Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Alfa Romeo

Logo Alfa Romeo

Alfa Romeo je talianska značka automobilov, v súčasnosti patriaca pod medzinárodnú skupinu Fiat Chrysler Automobiles. História Alfa Romeo siaha až do obdobia pred prvou svetovou vojnou, konkrétne do roku 1910, kedy bola v Miláne založená spoločnosť ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili – Lombardská automobilová spoločnosť).

Spočítať
ceny

Už od začiatku sa spoločnosť výrazne orientovala na športové a pretekárske autá. V roku 1911 sa auto spoločnosti ALFA zúčastnilo na Targa Florio, kultových talianskych automobilových pretekoch. Na Alfa Romeo sa spoločnosť premenovala až v roku 1920, po tom, ako do automobilky vstúpil obchodník Nicolo Romeo. V roku 1933 bola spoločnosť zreorganizovaná a dostala sa pod kontrolu vlády Benita Mussoliniho. Zlaté obdobie značky prišlo v 60. rokoch, kedy spoločnosť začala vyrábať automobily pre talianskych karabinierov a políciu. Štátne vlastníctvo spoločnosti pretrvávalo až do roku 1986, kedy bola značka predaná už spomínanej Fiat Group.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Alfa Romeo

Ak máte záujem uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie alebo havarijné poistenie pre Alfa Romeo, nezabudnite si porovnať jednotlivé ponuky. Porovnanie poistení v online kalkulačke vám môže ušetriť nemalé peniaze. Po zadaní konkrétnych údajov o vašom aute, ale aj o vás samom, sa vám zobrazia relevantné ponuky. Nezabudnite na havarijné ani na povinné zmluvné poistenie, pretože obe poistenia sú dôležité pre bezpečnú jazdu na cestách. Využite výhody online porovnania a uzatvorte si to najvýhodnejšie PZP a havarijné poistenie pre autá Alfa Romeo.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2