Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Nissan

Logo Nissan

Automobilová spoločnosť s názvom Nissan Motor Company oficiálne vznikla v roku 1934. Predchádzala jej však firma, ktorá pod rôznymi názvami existovala už od roku 1911. Až pod brandom Nissan sa jej ale podarilo dostať sa do celého sveta a stať sa jednou z najúspešnejších japonských firiem. Kým začala druhá svetová vojna, Nissan bol štvrtou najväčšou japonskou automobilkou. Pomohla mu aj dotácia od japonskej vlády, keďže Nissan začal vyrábať lietadla, motory a nákladné vozidlá pre armádu.

Spočítať
ceny

V 50. rokoch sa spoločnosť rozhodla presadiť na svetovom trhu, takže začala predstavovať svoje vozidlá na rôznych výstavách a prehliadkach, ale skvelú reputáciu vo svete si získala až na prelome 60. a 70. rokov. Na trh boli vtedy uvedené skvelé modely Nissan S30 či Gloria a Skyline. Ropná kríza zároveň zapríčinila dopyt po menších a úspornejších japonských autách, vďaka čomu Nissan úspešne expandoval na nové trhy. V roku 1987 bol uvedený najúspešnejší model – Cedric Y31, ktorý s prehľadom vyhral titul Automobil roka. V súčasnosti sa Nissan angažuje vo výrobe elektrických, hybridných a autonómnych vozidiel. Nissan Leaf sa dokonca hrdí titulom najpredávanejšieho elektromobilu vôbec.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Nissan

Ste spokojným majiteľom automobilu tejto japonskej značky? Určite máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie, pretože inak by ste porušovali zákon. Pre každý typ vozidla poskytujú poisťovne iné cenové tarify. Ak nemáte istotu, či je vaše PZP pre Nissan najvýhodnejšie, aké môžete dostať, použite našu online kalkulačku. Všetky dostupné poistenia si tak budete môcť porovnať. Nezabudnite ani na havarijné poistenie. Jazdiť bez neho by bolo príliš veľké riziko. Poistenia, ktoré sú pre váš Nissan v ponuke, takisto nájdete pomocou online kalkulačky. Poistite si svoj automobil ešte dnes a jazdite bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením