Havarijné poistenie pre autá Toyota

Logo Toyota

Toyota je automobilka, ktorú na Slovensku pozná snáď každý. S jej autami sa na cestách stretáme pravidelne. Mnohí ich aj sami vlastnia. Začiatky Toyoty siahajú do 30. rokov minulého storočia. Presnejšie do roku 1937. Založená bola Kiichirom Toyodom v Japonsku. Zákazníci si značku obľúbili takmer okamžite. Vypovedá o tom samotný predaj. Už v roku 1980 vyrobila svoj 30-miliónty automobil. Toto číslo sa do roku 2000 zvýšilo na hodnotu 100 miliónov. A do roku 2012 na neuveriteľných 200 miliónov.  

Prvé roky automobilka fungovala len na japonskom trhu. Neskôr, v 50. rokoch, sa prvýkrát dostala do USA. K nám, do Európy, prišla v roku 1963. Svoj prvý predaj uskutočnila v Dánsku. Toyota dnes svoje vozidlá predáva pod ďalšími piatimi značkami - Hino, Lexus, Ranz a Daihatsu. Okrem toho vlastní niekoľko podielov v iných automobilkách. Napríklad  20,02 % podiel v Subaru Corporation, 5,1 % podiel v spoločnosti Mazda a 4,9 % podiel v Suzuki.  

Spočítať ceny kaska

K najpopulárnejším modelom áut sa radia Yaris, Corolla, RAV4, Highlander či Proace. Vozidlá Toyota sú vhodné ako pre väčšie rodiny, tak aj pre jednotlivcov.  

Toyota Kasko  

S vlastnením vozidla Toyota sa spája niekoľko povinností. Mnohí vodiči vedia o povinnosti uzatvorenia PZP, no veľakrát zabúdajú na havarijné poistenie. Toto poistenie je dôležité, pretože na rozdiel od PZP chráni vaše vozidlo. Ak by ste sa stali účastníkom nehody, všetky vzniknuté škody za vás preplatí poisťovňa.  

Havarijné poistenie, známe pod názvom Kasko, môžete uzatvoriť bez spoluúčasti. V takomto prípade nemusíte za škody doplácať nič. Inou možnosťou je spoluúčasť, kedy doplatíte určitú časť.  

Toyota Kasko môže ochrániť vozidlo pri havárii, v dôsledku živelnej udalosti, vandalizmu alebo lúpeže. Všetko závisí od toho, akú zmluvu uzatvorite.  

Cena Toyota Kasko  

Cena Toyota Kasko je rôzna. Odvíja sa od viacerých parametrov. Základom je tzv. nová cena. Poisťovne majú na jej výpočet dva spôsoby. Tým prvým je využitie ceny vozidla na faktúre s DPH a nadštandardnou výbavou. Druhým spôsobom sú špeciálne programy na výpočet. Tie sa využívajú pri autách starších ako 3 roky.  

Na cenu následne vplývajú ďalšie faktory, ako napríklad motorizácia vozidla. Za výkonné auto zaplatíte viac. Pri nehode spraví viac škôd ako menej výkonný model. Do ceny sa následne berie rok výroby. Novšie autá sú lacnejšie, staršie zas drahšie.  

Netreba zabúdať ani na hmotnosť vozidla a model. Veľké a masívne typy vedia spraviť škody pri cúvaní alebo v úzkych uličkách. Sú preto drahšie. Havarijné poistenie ďalej berie do úvahy nadštandardnú výbavu. Tá sa odrazí hneď v novej cene.  

V prípade, že vlastníte auto dovezené zo zahraničia, mali by ste vedieť ešte jednu vec. Na Slovensku si nemôžete poistiť autá, ktoré sa u nás nikdy nepredávali. Poisťovne im nevedia stanoviť novú cenu.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením