Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá SEAT

Logo Seat

Španielska automobilka SEAT bola založená presne v polovici 20. storočia, v roku 1950. SEAT je skratkou názvu Sociedad Española de Automóviles de Turismo, čo vo voľnom preklade znamená Španielska spoločnosť cestovných automobilov. Prvým modelom novej značky bol SEAT 1400, ktorý vyšiel z výrobnej linky v roku 1953. Omnoho väčší dopad mal ale model SEAT 600 z roku 1957. Ikonický automobil, ktorý sa zaslúžil o motorizáciu Španielska ako žiaden iný. V mnohých rodinách to bolo vôbec prvé auto, a zaslúžene sa stalo symbolom tzv. Španielskeho zázraku.

Spočítať
ceny

Vôbec neprekvapuje, že SEAT sa stal dominantnou značkou na španielskom trhu. Už od začiatku svojej existencie mal SEAT dohodu o spolupráci s talianskym Fiatom. Ten im dodával svoje know-how, v prvých rokoch boli dokonca niektoré modely SEAT len upravené automobily od Fiatu. Toto dlhoročné partnerstvo skončilo v roku 1982, čo bola príležitosť pre Volkswagen Group rozšíriť svoje pôsobenie v juhozápadnej Európe. V roku 1990 už VW Group vlastnilo 99,99 % akcií SEATU. Na trh boli uvedené aj mnohé úspešné modely – Alhambra, Toledo, Ibiza alebo León.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre SEAT

Niektoré modely španielskej automobilky sú obľúbené aj na Slovensku. Ak SEAT presvedčil aj vás a jedného ste si zadovážili, nezabudnite na povinné zmluvné poistenie. Jeho uzatvorenie je ošetrené v zákone, takže sa mu nevyhnete. Použite našu online kalkulačku, aby ste si našli poisťovňu, ktorá vám nastaví najlepšie podmienky. Nepodceňujte ani havarijné poistenie, jazdiť bez neho je priveľké riziko. Uzatvorte si výhodné poistenia čo najskôr a jazdite bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením