Povinné zmluvné poistenie pre autá Audi

Logo Audi

Spoločnosť Audi s viac ako storočnou históriou patrí medzi najstaršie nemecké automobilky. V priebehu rokov prešla veľkým rozvojom a dnes je právom považovaná za člena nemeckej prémiovej trojky.  

Audi - príbeh štyroch kruhov 

Značka Audi pozostáva zo štyroch prepojených kruhov. Tieto symbolizujú štyri nezávislé automobilky - Audi, Horch, Wanderer a DKW, ktoré sa v roku 1932 spojili do tzv. Auto Union. K ich spojeniu došlo v dôsledku hospodárskej krízy. Nemecký inžinier August Horch krátko po založení Auto Union odišiel, aby vytvoril novú automobilku. Jej meno sa zachovalo dodnes - Audi.  

Spočítať ceny PZP

Vedeli ste, že… 

… názov Audi je vlastne latinským pomenovaním priezviska jeho zakladateľa Augusta Horcha? Po odchode z pôvodnej firmy nemohol názov používať, preto sa priklonil k prekladu.  

V roku 1964 došlo k predaju spoločnosti Volkswagen a Audi je súčasťou skupiny Volkswagen Group. Vystupuje pritom ako jej prémiová značka.  

Náskok vďaka technike 

Svoj imidž luxusného výrobcu si Audi prácne vybudovala aj vďaka preslávenému mottu “náskok vďaka technike (alebo v nemeckom origináli “Vorsprung durch Technik”). Tento slogan sa síce najviac spája s Audi Quattro - čo je však nielen názov športového kupé, ale aj obchodné meno systému pohonu všetkých kolies - ale využívalo sa oveľa skôr.  

Pôvodne motto vyjadrovalo pestrosť techniky divízie Audi-NSU. V súčasnosti zahŕňa šírku palety modelov od malej A1-tky až po limuzínu A8, športovú R8-čku či SUV Q7. Audi však získava náskok aj v ďalších technických oblastiach, a práve to túto značku zaraďuje medzi prémiové

PZP Audi  

Vyberáte práve najlepšie povinné zmluvné poistenie pre vaše vozidlo značky Audi? Potom iste viete, že PZP pre Audi v súčasnosti ponúka viacero poisťovní. Ich poistné produkty sa však líšia, a to nielen cenou, ale aj podmienkami poistenia, ako sú napríklad rozsah poistného krytia či poistné limity. 

Ak si chcete vybrať to najvýhodnejšie PZP pre vaše Audi, najlepšou cestou je porovnať si ponuky jednotlivých poisťovní cez internet. Použite pritom online kalkulačku - nástroj, ktorá vám porovná nielen ceny, ale aj ostatné podmienky poisťovní. Všímajte si aj doplnkové pripoistenia, ktoré vám konkrétna poisťovňa ponúka. A potom si vyberte poistenie, ktoré je pre vás najvýhodnejšia.   

Spočítať ceny PZP

Vybraný produkt PZP môžete cez internet aj uzavrieť. A rovnako pri prémiových značkách ako Audi určite nezabudnite ani na uzatvorenie kvalitného havarijného poistenia.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7