Havarijné poistenie pre autá Renault

Logo Renalt

Známa automobilka Renault vznikla už v roku 1898. Založil ju Louis Renault vo Francúzsku. Ľudia si jej vozidlá obľúbili najmä počas vojnového obdobia. Charakteristické boli príjemnými cenami a skvelým výkonom. Pomerne nízke ceny si Renault drží dodnes. To zo značky robí jedného z najobľúbenejších výrobcov vozidiel.  

Začiatky Renault však boli úplne iné. Svoje autá orientovala do športovej oblasti. V roku 1902 vyhrala svoje prvé preteky Paríž-Viedeň. Neskôr, v roku 1906 The Grand Prix. To, samozrejme, nebolo všetko. V 70. rokoch priniesla revolúciu do sveta Formuly 1. RS01 je dodnes jedným z najvýkonnejších áut, ktoré automobilka vytvorila.  

Spočítať ceny kaska

Po niekoľkých dekádach sa v roku 1996 značka dostala späť do súkromného vlastníctva. Spolupracuje so známymi výrobcami ako napríklad Nissan, Dacia, Alpine a Lada. V roku 2018 predala viac ako 3,9 milióna vozidiel a je druhou najväčšou automobilkou v Európe.  

Renault Kasko 

Pri kúpe Renault vozidla je dôležité rozhodnúť sa, či uzatvoríte havarijné poistenie, známe pod označením Kasko. Na rozdiel od PZP nie je povinné. Spája sa s ním však množstvo výhod, ktoré určite ako vodič oceníte.  

Havarijné poistenie chráni vaše vozidlo. Všetky škody hradí poisťovňa. Vy nemusíte doplácať nič. Prípadne menšiu časť, ak sa rozhodnete uzatvoriť poistenie so spoluúčasťou.  

Renault Kasko môžete platiť ročne, polročne alebo štvrťročne. Všetko závisí od poisťovne. Pri niektorých typoch splátok sú úroky, ktoré cenu navyšujú.  

Cena Renault Kasko 

Na výpočet ceny Renault Kaska musíte vziať do úvahy niekoľko parametrov. Základom je však tzv. nová cena vozidla. Na jej zistenie sa vychádza z novej ceny vozidla bez zliav. Cena obsahuje doplnkovú výbavu auta a DPH.  

Pri nových autách, spravidla do 3 rokov, sa cena určí jednoducho, podľa faktúry. Na výpočet novej ceny pre staršie vozidlá využívajú poisťovne svoje vlastné programy.  

Následne sa k novej cene pridáva ešte zopár faktorov, ako napríklad motorizácia vozidla. Čím je vyššia, tým viac platíte. Rok výroby a veľkosť vozidla. Väčšie a ťažšie modely dokážu spraviť omnoho viac škôd, ako malé trojdverové typy. Škodami sa nemyslí len nehoda, ale aj škrabance pri cúvaní či parkovaní a podobne.  

Cena pri Kasku rastie nadštandardnou výbavou. Tá sa prejaví pri výpočte novej ceny. A netreba zabúdať ani na jednu špecialitu. Ak máte vozidlo dovezené zo zahraničia a je značky, ktorá sa na Slovensku nikdy nepredávala, havarijné poistenie uzatvoriť nemôžete. Poisťovne mu nedokážu vypočítať novú cenu.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením