roku 2005 sa všetky európske autá značky Daewoo začali predávať pod názvom Chevrolet. Pôvodné Daewoo sa udržalo iba v Južnej Kórei a vo Vietname. 

Bezpečnosť

Crash testy sú jasným dôkazom toho, že nie všetko, čo jazdí po nekonečných amerických diaľniciach, je tiež vhodné do hustej európskej premávky. Väčšina bežných modelov Chevrolet (nebavíme sa o Camare či Corvette) dosiahla v crash testoch skutočne mizerné výsledky

Z testov vyplýva, že riziková môže byť aj nízka rýchlosť, napríklad 50 km/h. Pri zrážke hoci aj v takejto rýchlosti hrozí vážne riziko poškodenia chrbtice alebo iných nebezpečných poranení. 

Nespoliehajte sa na to, že jazdíte bezpečne a dodržujete predpísanú rýchlosť. Premávka je živý organizmus skladajúci sa z množstva elementov, ktorý sa neustále mení. Hoci máme volant pevne v rukách, nie vždy dokážeme ovplyvniť to, čo sa okolo nás deje. 

Porovnať PZP pre Chevrolet

Riziká na cestách

Vzhľadom k tomu, akú má Chevrolet bezpečnostnú úroveň, by ste mali jazdiť čo najopatrnejšie. Buďte obzvlášť obozretný pri jazde v piatok, štvrtok alebo pondelok. Vtedy je na Slovensku najvyššia miera dopravných nehôd. 

Vraciate sa o druhej z práce, navyše po frekventovanej ceste so zvýšenou rýchlosťou? Buďte plne sústredený. V čase medzi 12. a 16. hodinou sa podľa štatistík z roku 2020 stalo 22 % všetkých dopravných nehôd. 

Až alarmujúcich 73 % dopravných nehôd sa v roku 2020 udialo v obci. 30 % všetkých nehôd bolo s idúcim vozidlom. 

PZP

PZP je POVINNÉ zmluvné poistenie. Vychádza z vašej povinnosti niesť zodpovednosť za vzniknuté fyzické škody na majetku účastníkov dopravnej kolízie. 

Namiesto toho, aby ste škody, ktoré sa môžu rádovo pohybovať v desiatkach tisíc eur, platili z vlastnej peňaženky, zaplatí ich za vás poisťovňa. Stabilný základ ceny neovplyvníte, ten zostáva stále rovnaký. Poisťovňa má však právo prispôsobiť zvyšok ceny PZP vášmu vozidlu. 

Čo môže ovplyvniť cenu PZP?:

  • motorizácia (objem motora)
  • hmotnosť auta
  • rozmery auta
  • model
  • značka
 

Porovnajte si ceny PZP v rôznych poisťovniach. Je z čoho vyberať. 

Porovnať PZP pre Chevrolet
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7