Havarijné poistenie pre autá Nissan

Logo Nissan

Japonská automobilka Nissan bola založená v roku 1911. V tomto čase však fungovala pod názvom Kwaishinsha Motorcar Works. V priebehu rokov sa jej názvy zmenili niekoľkokrát. Po krátkej dobe fungovania sa z nej stala Kwaishinsha Motorcar Co., neskôr DAT Motorcar Co. Následne zmenila svoje meno ešte dvakrát a to na Datsun a nakoniec na Nissan.  

Nissan patrí medzi najväčšie automobilky Ázie. Vlastní značku luxusných áut Infiniti a 44,4 % akcií v spoločnosti Renault. V priebehu rokov spolupracovala so známymi výrobcami, ako napríklad Ford Motor Company, Austin Motor Company či Prince Motor Company.  

Spočítať ceny kaska

Expanzia Nissanu začala už v 50. rokoch. Jej cieľom bol americký trh, čo sa v roku 1959 podarilo. V tomto období sa sformovala dcérska spoločnosť Nissan Motor Corporation USA. Dnes sa automobilka nachádza na mnohých zahraničných trhoch, vrátane toho nášho. K obľúbeným modelom vozidiel sa radia Nissan Micra, Navara, Qashqai, Juke či Ariya.  

Nissan Kasko 

Havarijné poistenie je dôležitou súčasťou výbavy vášho auta. Niektorí toto poistenie môžu poznať aj pod názvom Kasko. Jeho hlavnou úlohou je ochrániť vás a vaše vozidlo pri havárii, lúpeži, vandalizme alebo živelnej udalosti. V prípade jednej z týchto situácií vám poisťovňa uhradí všetky alebo väčšinu škôd. Záleží na tom, aký typ zmluvy uzatvoríte.  

Nissan Kasko môže byť bez spoluúčasti alebo so spoluúčasťou. Prvá možnosť je najvýhodnejšia.Pri škodách nemusíte doplácať nič zo svojho. Na druhej strane, Kasko so spoluúčasťou je lacnejšie. Rozhodnutie je čisto na vás.  

Cena Nissan Kasko  

Cena havarijného poistenia sa odvíja najmä od výšky tzv. novej ceny. Tú poisťovne počítajú z ceny na faktúre spolu s DPH a nadštandardnou výbavou. Pri starších modeloch áut sa suma zisťuje pomocou špeciálnych programov.  

Na novú cenu následne vplýva niekoľko faktorov. Veľmi dôležitá je motorizácia vozidla. Čím je motor väčší, tým je cena vyššia. Netreba zabúdať ani na rok výroby. Novšie autá sú lacnejšie, staršie zas drahšie.  

Ak ste si kúpili väčší model Nissan, počítajte s vyššou cenou poistenia. Pre poisťovne predstavujú rozmerné modely nebezpečenstvo. Nikdy neviete, či pri parkovaní nespravíte škrabanec alebo inú škodu. Do úvahy sa môže brať aj samotný model vozidla. Pri určitých značkách si priplatíte zopár eur naviac.  

Pri Kasku si dávajte pozor na jednu dôležitú vec. Zaujímať by mala najmä vlastníkov áut, ktoré sa u nás nikdy nepredávali. Takéto vozidlá vám poisťovne nepoistia. Dôvod je ten, že im nevedia vypočítať novú cenu. Tá je pre poistenie základom.  

Spočítať ceny kaska
 

 

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením