Povinné zmluvné poistenie pre autá BMW

Logo BMW

Spoločnosť BMW všetci poznáme ako výrobcu prémiových automobilov a motocyklov. Majiteľov tzv. bavorákov je stále viac, a to vďaka nespornej elegancii a športovému duchu týchto vozidiel.  

BMW kedysi a dnes 

História automobilky BMW siaha ešte do roku 1916, kedy vznikla spoločnosť Bayerische Flugzeugwerke špecializovaná na výrobu leteckých motorov. Názov BMW, čo je skratka pre Bayerische Motoren Werke GmbH (Bavorské Motorové Závody), získala o rok neskôr.  

Spočítať ceny PZP

V tom čase vzniklo aj charakteristické logo BMW, ktoré bolo inšpirované bavorskou vlajkou a jej modro-bielou farebnou kombináciou. Cesta k výrobe automobilov však trvala dlhšie. Po prvej svetovej vojne bola výroba leteckých motorov ukončená, v roku 1923 začala firma vyrábať motocykle a až v rokoch 1928-29 konečne aj osobné automobily.  

Prvým modelom bol historicky slávny model BMW Dixi. Pred vojnou boli veľmi úspešnými aj modely D2, D3 a D4 a tiež športové BMW 328. Druhá svetová vojna však rozvoj automobilky zabrzdila. Po opätovnom naštartovaní výroby žali úspechy predovšetkým modely BMW 700, BMW 1500, BMW 1600 a BMW 1800. Značka neustále napredovala v inováciách v roku 1987 vznikol kultový model BMW M3. Nemenej zaujímavé sú však aj ostatné modely BMW radov 1 - 8, X a Z.  

Dnes zastrešuje skupina BMW Group nielen značku BMW, ale aj MINI a Rolls-Royce, čím sa radí k vedúcim prémiovým výrobcom automobilov a motocyklov na svete. 

Spočítať ceny PZP

PZP BMW 

Vozidlo značky BMW si dnes môžete poistiť bez problémov. Povinné zmluvné poistenie pre vozidlá BMW totiž poskytuje viacero poisťovní. Musíte však počítať s tým, že vzhľadom na luxusnú triedu a vysoký objem motora nebude cena poistného nízka. V prípade PZP totiž platí: 

  • Čím je vyššia motorizácia vozidla, tým je cena PZP vyššia. Súvisí to s tým, že čím má vaše vozidlo silnejší motor, tým väčšiu škodu dokáže teoreticky spôsobiť. 
  • Čím je vozidlo vyššie, tým je vyššie aj PZP. Od veľkosti vozidla totiž závisí, či bude spôsobovať parkovacie škody, či niekoho oškrie v užších uličkách a podobne.
  • Vozidlá sa poisťujú na novú cenu. To znamená, že vaše vozidlo BMW bude poistené na sumu, za ktorú sa predávalo ako nové v danom roku.
 

Chcete si vybrať skutočne najvýhodnejšie PZP pre vaše BMW? Porovnajte si ponuky viacerých poisťovní. Ak použijete náš online porovnávač poistenia, veľmi rýchlo zistíte, aké sú nielen ceny, ale aj ostatné podmienky povinného zmluvného poistenia.  

Spočítať ceny PZP

A keďže v prípade BMW ide spravidla o drahšie modely vozidiel, určite nezabudnite uzavrieť ani havarijné poistenie.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7