Povinné zmluvné poistenie pre autá Alfa Romeo

Logo Alfa Romeo

Čisté tvary, vyvážené línie a pravý, nezameniteľný taliansky dizajn sprevádzaný neobyčajnou jazdnou dynamikou. Aj tak by sa dali charakterizovať vozidlá značky Alfa Romeo. Tieto elegantné vozidlá sa počas svojej histórie stali legendou, ktorá stále pokračuje. 

Alfa Romeo - história vášne 

Píše sa rok 1910. Na milánskom predmestí Portello vzniká automobilka ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, v preklade Lombardská automobilová spoločnosť) a jej prvé auto s označením 1910 24 HP. Keď o päť rokov neskôr prevezme vedenie firmy Nicola Romeo, do názvu firmy pridáva aj označenie svojho priezviska. Zo značky Alfa sa tak stáva Alfa Romeo.  

Spočítať ceny PZP pre Alfa Romeo

Firma sa od začiatku svojho vzniku zameriavala na výrobu exkluzívnych športových a závodných automobilov. Alfa Romeo dokázala víťaziť v každej legendárnej súťaži. Po druhej svetovej vojne sa preorientovala na sériovú výrobu s tým, že si stále zachovávala športový charakter produkcie.  

Pre fanúšikov tejto legendy Alfa Romeo nie je jednoducho len auto. Je to symbol technologického pokroku, krásy a pôžitku z jazdy. Práve preto Alfa Romeo ešte aj dodnes ostáva jednou z najžiadanejších značiek na svete. 

Od legiend opäť k legendám 

Dnes už ikonické modely, akými boli napríklad 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164 a 147, sú nasledované najnovšími výtvormi dielne Alfa Romeo, ktoré sú často návratom k legendám: 

  • Giulia GTA: exkluzívny model, ktorý predstavuje návrat k jednej z legiend histórie značky (vyrobených len 500 kusov modelu); 
  • Quadrifoglio: v preklade štvorlístok, je symbol charakterizujúci najšportovejšie modely histórie;
  • Stelvio: prvé SUV značky známe svojou eleganciou, komfortom a športovosťou, aj s poriadnou porciou technológií;
  • Giulia: mnohonásobne ocenený sedan s vysokovýkonnými motormi; 
  • Giulietta: športovo elegantné vozidlo, ktoré dokáže uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov;
  • Koncept Tonale: koncept prvého kompaktného plug-in hybridného SUV Alfy Romeo.
 

PZP Alfa Romeo 

Produkty povinného zmluvného poistenia pre modely značky Alfa Romeo nájdete vo viacerých poisťovniach. Rátajte však s tým, že pre modely s vysokým objemom motora si aj za poistenie priplatíte. Súvisí to s faktom, že čím silnejší motor vozidlo má, tým väčšiu škodu dokáže teoreticky spôsobiť. 

Samozrejme, ani v prípade PZP pre vozidlá značky Alfa Romeo sa nespoliehajte hneď na prvú ponuku, ale zistite si aj ponuky ostatných poisťovní. Ceny a podmienky PZP si porovnáte pohodlne cez internet. A obzvlášť v prípade drahších modelov nezabudnite ani na uzavretie havarijného poistenia.  

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17