Havarijné poistenie pre autá Mitsubishi

Logo Mitsubishi

Mitsubishi patrí medzi obľúbené značky po celom svete. Charakteristická je svojimi väčšími a masívnejšími modelmi vhodnými pre rodiny i jednotlivcov. Jej história je pomerne dlhá. Začiatky sa datujú už do roku 1870, kedy ju založil japonský podnikateľ Yataro Iwasaki. V tomto období fungovala pod názvom Tsukumo shokai a orientovala sa na námorníctvo. Neskôr, o približne 5 rokov, získala názov Mitsubishi a svoje charakteristické logo s tromi ostrými listami.  

Prvé sériovo vyrábané vozidlo uzrelo svetlo sveta až v roku 1917. Jeho názov bol Model A. Mal 35 koní a sedem miest. Pozornosť priťahoval svojím výkonom aj zaujímavým dizajnom. K ďalším modelom sa následne radí Mitsubishi MC-1 či PX33 s pohonom všetkých štyroch kolies. V roku 1932 automobilka vyrobila svoj prvý autobus FUSO B46.  

Spočítať ceny kaska

Spoločnosť Mitsubishi je známa tým, že nefunguje len v automobilovom priemysle. Orientuje sa aj na výrobu lodí či lietadiel. Dokonca, jej závody zahŕňajú odvetvia, ako napríklad spracovanie plynu a ropy či výrobu oleja.  

Mitsubishi Kasko  

S vlastnením vozidla Mitsubishi sa spája jedna povinnosť, na ktorú by ste nemali zabúdať. Je ňou havarijné poistenie, známe pod názvom Kasko. Toto poistenie ochraňuje vás a vaše vozidlo. V prípade nehody alebo iných škôd sa o všetko postará poisťovňa. 

Mitsubishi Kasko môžete uzatvoriť so spoluúčasťou alebo bez nej. Najlepšia je druhá možnosť. Za škody nebudete musieť doplácať nič zo svojho.  

Havarijné poistenie môže kryť viacero udalostí, ako napríklad nehodu, živelnú udalosť, krádež či vandalizmus. Všetko závisí od zmluvy, ktorú uzatvoríte.  

Cena Mitsubishi Kasko  

Základom pre výpočet ceny Mitsubishi Kasko je tzv. nová cena. Na jej zistenie používajú poisťovne dva spôsoby. Pri nových autách sa využíva suma na faktúre s DPH a nadštandardnou výbavou. Na staršie autá majú poisťovne svoje špeciálne programy.  

Na celkovú cenu havarijného poistenia následne vplývajú ďalšie faktory. Najhlavnejším je motorizácia vozidla. Čím je výkonnejšie, tým viac zaplatíte. Rovnako je na tom veľkosť a hmotnosť vozidla. Rozmernejšie autá sú pre poisťovne rizikom väčších škôd. Plus, netreba zabúdať na rok výroby a samotného výrobcu.  

Kasko zohľadňuje aj nadštandardnú výbavu. Tá sa odrazí hneď pri výpočte novej ceny. Plus, netreba zabúdať na jednu dôležitú vec. Auto dovezené zo zahraničia, ktoré sa u nás nikdy nepredávalo, si nemôžete poistiť. Poisťovne mu nevedia vypočítať novú cenu.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením