Havarijné poistenie pre autáPorsche

Logo Porsche

 

Značka Porsche bola založená v roku 1931. Hneď od začiatku sa venovala výrobe luxusných a športových áut. Jeden z najlepších modelov predstavila v roku 1964. Bol to automobil s označením 911, ktorý sa vyrába dodnes. Na trhu sa môžete stretnúť s jeho ôsmou generáciou.  

Časom sa zameranie značky trochu zmenilo. Okrem športových áut má vo svojom portfóliu aj klasické, konvenčné modely. Veľmi obľúbené sú napríklad Panamera, SUV Macan či Cayenne. Milovníci automobilových pretekov určite dobre vedia, že Porsche je ich dôležitou súčasťou. Nesmie chýbať napríklad na 24h Le Mans alebo Rallye Paríž-Dakar.   

Spočítať ceny kaska

V roku 2009 sa spoločnosť Porsche zlúčila s Volkswagen a vytvorili formu Integrated Automotive Group. Volkswagen je aj väčšinovým vlastníkom spoločnosti. Vlastní 50 % podiel.  

Porsche Kasko 

S kúpou Porsche automobilov sa spája niekoľko povinností, na ktoré netreba zabúdať. Jednou z nich je havarijné poistenie, známe pod názvom Kasko.  Kasko nie je zo zákona povinné. To znamená, že je len na vás, či ho uzatvoríte alebo nie. Oplatí sa však každému vodičovi. Nikdy neviete, čo sa môže stať.  

Havarijné poistenie kryje škody na vašom vozidle. V prípade nehody, krádeže, živelnej udalosti alebo vandalizmu sa stačí obrátiť na poisťovňu. Pri výbere Kaska je najlepšou možnosťou zvoliť typ bez spoluúčasti. Škody nebudete musieť doplácať z vlastného vrecka.  

Cena Porsche Kaska 

Cena za Porsche Kasko sa odvíja od viacerých faktorov. Nikdy nie je jednotná. Vypočítava sa na základe tzv. novej ceny. Táto suma určuje, za koľko sa auto predávalo ako úplne nové v danom roku.  Následne ju ovplyvňuje niekoľko parametrov, ako napríklad motorizácia vozidla. Čiže objem a výkon motora. Čím vyšší výkon máte, tým viac zaplatíte.  

Poisťovne ďalej zohľadňujú rok výroby. Novšie autá sú lacnejšie, staršie drahšie. Cena rastie približne 10 rokov. Potom sa zastaví. Zabúdať netreba ani na hmotnosť a veľkosť vozidla. Tá ovplyvňuje, či vy sami nespôsobíte nejakú škodu. Napríklad pri parkovaní, cúvaní alebo v úzkych uličkách.  

Pri Porsche si priplatíte za samotnú značku. V očiach poisťovní je drahšia, ako napríklad Škoda. Vyššia cena sa ešte spája s nadštandardnou výbavou. Zásadne ovplyvňuje cenu vozidla.  

Plus, na Slovensku sa stretáme s jednou špecialitou. Vedieť by o nej mali najmä majitelia vozidiel dovezených zo zahraničia. Značky, ktoré sa na Slovensku nikdy nepredávali, vám poisťovne nepoistia. Nedokážu im vypočítať novú cenu.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením