Havarijné poistenie pre autá Mazda

Logo Mazda

Kasko je na rozdiel od PZP pre nepovinná časť poistenia. Avšak v prípade poškodenia auta vám môže veľmi pomôcť.

  • Spoločnosť začínala s názvom Toyo Cork Kogyo. Meno Mazda prišlo až po ukončení 2. svetovej vojny.
  • V 20. rokoch 19. storočia Mazda vyrábala aj motorky, ale v tej dobe o ne nebol záujem.
  • MPS - Mazda Performance Series - je označenie športových modelov Mazda.
  Porovnať kasko pre Mazdu

Vedeli ste o značke Mazda, že…

… pri návrhu interiéru museli inžinieri merať uhly kĺbov človeka v pohodlnej polohe?

Spoločnosť Mazda sa pri vývoji kokpitu nových modelov drží humanocentrickej filozofie. Jej cieľom je čo najviac prispôsobiť všetky prvky pohodliu človeka. Inžinieri v Mazde kvôli tomu merali uhly v kĺboch a napätie vo svaloch človeka pri rôznych polohách za volantom.

Bezpečná konštrukcia auta

Okrem aktívnych systémov, ktoré dokážu zasahovať do šoférovania, Mazda používa aj rôzne pasívne technológie. Slúžia na ochranu celej posádky v prípade nehody. Príkladom je SKYACTIV-BODY technológia. Vďaka nej karoséria efektívne rozptyľuje silu z nárazu. Namiesto veľkej deformácie na jednom mieste sa kostra auta deformuje rovnomerne

Aj viaceré prvky v interiéri boli navrhnuté tak, aby pri náraze pasívne chránili vodiča a pasažierov. Napríklad volant a celý mechanizmus jeho uchytenia sa v prípade nehody posunú dopredu. Zmierni sa tak náraz hrudníka vodiča do volantu. Taktiež poťahy stĺpikov a strechy sú z mäkkého materiálu, ktorý tlmí nárazy.

Porovnať kasko

Na akú vekovú kategóriu si dať pozor?

Aj napriek havarijnému poisteniu by ste sa mali snažiť nehodám vyhýbať. K tomu patrí aj predvídanie správania ostatných vodičov na ceste. Viete, ktorá veková kategória spôsobuje najviac dopravných nehôd?

Podľa štatistík v nehodách najčastejšie spôsobili škodu muži od 31 do 40 rokov. Tesne za nimi sa držia vekové skupiny 18 – 24 a 41 – 50. K najbezpečnejším vodičom patria tí nad 50 rokov. Ženy síce majú oveľa menšie počty nehôd, ale ich rozloženie medzi vekové kategórie je veľmi podobné. Možno vám tieto informácie pomôžu lepšie odhadnúť situáciu len z pohľadu na vodiča.

Čo všetko pokryje kasko?

Pri havarijnom poistení máte naozaj veľa typov škôd, ktoré môže kryť. Závisí len od vás, ktoré časti vozidla alebo aké situácie si pripoistíte. Pred uzatvorením poistenia je dobré zamyslieť sa nad tým, ako ho budete využívať. Vďaka tomu si budete môcť výhodne nastaviť podmienky zmluvy. Napríklad je zbytočné, aby bolo auto parkujúce v garáži poistené na škodu spôsobenú krupobitím.

Kasko môže pokrývať škody spôsobené neznámym páchateľom, vandalizmom alebo živelnými udalosťami. Pripoistiť si môžete aj konkrétne časti auta - najčastejšie ide o čelné sklo.

Pred uzatvorením zmluvy si porovnajte ponuky na kasko pre Mazdu online.

Porovnať kasko pre Mazdu
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením