Havarijné poisteniepre autá Subaru

Logo Subaru

Automobily Subaru vyrába japonský koncern Subaru Corporation už viac ako 60 rokov. Patríte k hrdým majiteľom alebo fanúšikom tejto značky aj vy? Potom vás iste budú zaujímať fakty z histórie a možnosti poistenia týchto vozidiel.  

Značka Subaru - názov a logo 

Značka Subaru vďačí svojmu názvu prvému prezidentovi spoločnosti Fuji Heavy Industries Ltd. (dnes už Subaru Corporation), ktorým bol Kendži Kita. Názov Subaru bol prvýkrát použitý pri prototype vozidla z roku 1954 pod označením Subaru 1500. 

Slovo Subaru je japonské pomenovanie pre súhvezdie Plejády. Tento názov mal symbolizovať zjednotenie šiestich spoločností, ktoré pod sebou združovala materská firma Fuji Heavy Industries. 

Spočítať ceny kaska

Súhvezdie Plejády znázorňuje aj samotné logo Subaru so šiestimi hviezdami, ktoré bolo vytvorené v spolupráci so skúsenými astronómami. Logo zohľadňuje skutočné umiestnenie a jas hviezd, ktoré sú v rámci súhvezdia viditeľné voľným okom.  

Cenené inovácie značky Subaru 

Od roku 1954, kedy vznikol prvý model Subaru pod označením Subaru 500, vyvinula automobilka desiatky modelov. Dodnes snáď najviac cenenou inováciou, ktorú dala táto japonská značka svetu, je pohon všetkých kolies. Bolo to v roku 1971, kedy uzrel svetlo sveta model Subaru Leone. Ďalšou kľúčovou technológiou Subaru je plochý boxer motor, ktorý značka začala používať v roku 1966. 

Vozidlá Subaru sú obľúbené najmä vďaka tomu, že úspešne odolávajú vplyvu prostredia aj času. Je to vďaka aplikácii skúsenosti z letectva do produkcie automobilov - priemyselný koncern má totiž okrem automobilovej divízie aj silnú divíziu letectva. 

Vedeli ste, že... 

viac ako 97 % vozidiel Subaru, ktoré boli v Európe predané za posledných 10 rokov, je stále na cestách (údaj z r. 2018)? Istému slovinskému majiteľovi prvej generácie Subaru Forester sa na vozidle podarilo prejsť 1 000 000 km bez väčšej poruchy.   

Havarijné poistenie Subaru 

Patríte do komunity majiteľov vozidiel Subaru aj vy? Potom by ste mali určite zvážiť aj možnosti jej poistenia. Okrem samotného povinného zákonného poistenia Subaru by ste mali určite pouvažovať aj nad jeho havarijným poistením.  

Pýtate sa, ako nájsť najvýhodnejšie havarijné poistenie? V prvom rade si porovnajte ceny jednotlivých poisťovní. Havarijné poistenie u jednotlivých poisťovní sa totiž môže líšiť, a to nielen vo výške samotného poistenia, ale aj v ďalších podmienkach. Poisťovne pri výpočte zohľadňujú rôzne parametre, ako sú značka a model vozidla, jeho motorizácia, rok výroby a mnohé ďalšie premenné.   

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením