Havarijné poistenie pre autá Jeep

Logo Jeep

Terénna ikona, po ktorej v kútiku duše túži každý chlap. Jeep má kvality, ktoré z neho robia výborné offroadové, ale aj mestské auto. Ktoré to sú?

 • jeden z povojnových sloganov značky Willis (neskôr Jeep) znel: ,,Nad mocným Jeepom slnko nikdy nezapadá.”
 • Jeep Grand Cherokee sa prvýkrát predstavil na detroitskom autosalóne Convention Center v roku 1992 tým, že prerazil sklenenú stenu
 • charakteristický mriežkový chladič bol pôvodne navrhnutý pre Ford
  Porovnať kasko pre Jeep

Vedeli ste o značke Jeep, že…

...slovo Jeep je v rôznych kútoch sveta používané v rôznych súvislostiach?

V USA sa pod termínom Jeep chápe auto značky Jeep. V Európe to už tak jednoznačné nie je. 

Slovo Jeep, štylizované ako “džíp”, je u nás na Slovensku frekventovane využívané na označenie akéhokoľvek terénneho alebo SUV auta. 

Bezpečnostný systém

Úroveň bezpečnosti je v Jeepe prekvapivo vysoká. Napriek tomu, že ide pôvodne o offroadové vozidlo, je vybavený množstvom bezpečnostných a asistenčných inteligentných prvkov, ktoré nájdu uplatnenie hlavne v meste. 

K dispozícii je senzor na monitorovanie mŕtveho uhla, zadná parkovacia kamera ParkView, brzdový asistent, štvorica airbagov, masívna karoséria upevnená na rámovej konštrukcii, systém riadenia výkyvu prívesu a mnohé iné. 

 • Systém elektronickej kontroly stability oceníte hlavne mimo ciest alebo počas nepriaznivých podmienok na vozovke. Monitoruje pretáčavosť a nedotáčavosť kolies a reguluje množstvo výkonu, aby auto nestratilo trakciu. 

 • Systém elektronickej kontroly proti prevráteniu sa zas stará o to, aby sa auto za žiadnych okolností neprevrátilo. 

Porovnať kasko pre Jeep

Nehody na slovenských cestách

73 % všetkých dopravných nehôd v roku 2020 sa odohralo v obci. Čo z toho vyplýva? Určite to, že ani obmedzená rýchlosť nie je zárukou bezpečnej jazdy. Treba ju skombinovať s patričným šoférskym umením. 

Dodržujte stanovené predpisy, no hlavne majte vždy oči na vozovke. Nepomôže vám ani sto senzorov, keď budete počas jazdy prelaďovať rádio alebo debatovať so spolujazdcom. 

Veľké kolesá = veľká zodpovednosť. Nie ste na cestách sami. Jazdite tak, aby každý, koho obchádzate, dorazil bezpečne domov. 

Kasko

Svet je plný zlodejov a vandalov, ktorí majú zálusk na váš Jeep. Hrozbou sú aj neopatrní vodiči, ktorí vám svojím štýlom jazdy môžu spôsobiť škody na majetku. Poistite sa proti majetkovej škode a užívajte si jazdu. Kasko je presne to, čo hľadáte. 

Havarijné poistenie, ľudovo kasko je dobrovoľné. V prípade, že sa váš Jeep stane obeťou zlodejov, vandalizmu, živelnej pohromy alebo iných vodičov, škodovú udalosť rieši poisťovna, v ktorej máte uzatvorené kasko. 

Kasko môže byť lacnejšie alebo drahšie v závislosti od toho, či si ho chcete uzatvoriť na jednu, dve, tri alebo všetky štyri rizikové situácie. Výslednú cenu môže navýšiť aj nadštandardná výbava vášho Jeepu. 

Porovnajte si ceny kaska online ihneď a bez čakania. 

Porovnať kasko pre Jeep

 

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

 • Okamžitá platnosť poistenia
 • Aktuálne sadzby
 • Ponuky poisťovní
 • Možnosť online platby
 • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
 • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením