Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Renault

Logo Renalt

Korene francúzskej automobilky Renault siahajú na samý záver 19. storočia. V roku 1898 traja bratia, Louis, Marcel a Fernand Renaultovci, založili firmu pod názvom Société Renault Frères(Spoločnosť bratov Renaultovcov). Rýchly nástup a rozširovanie spoločnosti boli zapríčinené aj štátnou zákazkou na taxíky. Už v roku 1907 bolo značné percento taxíkov v Londýne a Paríži značky Renault. V 1. svetovej vojne sa ich Renaulty preslávili ako „Taxíky od Marny“, keďže prepravovali vojakov na front pri bitke na rieke Marne. Okrem toho spoločnosť vyrábala sanitky, letecké motory a iný vojenský materiál.

Spočítať
ceny

Po 2. svetovej vojne bol Louis Renault obvinený z kolaborácie s Nemeckom. Spoločnosť bola znárodnená. V roku 1946 sa Renaultu podaril zásah do čierneho s modelom 4CV, prvým francúzskym vozidlom, ktorého sa predalo viac ako milión kusov. Úspechy Renault žal aj s inými modelmi v druhej polovici 20. storočia. Za zmienku určite stojí Dauphine (1956), Renault 4 (1961), ktorý sa vyrábal až do roku 1994 a predalo sa ho osem miliónov kusov, alebo Renault 5, ikonický automobil 70. rokov. V roku 1996 bola spoločnosť privatizovaná a o tri roky neskôr bola podpísaná Aliancia Renault-Nissan o spolupráci týchto dvoch spoločností. Renault ostáva obľúbenou značkou automobilov dodnes.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Renault

Ak ste aj vy podľahli francúzskemu šarmu automobilu s diamantovým logom a jeden Renault vám parkuje v garáži, nezabudnite na poistenia. Povinné zmluvné poistenie prikazuje zákon, ale na vás ostal výber poisťovne. To najvýhodnejšie PZP pre Renault si nájdete v online kalkulačke, kde si ho môžete hneď aj uzavrieť. Myslite aj na havarijné poistenie. To najlepšie si takisto vyhľadáte v kalkulačke. S poisteným autom sa jazdí príjemnejšie, tak neváhajte!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením