Havarijné poistenie pre autá Tesla

Logo Tesla

Viete, ktorý elektromobil je najpredávanejším na svete? Ak ste hádali značku Tesla, uhádli ste správne. Tesla sa počas svojej krátkej histórie stala priekopníkom v produkcii elektromobilov a pravdepodobne ju čaká aj rovnako svetlá budúcnosť.  

Tesla - najpredávanejší elektromobil na svete 

Štatistiky predajnosti elektromobilov za rok 2020 hovoria o tom, že práve Tesla Model 3 sa stala najpredávanejším elektromobilom na svete. Získala pritom trojnásobný počet registrácií oproti automobilu na druhom mieste - čínskemu miniautu s označením Wuling HongGuang Mini EV. Tretie miesto patrilo opäť Tesle, konkrétne jej modelu Tesla Model Y.  

Spočítať ceny kaska

Tento úspech dosiahla automobilka Tesla napriek tomu, že patrí medzi najmladšie automobilky vôbec. Jej založenie sa datuje len do roku 2003. Víziou Elona Muska, ktorý vstúpil do spoločnosti až neskôr, bolo spraviť z elektromobilu masovo rozšírený dopravný prostriedok. Napriek tomu, že na našich cestách vidíme autá značky Tesla stále len zriedkavo, štatistiky dokazujú, že jeho vízia sa stáva skutočnosťou.  

Vedeli ste, že…

… značka Tesla nesie meno srbského vynálezcu a konštruktéra mnohých elektrických strojov a prístrojov Nikola Teslu? 

Práve Tesla Model 3 je najlacnejším modelom v ponuke Tesly. Lacnejší variant prejde na jedno nabitie 352 kilometrov, drahší Long Range až 500 kilometrov. Fanúšikov Tesly však určite zaujmú aj ďalšie modely - napríklad luxusná limuzína Model S či SUV modely Model X a Model Y. Pripravujú sa aj ďalšie, napríklad plne elektrický ťahač Semi či druhá generácia modelu Roadster, ktorý by sa mal stať najrýchlejším elektrickým vozidlom na svete. Popredné stránky médií plní tiež Tesla Cybertruck

Havarijné poistenie Tesla 

Hoci PZP pre vozidlá Tesla vás môže vyjsť pomerne lacno, za havarijné poistenie tejto značky si vzhľadom na jej vyššiu obstarávaciu cenu priplatíte. 

Napríklad Tesla Model S je automobilom s najdrahšou poistkou v USA. Napriek tomu, že elektromobily prinášajú preukázateľne vyššiu bezpečnosť pri jazde, táto skutočnosť sa pri poisťovaní zatiaľ nezohľadňuje. Tesla v USA to vyriešila špecifickým spôsobom - založila vlastný poisťovací program Tesla Insurance, ktorý poisťuje vozidlá značky Tesla výhodnejšie. 

U nás, žiaľ, takúto možnosť ešte nemáme. Situácia je o to zložitejšia, že v súčasnosti je na Slovensku len málo poisťovní, ktoré vozidlo tejto značky dokážu poistiť. Aj preto by ste si mali pred uzavretím poistenia ponuky týchto poisťovní porovnať a vybrať si kvalitné havarijné poistenie.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 4

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením