Havarijné poistenie pre autá Volkswagen

Logo Volkswagen

Značka, ktorá je populárna na celom svete a nepochybne aj na Slovensku. Modely značky Volkswagen patria k najpredávanejším nielen na svete, ale aj u nás.   

Najúspešnejšie ľudové vozidlá Volkswagen 

Od svojho vzniku v roku 1937 prešla automobilka Volkswagen mnohými zmenami. Postupne skupovala mnohé svetoznáme značky, ako napríklad Škoda, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini či Porsche. Práve tieto značky patria medzi najpredávanejšie - hoci nie úplne ľudové - vozidlá. Skutočne ľudovou však stále zostáva značka Volkswagen.  

Spočítať ceny kaska

Medzi historicky najpredávanejšie modely značky patria predovšetkým už legendárny Beetle z 30. rokov a modely Passat a Golf zo 70. rokov minulého storočia.  

  • Volkswagen Beetle

Legendárny Chrobák vyrábala automobilka celých 65 rokov, od roku 1938 až po rok 2003. Vzniklo ako skutočne ľudové vozidlo, ktoré si mohol dovoliť každý pracujúci človek. Od roku 1998 sa pritom vyrábal aj nástupca známy ako New Beetle. Nová verzia Chrobáka sa predávala až do roku 2019, kedy Volkswagen oznámil koniec produkcie. Beetle tak uvoľnil miesto jeho modernejším elektrickým nástupcom.  

  • Volkswagen Passat

Známe “manažérske auto” sa v portfóliu automobilky nachádza už od roku 1973. V čase svojho vzniku sa radilo medzi najmodernejšie rodinné automobily v Európe a do roka sa z neho stalo najpredávanejšie auto v Nemecku. Aj dnešný Passat je vďaka svojej predajnosti celosvetovo najúspešnejší model strednej triedy. V súčasnosti sa vyrába už vo svojej ôsmej generácii. 

  • Volkswagen Golf

Na úspechy modelu Beetle nadviazal populárny Volkswagen Golf. Od začiatku jeho výroby v roku 1974 sa ako zástupca nižšej strednej triedy stal najdôležitejším a najpredávanejším modelom značky. Aj tento model bol plánovaný ako rodinný automobil pre bežných ľudí. Dnes je na svete už ôsma generácia týchto vozidiel. Golf sa pritom predáva sa pod rôznymi názvami, s rôznymi karosériami, dokonca i v športových, úžitkových a terénnych verziách.  

Havarijné poistenie Volkswagen 

Uvažujete nad tým, ako čím najlepšie ochrániť hodnotu vášho vozidla Volkswagen? Jednou z možností je uzavretie kvalitného havarijného poistenia. Toto poistenie môžete uzavrieť v poisťovni, kde máte zmluvu o PZP pre váš Volkswagen. Poisťovne totiž spravidla dokážu ponúknuť výhodný balík týchto poistení.  

Užitočné bude aj to, ak si pred samotným poistením vášho auta Volkswagen porovnáte výšku havarijného poistenia a podmienky iných poisťovní. Spravíte to veľmi jednoducho - použitím našej online kalkulačky.   

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením