Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Porsche

Logo Porsche

Len málo ľudí na svete nikdy nepočulo slovo Porsche. Priezvisko zakladateľa spoločnosti Ferdinanda Porscheho sa vďaka luxusným a kvalitným automobilom, ktoré sa pod touto značkou vyrábajú, dostalo do celého sveta. Spoločnosť bola založená v roku 1931 v Stuttgarte, ale už dlho predtým Porsche pracoval v oblasti automobilového priemyslu a dizajnu. Po založení firmy Porsche predstavoval významnú autoritu v obore, navrhol dokonca populárny Beetle, ktorý sa však predával pod novou značkou Volkswagen. Počas druhej svetovej vojny sa Porsche výrazne angažoval v nemeckom vojenskom úsilí, za čo bol po vojne väznený.

Spočítať
ceny

Medzitým jeho syn Ferry Porsche začal s výrobou vlastného auta, údajne preto, že nemohol na trhu nájsť také, ktoré by sa mu pozdávalo. Výsledok bol model 356, ktorý mnohí považujú za prvé skutočné Porsche. Nasledovalo niekoľko ďalších úspešných modelov, medzi nimi napríklad 550 Spyder, ktoré sa skvele umiestňovali na automobilových pretekoch, prevratný úspech sa však automobilke podaril v roku 1964. Predstavený bol model 911, ktorý dodnes patrí medzi najkultovejšie automobily histórie. Iné známe série sú napríklad Carrera, Cayenne, Cayman, Panamera alebo Macan. Značka Porsche sa stala v automobilovom priemysle skutočným pojmom.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Porsche

Ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí parkujú Porsche vo svojej garáži, určite vám je jasné, že auto podobného razenia nemôžete nechať nepoistené. Povinné zmluvné poistenie je tak či tak povinné zo zákona, na vašom rozhodnutí však ostáva, v ktorej poisťovni si auto poistíte. Ceny poistenia drahých automobilov, akým Porsche určite je, sa v jednotlivých poisteniach môžu líšiť, využite preto našu kalkulačku, v ktorej nájdete to najvýhodnejšie poistenie. Určite myslite aj na havarijné poistenie pre Porsche, jazdiť bez neho by bola vyslovená nezodpovednosť. Uzatvorte si obe poistenia a vychutnávajte si jazdu na svojom Porsche bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením