Havarijné poistenie pre autá Opel

Nemecká automobilka Opel vznikla v roku 1862, kedy ju založil Adam Opel. Zo začiatku vyrábal pneumatiky, no neskôr, v roku 1899 svoju činnosť zmenil. Získal továreň a začal vyrábať autá. Prvé vozilo, s názvom Opel 10/12 PS, prišlo na trh v roku 1902. Aj napriek náročnej dobe ho ľudia vo veľkom kupovali. Dôvodom bola prijateľná cena a vysoký luxus.
K ďalším obľúbeným modelom sa radil Opel Admiral z roku 1937 a Opel Kapitan z roku 1938. Všetky vozidlá boli charakteristické pohodlnosťou, bezpečnosťou a príjemnou cenou. Dovoliť si ich mohlo množstvo ľudí z viacerých spoločenských vrstiev. Rok 2017 znamenal pre značku zlom a zmenu k lepšiemu. Stala sa súčasťou francúzskeho automobilového koncernu Groupe PSA a predala viac ako 1,13 milióna vozidiel. Na začiatku roka 2021 však bola predaná spoločnosti Stellantis.
Spočítať ceny kaskaAutomobilka Opel má dnes testovacie a vývojové centrá v šiestich krajinách, zamestnáva viac ako 30 000 ľudí a svoje vozidlá predáva na viac ako 60 trhoch. K najobľúbenejším osobným vozidlám sa radí Opel Corsa, Crossland, Astra či Insignia. K úžitkovým zas Vivaro a Movano.
Opel Kasko
Vozidlá Opel sú bezpečné a komfortné. Aj napriek tomu by ste však nemali zabúdať na havarijné poistenie známe pod názvom Kasko. Opel Kasko chráni vás a vaše vozidlo.
Havarijné poistenie sa vzťahuje na nehodu, vandalizmus, lúpež alebo živelnú udalosť. Všetko závisí od toho, akú zmluvu uzatvoríte. Kasko môže byť taktiež so spoluúčasťou alebo bez nej. Najlepšia je druhá možnosť, pretože všetky škody preplatí poisťovňa.
Cena Opel Kasko
Cena havarijného poistenia nie je jednotná. Základ tvorí tzv. nová cena. Poisťovne ju počítajú dvomi spôsobmi. Pri nových autách berú do úvahy cenu na faktúre s DPH a nadštandardnou výbavou. Pri starších autách majú svoje špeciálne postupy.
Následne na novú cenu vplývajú ďalšie faktory, ako napríklad motorizácia vozidla. Tá hrá najdôležitejšiu úlohu. Výkonné autá spravia omnoho viac škôd ako menej výkonné. Následne netreba zabúdať na hmotnosť a model vozidla. Veľké vozidlá sú z pohľadu poisťovní nebezpečné, pretože môžu spraviť škodu pri parkovaní alebo cúvaní.
Do úvahy sa niekedy berie rok výroby a výrobca. Tieto dva parametre môžu cenu navýšiť. Plus, netreba zabúdať na nadštandardnú výbavu, ktorá sa odrazí hneď pri výpočte novej ceny. A na špecialitu, ktorú máme na Slovensku. Ak si doveziete auto zo zahraničia a na našom trhu sa nikdy nepredávalo, napríklad Maserati, nemôžete ho poistiť. Poisťovne mu nevedia vypočítať novú cenu.
Spočítať ceny kaska