Havarijné poistenie pre autá SEAT

Logo Seat

História značky Seat sa začala písať už v roku 1950. Vznikla v Španielsku a prvé roky vyrábala 10 000 vozidiel ročne. Takýmto počtom dokázala vybaviť kvalitnými automobilmi každého obyvateľa. Jej prvým modelom bol SEAT 600, po ktorom nasledoval SEAT 850. Ten stanovil nové štandardy a výzvy. Značka rozšírila svoju výrobu na 1 milión vozidiel. Veľký zlom však prišiel v roku 1980, kedy uviedla na trh radu Ibiza. V tomto čase sa stala aj súčasťou rodiny Volkswagen.  

Seat sa každým desaťročím zlepšuje a prináša zaujímavé inovácie. Okrem klasických mestských vozidiel má vo svojom portfóliu zopár športových typov. Jeden z nich uzrel svetlo sveta ešte v roku 2001. Bolo ním vozidlo SEAT Leon CUPRA R.  

Spočítať ceny kaska

Automobilka je pre mných znakom pohodlia a štýlovosti. Mestské SUV SEAT Arona alebo Ateca sa aj po rokoch tešia veľkej obľube. Vhodné sú pre rodiny i jednotlivcov. Využívať ich môžete na cestu do práce, výlety či na dlhé vzdialenosti.  

Seat Kasko 

Pri kúpe nového automobilu sa môžete stretnúť s dvomi typmi poistenia. Sú nimi povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie. PZP je zo zákona povinné. Uzatvoriť ho musíte. Naopak, pri havarijnom poistení existuje niekoľko výnimiek, kedy ho uzatvoriť nemusíte. Tak či onak, je dôležité a nemalo by vám chýbať.  

Havarijné poistenie, známe pod označením Kasko, kryje všetky škody na vašom vozidle. Ak sa teda stanete účastníkom nehody alebo inej udalosti, kedy bude vaše auto zničené, poisťovňa uhradí všetky náklady.  

Kasko kryje okrem nehody aj ďalšie udalosti, ako napríklad živelnú udalosť, vandalizmus či lúpež. Všetko závisí od uzatvorenej poistnej zmluvy.  

Cena Seat Kasko 

Cena Seat Kasko nie je jednotná. Každá poisťovňa vám môže poskytnúť inú ponuku s inou sumou. Výška havarijného poistenia sa vypočítava z tzv. novej ceny. Na to, aby ju poisťovne vypočítali, vychádzajú z novej ceny vozidla bez zliav vrátane doplnkovej výbavy a DPH. Nové autá sa počítajú pomerne ľahko. Do približne 3 rokov sa cena určí podľa faktúry. Pri starších vozidlách využívajú poisťovne špeciálne programy

Sumu Kaska ovplyvňujú ďalšie faktory. K tým najhlavnejším sa radia motorizácia vozidla, rok výroby, hmotnosť a veľkosť vozidla, a výrobca. Poisťovne nemusia brať do úvahy všetko. Niektoré využívajú len zopár zo spomenutých parametrov, iné viacero.  

Dôležitý faktor navyšujúci cenu je nadštandardná výbava. Tá sa odrazí hneď pri výpočte novej ceny. Plus, netreba zabúdať na jednu špecialitu. Ak máte auto dovezené zo zahraničia a značka sa na našom trhu nikdy nepredávala, auto si nemôžete poistiť. Poisťovne mu nevedia vypočítať novú cenu. 

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením