Havarijné poistenie pre autáLexus

Logo Lexus

Na hodnotnejšie autá, medzi ktoré vozidlá Lexus rozhodne patria, sa oplatí k PZP uzavrieť aj Kasko.

  • Lexus pri návrhu modelu LFA spolupracoval s Yamahou, aby bol zvuk motora v kabíne dokonale vyladený.
  • prvá automatická 8-stupňová prevodovka na svete bola namontovaná práve do Lexusu
  • najdrahší model od Lexusu je LFA Nurburgring edition - vyrobilo sa iba 500 kusov a cena jedného je $375000
  Porovnať havarijné poistenie

Vedeli ste o značke Lexus, že…

...pri návrhu a výrobe áut sa inžinieri v Lexuse riadia japonskou koncepciou Takumi?

Ide o prastarú tradíciu pochádzajúcu z Japonska. Jej podstatou je zameranie sa na čo najvyššiu kvalitu remeselného spracovania. Práve Takumi dáva posádke auta značky Lexus jedinečný pocit pohodlia a luxusu. Majstri Takumi sa zameriavajú na najmenšie detaily. Dôkladné ručné kontroly zabezpečujú dokonalosť všade - od prešívania sedačiek až po nenapodobiteľnú kvalitu laku.

Bezpečnosť a jazdné vlastnosti

V spoločnosti Lexus vedia, že okrem technológií sú pre bezpečnosť mimoriadne dôležité aj jazdné vlastnosti vozidla. Popri balíčku funkcií Lexus Safety System+ 2.5 sa vývojári zamerali aj na komunikáciu auta s vodičom.

Na Lexusoch si mnohí pochvaľujú práve riadenie a istotu, ktorú poskytuje. Prostredníctvom volantu a sedadla dostáva vodič neustály prísun informácií o stave vozovky a auta. Budete mať prehľad o nerovnostiach pod kolesami, alebo včas zistíte, že vozidlo sa blíži k svojmu limitu.

K pocitu istoty počas jazdy prispeje aj správne havarijné poistenie. Porovnajte si ponuky a pokryte prípadné škody na aute.

Porovnať havarijné poistenie

Jazdite v meste opatrnejšie

Aj napriek tomu, že máte uzatvorené havarijné poistenie, je dôležité jazdiť bezpečne. Platí to pre cesty mimo miest, ale dvojnásobne pre jazdu v obci. Štatistiky za rok 2020 totižto ukázali, že až 73% nehôd sa stalo v obci.

V mestách býva premávka oveľa hustejšia než na okresných cestách. Viac áut, ale aj chodcov a cyklistov prináša väčšie riziko nehody. O to viac si musíte začať dávať pri vjazde do obce pozor na okolie.  Okrem toho sa veľa nehôd stane aj na parkoviskách. Nebýva pri nich ohrozené zdravie, ale aj škodu na nárazníku niekto musí zaplatiť.

Prečo by ste si mali uzatvoriť Kasko?

Možno práve vy jazdíte primárne mimo mesta. Alebo ste už 20 rokov nemali dopravnú nehodu. Vtedy Kasko pre váš Lexus môže pôsobiť ako zbytočná strata peňazí. Ale je to naozaj tak?

Určite nie. Veľa škodových udalostí, ktoré havarijné poistenie pokrýva, sa nestane vaším zavinením. Kasko vám okrem dopravnej nehody pomôže aj v prípade poškodenia živlom, vandalizmom, alebo krádežou. Ak vo vašom Lexuse plánujete veľa cestovať, môžete si pripoistiť napríklad aj batožinu.

Pokiaľ si Kasko pre váš Lexus nastavíte správne, nebude dôvod, aby ste ho vnímali ako vyhadzovanie peňazí. 

Preto je dôležité porovnať si všetky ponuky a vybrať tú najlepšiu.

Porovnať havarijné poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením