Povinné zmluvné poistenie pre autá značky Bentley

Logo Bentley

Zvodný kocúr s typicky neodolateľným kukučom je vrcholom britského majstrovstva. Je na cestách skutočne taký neohrozený? Na 9 životov by sme sa nespoliehali. 

  • zakladateľ značky Walter Owen Bentley sa nechal pri použití ľahších hliníkových piestov inšpirovať francúzskou automobilkou
  • v roku 1924 zvíťazilo auto Bentley v slávnom preteku Le Mans
  • Bentley zvíťazilo na pretekoch 4x v rade (1927 - 1930) a potom až o dlhých 73 rokoch v roku 2003
  Porovnať PZP Bentley

Vedeli ste o značke Bentley, že…

… model Blower Bentley sa preslávil ako auto agenta Jamesa Bonda v pôvodných románoch? 

Model Blower Bentley vznikol v roku 1929 zásluhou Sira Henryho „Tima” Birkina, ktorý v spoločnosti pracoval ako konštruktér, no zároveň reprezentoval značku Bentley na pretekárskom okruhu. 

Objem jeho motora bol 4,5 litra. To ale nebol hlavný dôvod, prečo vstúpil do povedomia širokej verejnosti ako najikonickejšie vozidlo značky. Za svoju popularitu vďačil kompresoru, vyčnievajúcemu zo spodnej časti chladičovej mriežky. 

Birkin sa v jeho odľahčenej verzii umiestnil na druhom mieste vo francúzskom Grand Prix v roku 1930. 

Bezpečnosť Bentley

Autá Bentley disponujú širokou škálou kvalitných a mimoriadne efektívnych zabezpečovacích prvkov.  Čo sa týka luxusu a komfortu, o tie v Bentley nie je núdza. O vaše maximálne pohodlie sa stará asistenčný systém, ktorý na seba počas jazdy preberá zodpovednosť za množstvo rutinných úkonov. 

Pozitívom sú aj dôkladné servisné služby, ktoré môžu majitelia luxusných vozidiel využiť. Značka patrí do koncernu VW, preto má špičkové servisné zázemie.

Porovnať PZP Bentley

Bezpečnosť na slovenských cestách

Aj maximálne zabezpečené autá, ako je napríklad Bentley, čelia na slovenských cestách hrozbe. A tým nemyslíme len diery na vozovke, retardéry a nespevnenú krajnicu. 

Množstvo  technológií na palubnej doske môže vyrušiť aj skúseného vodiča. Mali by ste vedieť, že slabá pozornosť bola v roku 2020 príčinou až 46 % dopravných nehôd. 

 

PZP

Počkaj, Zavolám Potom. To sú slová, ktoré by ste mali povedať každému, kto vás chce počas šoférovania rušiť. 

Keď sa budete týmto heslom poctivo riadiť, vaša šanca, že sa zapletiete do dopravnej nehody, klesne. A PZP možno vôbec nebudete musieť využiť

Uzatvoriť ho však musíte. Vyplýva to z jeho názvu - povinné zmluvné poistenie

PZP na Bentley bude drahšie, ako by bolo v prípade menej luxusnej značky. K výške ceny prispieva motorizácia vozidla, jeho hmotnosť, rozmery, model, značka a rok výroby.

Porovnajte si PZP a vyberte si to najvýhodnejšie pre vaše Bentley.

Porovnať PZP Bentley
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7