Havarijné poistenie pre autá Peugeot

Značka Peugeot je dnes obľúbeným výrobcom kvalitných vozidiel. Pri jej zakladaní to tak ale nebolo. Rodina Peugeot zo začiatku podnikala v tkáčskom priemysle. Neskôr vytvorila zlievareň ocele a vyrábala mlynčeky na kávu. Až omnoho neskôr, pár rokov pred skončením 19. storočia, sa začala orientovať na výrobu áut.  

Jej prvý automobil, parná trojkolka Serpollet-Peugeot, uzrel svetlo sveta v roku 1889. Vozidlo zaznamenalo úspech a z Peugeotu sa stávala populárna značka. Na druhé auto ľudia nemuseli čakať príliš dlho. Objavilo sa hneď v roku 1890. Para však bola vymenená za benzín a tri kolesá doplnilo ešte jedno. Peugeot: Type 2 s motorom Daimler bol výkonnou štvorkolkou, ktorú chcel vlastniť každý.  

Spočítať ceny kaska

Od roku 1890 prešlo už veľa času. Peugeot sa však stále drží na popredných priečkach. Milujú ho staršie aj mladšie generácie. V poslednom období sa orientuje najmä na moderné mestské SUV. Tie sú charakteristické vysokým komfortom, štýlovým dizajnom a skvelým výkonom.  

Kvalitu áut Peugeot potvrdzujú ocenenia, ktoré jednotlivé modely získali. K nim sa radí napríklad ocenenie “Auto roka”. Značka ho vyhrala už šesťkrát. Najnovšie v roku 2020.  

Peugeot Kasko  

Peugeot autá sú bezpečné a komfortné. Vhodné sú pre jednotlivcov aj rodiny. Aj napriek množstvu bezpečnostných prvkov je však potrebné uzatvoriť havarijné poistenie.  

Havarijné poistenie, nazývané Kasko, kryje všetky škody na vašom vozidle. Na rozdiel od PZP nie je zo zákona povinné. Pri kupovaní auta na lízing ho však od vás bude banka vyžadovať. Rovnako je to v prípade, keď kupujete auto z autobazáru. Množstvo spoločností má uzatvorené dohody s poisťovňami.   Tak či onak, Kasko je dôležitou ochranou vášho auta. Život je nevyspytateľný. Nikdy neviete, čo sa môže stať.  

Kasko kryje:  

  • haváriu 
  • krádež vozidla 
  • živelnú udalosť  
  • vandalizmus.  
  Spočítať ceny kaska pre Peugeot

Cena Peugeot Kaska 

Cena Peugeot Kaska nie je jednotná. Každý vodič dostane inú ponuku. Slovenské poisťovne poisťujú auto na tzv. novú cenu. Ide o cenu nového vozidla toho istého druhu, ktorá platí v čase kúpy.   

Okrem toho, samotnú cenu ovplyvňuje ešte niekoľko faktorov. Väčšina poisťovní pozerá na počet nehôd. Tento fakt neovplyvňuje len PZP, ale aj samotné havarijné poistenie. Čím viac nehôd spôsobíte, tým viac za poistenie zaplatíte.  

Ďalej Kasko ovplyvňuje samotné vozidlo. Jeho motorizácia, hmotnosť, rok výroby a model. Nezabúdajte ani na nadštandardnú výbavu.  

Na druhej strane, cenu Kaska neovplyvňuje zabezpečenie vozidla.  Plus, ak máte doma značku auta, ktorá sa nikdy na slovenskom trhu nepredávala, ako napríklad Maserati, nemôžete ho poistiť. Poisťovňa nedokáže stanoviť novú cenu vozidla

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením