Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Audi

Logo Audi

Automobilka Audi píše svoju históriu už viac ako sto rokov. Rovnako ako mnohé iné svetovo známe značky, aj táto má pôvod v Nemecku. Založil ju v roku 1909 August Horch v meste Zwickau. Horch robil v automobilovom priemysle už dlhé roky predtým, ale až v tomto roku položil základy jednej z najlepších a najobľúbenejších značiek v histórii. V roku 1910, po zmene názvu na Audi (Horch znamená „počúvaj“ - v latinčine audi), bola zaregistrovaná značka Audi Automobilwerke GmbH Zwickau.

Spočítať
ceny

Veľký zlom v histórii značky nastal v roku 1932, kedy sa zlúčili štyri spoločnosti – Audi, Horch, DKW a Wanderer. Ich spojenie sa prejavilo v dnes už notoricky známom logu – štyri prepojené kruhy symbolizujú spomínané štyri spoločnosti. Táto spoločnosť pôsobila pod názvom Auto Union GmbH. Ťažké časy druhej svetovej vojny a povojnovej situácie sa dotkli aj automobilky, hlavné sídlo bolo premiestnené do Ingolstadtu. Pod názvom Audi spoločnosť znovu vyrába autá od roku 1965, kedy sa firma efektívne znovuzrodila. Rok 1980 priniesol známu sériu Audi Quattro, prvý sériovo vyrábaný automobil s pohonom na všetky štyri kolesá. Dnes patrí spoločnosť do skupiny Volkswagen Group.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre autá Audi

Ak ste majiteľom auta značky Audi, vzťahuje sa na vás povinnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia. Najlepším spôsobom, ako sa dostať k cenovo výhodným ponukám tohto poistenia, je využitie online kalkulačky. Nájdete v nej ponuky všetkých poisťovní, takže si len porovnáte jednotlivé ceny a vyberiete si tú, ktorá vám vyhovuje najviac. Nezabudnite ani na havarijné poistenie pre Audi. To ochráni vaše auto proti prípadným škodám. Aj toto poistenie túto nájdete v online kalkulačke. Uzavrite obe a jazdite na svojom Audi bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2