Havarijné poistenie pre autá Mercedes-Benz

Logo Mercedes

Mercedes-Benz určite patrí k luxusnejším značkám automobilov. Preto bude aj servis v prípade poškodenia drahší. Uzatvorte si správne nastavené havarijné poistenie zamerané na škody, s ktorými sa môžete najčastejšie stretnúť.

  • automobil, na ktorom sa vozí pápež František, je upravený Mercedes-Benz triedy M
  • design konceptu Mercedes-Benz Bionic bol navrhnutý podľa tvaru ryby
  • značka Mercedes-Benz v roku 2005 predstavila tri modely bicyklov
  Porovnať havarijné poistenie pre Mercedes-Benz

Vedeli ste o značke Mercedes-Benz, že…

...kvôli ochrane pred koróziou zamestnanci ponárajú karosériu auta do „antikorózneho kúpeľa“?

Ide o metódu, ktorú budete u iného výrobcu automobilov hľadať len ťažko. Väčšinou sú ochranné prípravky nanášané sprejovaním. Mercedes-Benz si avšak dáva záležať na tom, aby ich autá vydržali čo najdlhšie v bezchybnom stave. Preto sú karosérie áut celé ponárané do „kúpeľa.“ Zaručujú tým, že antikorózna ochrana sa dostane do každého záhybu na karosérii.

Bezpečná jazda aj v noci

Jazda v noci býva z viacerých dôvodov nebezpečnejšia než počas dňa. Inžinieri v spoločnosti Mercedes-Benz si to uvedomujú. Preto sú modely tejto automobilky vybavené bezpečnostnými systémami, ktoré vám aj z nočnej jazdy urobia príjemný zážitok.

Základom sú vysokovýkonné LED svetlomety. Auto si prispôsobuje ich intenzitu a smerovanie podľa podmienok v jeho okolí. Vďaka nim budete jasne vidieť, čo vás čaká v najbližšej zákrute. Ak náhodou nejakú prekážku prehliadnete, pomôže vám asistent nočného videnia. Zviera alebo osobu označí na displeji.

Porovnať havarijné poistenie

Nehody v noci

Podľa štúdie z Veľkej Británie majú dopravné nehody v noci dvakrát vážnejšie následky na zdraví účastníkov ako cez deň. Dôvody sú rôzne - niektoré môžete ovplyvniť, iné nie.

Medzi tie ovplyvniteľné patrí napríklad únava, alebo zanedbanie údržby vozidla. Nikdy by ste nemali šoférovať, pokiaľ ubehlo viac ako 16 hodín od spánku. Taktiež je pred nočnou jazdou dôležité správne nastavenie a očistenie svetiel, umytie čelného skla a stlmenie svetelných zdrojov v kokpite.

Čo ale ovplyvniť nedokážete, je funkcia oka. Tyčinky sú bunky zodpovedné za videnie v tme. Prirodzene nedokážu podnety spracovávať tak rýchlo, ako čapíky - bunky určené na videnie počas dňa.

Vyberte si správne kasko

V prípade havarijného poistenia máte na výber z veľmi širokej škály možností. Zmluvu si viete nastaviť na krytie škôd spôsobených v konkrétnych situáciách alebo na vybraných častiach auta. Preto je dôležité prispôsobiť ju práve na váš Mercedes-Benz.

Pri uzatváraní poistenia bude cenu ovplyvňovať množstvo faktorov. Záleží na veľkosti, veku, motorizácii, ale aj spôsobe využívania vozidla. Poisťovňu tiež zaujíma, koľko nehôd ste v minulosti zavinili. Okrem toho si môžete cez kasko pripoistiť konkrétne časti vozidla.

Možností je naozaj veľa, preto je dobré urobiť si online porovnanie na kasko pre váš Mercedes-Benz.

Porovnať havarijné poistenie pre Mercedes-Benz
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením