Havarijné poistenie pre autá Suzuki

Logo Suzuki

Suzuki je automobilkou, ktorú pozná snáď každý. Patrí k najväčším na svete a na slovenskom trhu má pomerne široké zastúpenie. K jej obľúbeným modelom vozidiel sa radia Ignis, Swift, Vitara a S-Cross. To však nie je všetko. Spoločnosť sa orientuje aj na výrobu ďalších výrobkov, ako napríklad lodné motory, bicykle či invalidné vozíky. A síce je dnes Suzuki populárna ako značka áut, v minulosti to tak nebolo.  

Spoločnosť založil Michio Suzuki v roku 1909 v Japonsku. Zo začiatku sa orientovala na výrobu krosien. Po druhej svetovej vojne sa pretransformovala a začala s produkciou vozidiel. Prvé uzrelo svetlo sveta v roku 1955. Jeho názov bol Suzulight a značku dostal do ďalších krajín sveta. Tak ako väčšina automobiliek, aj Suzuki vyskúšala športový trh. Obohatila ho obľúbeným motocyklom Hayabusa.  

Spočítať ceny kaska

Suzuki je dnes značkou, ktorá sa mnohým spája s pohodlnými automobilmi vhodnými pre rodiny i jednotlivcov.  

Suzuki Kasko 

Suzuki autá sú bezpečné a komfortné. Dobre sa s nimi jazdí po meste či na dlhé vzdialenosti. Život je však nevyspytateľný a neviete, čo sa môže stať. Práve preto nezabúdajte na havarijné poistenie. To je známe pod názvom Kasko.  

Na rozdiel od povinného zmluvného poistenia, ktoré kryje škody iných osôb, havarijné poistenie kryje vás a vaše vozidlo. Podľa uzatvorenej zmluvy ste chránení pred vandalizmom, lúpežou či živelnými udalosťami.  

Cena Suzuki Kasko 

Cena Suzuki Kasko sa počíta z tzv. novej ceny. Nová cena predstavuje cenu vášho vozidla vypočítanú poisťovňou. Pri nových autách sa berie do úvahy cena na faktúre, ku ktorej sa ďalej pripočíta DPH a nadštandardná výbava. Pri modeloch starších ako 3 roky sa suma počíta podľa špeciálnych programov.  

Havarijné poistenie ďalej ovplyvňuje motorizácia vozidla. Čím väčší objem a výkon motora je, tým väčšie škody môžete urobiť. Preto za havarijné poistenie zaplatíte viac. Rozsah škôd často ovplyvňuje hmotnosť a veľkosť vozidla. Za veľké vozidlo si priplatíte niekoľko desiatok až stoviek eur viac.  

Poisťovne často zohľadňujú rok výroby. Nové autá sú bezpečnejšie, preto sú lacnejšie. Staršie presne naopak. Ak však máte doma staré auto s vekom nad 10 rokov, cena poistenia sa pomaly znižuje.  

Pri Kasku je potrebné počítať s vyššou cenou pri nadštandardnej výbave. Tá cenu vozidla zásadne ovplyvňuje, čo vedie k vyššiemu poistnému. Plus, špecialitou na Slovensku je to, že vozidlá dovezené zo zahraničia, ktoré sa tu nikdy nepredávali, poistiť nemôžete. Poisťovne im nevedia vypočítať novú cenu.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením