Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Volkswagen

Logo Volkswagen

Nemecká automobilka Volkswagen vznikla v roku 1937 na priamy popud vtedajšej vlády a Adolfa Hitlera. Prvotnou príčinou tohto rozhodnutia bola silnejúca spoločenská objednávka po lacných, spoľahlivých a verejne dostupných autách, tzv. „ľudových vozidlách“ – Volkswagenoch. Nová továreň bola postavená v dnešnom Wolfsburgu. Bohužiaľ, táto časť histórie automobilky nepatrí práve k tým najreprezentatívnejším. Počas druhej svetovej vojny pracovalo v automobilke až 15 000 zajatcov a väzňov na nútených prácach. Naopak, po druhej svetovej vojne sa Volkswagen stal symbolom rekonštrukcie a rozvoja Spolkovej republiky Nemecko.

Spočítať
ceny

Hoci to hneď po vojne s Volkswagenom nevyzeralo ružovo, od začiatku druhej polovice 20. storočia sa situácia začala stabilizovať. Volkswagen Type 1, legendárny „Chrobák“, sa stal na dlhé roky jedným z najpopulárnejších vozidiel na svete. Rovnaký kultový status dosiahla aj civilná dodávka Type 2. Aj ostatné vozidlá, ktoré automobilka predstavila, sa dočkali veľkej obľúbenosti a mnohé sa v nových generáciách vyrábajú dodnes. Za všetky môžeme spomenúť modely Passat, Golf alebo Polo. Volkswagen je zakladajúcim členom Volkswagen Group, spoločnosti, ktorá je najväčším výrobcom automobilov na svete, a vo svojom portfóliu má okrem samotného Volkswagenu značky ako Audi, SEAT, Lamborghini, Bentley alebo Škoda.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Volkswagen

Volkswagenov sa aj po slovenských cestách premáva značné množstvo. Obľúbené sú najmä modely Passat, Polo alebo Golf, ktoré sa vďaka svojej kvalite kupujú aj z druhej ruky. Ak aj vy vlastníte takéto auto, nezabudnite na povinné zmluvné poistenie, ktoré, ako už názov napovedá, ustanovuje zákon. Vyberte si najvýhodnejšie PZP v našej kalkulačke. Nesnažte sa ušetriť ani na havarijnom poistení, to sa vám zíde pri akomkoľvek poškodení vášho vozidla. Poistite si svoje autá výhodne čo najskôr a jazdite bez obáv!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením