Havarijné poistenie pre autá Kia

Logo Kia

V čom je iná? Aj z obyčajnej cesty do práce spraví zážitok. Taká je. Dynamická, elegantná a bezpečná. To je tá naša Kia. 

  • skratka Kia je zložená z dvoch znakov: Ki znamená rast a A je symbolom Ázie
  • najväčší európsky závod automobilky Kia stojí na Slovensku, kúsok od Žiliny
  • Kia sa pôvodne zaoberala výrobou a predajom japonských motocyklov, napríklad C-100
  Porovnať havarijné poistenie

Vedeli ste o značke Kia, že…

...sponzoruje množstvo športovcov

Kia finančne podporuje športové organizácie ako FIFA či NBA. Podpore sa tešia aj individuálni športovci, ako napríklad LeBron James alebo Rafael Nadal. 

Na Slovensku sa usiluje o vybudovanie siete cyklochodníkov

Trochu z iného súdka, čerešničkou na torte je fakt, že Kii sa podarilo na svoju stranu získať aj hlavu cirkvi. Počas svojej návštevy v Abu Dhabi sa pápež František vozil v kompaktnej Kii Soul. 

DRIVE WiSE

Štandardnou výbavou vozidiel značky Kia je inteligentný bezpečnostný systém DRIVE WiSE, ktorý každý deň na cestách dokazuje svoje kvality. 

Pozostáva z viacerých bezpečnostných a asistenčných prvkov, ktoré každú sekundu jazdy bdejú nad vaším bezpečím a pohodlím. 

S prehľadom najzaujímavejším je systém sledovania pozornosti vodiča (DAW). Monitorovaním niekoľkých vzorcov správania dokáže vyhodnotiť stratu koncentrácie vodiča. Varuje ho vizuálnym aj zvukovým signálom. 

Porovnať havarijné poistenie

Bezpečnosť na cestách

Bohužiaľ, ani systém DAW vám nepomôže, keď koncentráciu stratí iný šofér. Nie vždy je v našich rukách alebo v silách technológií predchádzať a eliminovať nešťastné náhody. 

Čo môžete urobiť, aby ste riziko havárie čo najviac obmedzili? Venujte pozornosť vedeniu vozidla. Sledujte situáciu na vozovke a správanie ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Keby to 5 469 šoférov v roku 2020 urobilo, mohli sa vyhnúť dopravnej nehode. Namiesto toho prispeli do štátnych štatistík, ktoré sa v počte dopravných nehôd vyšplhali až na číslo 11 860

Kasko

Havarijné poistenie, s obľubou nazývané kasko, nie je na rozdiel od PZP povinné. Oplatí sa uzatvoriť majiteľom nových a hodnotných vozidiel. Uzatvoriť kasko je jednoduché. O niečo zložitejšie je vybrať si to správne. Každá poisťovňa ho ponúka s inou cenovkou. 

Tá závisí na tom, na ktoré škodové udalosti si chcete kasko uzavrieť. Môžete sa poistiť proti poškodeniu majetku vzniknutému dopravnou nehodou, krádežou, vandalizmom alebo živelnou udalosťou. 

Porovnajte si ceny kaska, aby ste si kúpili to najlepšie.

Porovnať kasko pre moju Kiu
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením