Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Tesla

Logo Tesla

Tesla, Inc., americká spoločnosť špecializujúca sa na výrobu elektrických automobilov, solárnych panelov a efektívnu úschovu energie, bola založená v porovnaní s ostatnými automobilkami pomerne nedávno – v roku 2003. Počiatočným modelom bol automobil Tesla Roadster, prvé športové vozidlo na elektrický pohon, ktoré sa dostalo do predaja v roku 2008. Dojazd na jedno nabitie je 300 až 400 kilometrov, v závislosti od spôsobu jazdy, a z nuly na stovku zrýchli za necelé 4 sekundy. Druhý automobil značky Tesla nesie názov Model S, vyrába sa od roku 2012 a ide o luxusný sedan. Patrí k najpredávanejším elektrickým automobilom vôbec.

Spočítať
ceny

Ďalším modelom je luxusné SUV Model X. Najnovším prírastkom je Model 3, ktorého výroba začala v roku 2017. Zopár kusov sa dostane aj na Slovensko. Na čele spoločnosti Tesla, Inc. stojí vizionársky biznismen Elon Musk. Aj vďaka jeho nadšeniu pre nové technológie a odvážne koncepty patrí Tesla medzi popredné technologické spoločnosti a svoje automobily posúva k čoraz väčšej užívateľskej prívetivosti a autonómnosti. Dá sa očakávať, že v budúcnosti bude Tesla patriť k popredným hráčom na poli automobilového priemyslu.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Teslu

Hoci elektrické automobily značky Tesla slovenské cesty ešte veľmi nebrázdia, dá sa predpokladať, že sa to v blízkej budúcnosti zmení. Ak si aj vy robíte zálusk na tieto automobily, nezabudnite, že aj na ne sa bude vzťahovať zákon o povinnom zmluvnom poistení. Porovnajte si jednotlivé ponuky v našej online kalkulačke. Havarijné poistenie pre autá Tesla bude pravdepodobne nevyhnutnosťou. Ochráni vaše auto pred poškodením, živlami alebo vandalmi. Uzatvorte si nevyhnutné poistenie a jazdite so svojim elektrickým automobilom bez zbytočných starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 4

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením